RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Elmont Memorial High School Track & Field and Cross Country - Elmont, New York
you RUN the place
555 Ridge Rd, Elmont, New York, 11003, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Jarielle Isaac
Photos (
0
)
View
Videos (
4
)
View
News (
16
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2012 / 2013 - (2 articles)
2013 / 2014 - (6 articles)
2014 / 2015 - (8 articles)
All News
Search
2015 Results - New Balance Games
Published by
Armory Track News
Jan 24th 2015, 10:20pm
Comments
New Balance Games
Jan 23, 2015 to Jan 24, 2015
The Armory
« Filter Results by Team: »
Abington
Abraham Lincoln
Academy of Notre Dame de Namur
Albany
Albany Academy for Boys & Girls
Alexander Hamilton
Amsterdam
Archbishop Carroll
Arlington
Avon Grove
Baldwin
Barrington
Bayside
Beacon School (New York)
Bellport
Benjamin Banneker Academy
Benjamin Cardozo
Benjamin Franklin
Bergen Catholic
Bethlehem Central
Binghamton
Bishop Kearney
Boys & Girls
Boys Latin Charter
Briarcliff
Bronx Of Science
Bronx School-Law, Govt and Justice
Bronxville
Brooklyn Technical
Burnt Hills-Ballston Lake
C.H. Flowers
CSIHS/McCown International Studies
Campus Magnet
Canarsie
Canisius
Cardinal O'Hara
Cardinal O'Hara
Cazenovia
Central Bucks West
Chapel Field Christian
Charter School of Wilmington
Cheltenham
Christ The King
Christopher Columbus (CIMS/Astor/GE/Pelham)
Church Farm
Clara Barton
Clarksburg
Clarkstown South
Cocalico
Collegiate
Collegiate
Colonie Central
Columbia Grammar & Prep
Crestwood
Cumberland Regional
Curtis
Danbury
Delaware Military Academy
Delaware Valley Charter (Closed 2017)
Deptford Township
Dewitt Clinton
Dryden
East Meadow
East NY Transit Tech
East Syracuse Minoa
Eastchester
Egg Harbor Township
Eldred Central
Elk County Catholic
Elmont Memorial
Emma Willard
Emmaus
Erasmus Hall
Evander Childs
Far Rockaway
Farmingdale
Fashion Industries
Foran
Forest Hills
Fort Hamilton
Fox Lane
Francis Lewis
Franklin K Lane
Frederick Douglas
Frederick Douglass Academy
Freehold Township
Freeport
Friends Academy
Friends Seminary
G.W. Carver(Engineering & Science)
Garden City
Garnet Valley
General Douglas Macarthur
George Westinghouse
Georgetown Visitation Prep
Germantown Academy
Germantown Friends
Glasgow
Glen Ridge
Great Neck North
HS for Construction
Haddon Heights
Harry S Truman
Haverford Twp.
Health Profession/Human Services
Hempstead
Hendrick Hudson
Herbert H Lehman
Hicksville
High Point Regional
Holmdel
Hudson Catholic
Hudson Falls
Hunter College
Imhotep Charter
Information Technology
Island Trees
Jackson Memorial
Jamaica
James Madison
John Bowne
John F Kennedy
John Jay (Cross River)
John Jay (East Fishkill)
Lab Museum United
Lafayette Ed. Center
Lakeland/Panas
Laurel
Little Red Schoolhouse
Lynbrook
Mamaroneck
Manhasset
Marist
Massapequa
Mckee Voc & Tech
Mcquaid Jesuit
Medgar Evers College Prep
Mercy (NY)
Middletown (NY)
Midwood
Millville Senior
Mineola
Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast
Moorestown
Morris Hills
Mott Haven
Mount Vernon
Mt Vernon
NEST+m
Nansemond River
Nanuet
Nazareth Regional
Neptune
New Hyde Park Memorial
New Paltz
New Rochelle
Newark
Newburgh Free
Nightingale-Bamford
North Rockland
North Shore
Northern Valley-Old Tappan
Oakland Mills
Ocean City
Overbrook
Pascack Valley
Paul D Schreiber
Paul Robeson for Bus & Tech
Pawling
Pearl River
Penn Wood
Penncrest
Pennsbury
Philadelphia HS For Girls
Pinelands Regional
Pleasant Valley
Pleasantville (NJ)
Pleasantville (NY)
Poly Prep Country Day
Pope John XXIII
Port Richmond
Potomac (McLean VA)
Prospect Heights
Quakertown Comm Senior
Radnor
Rancocas Valley Reg
Randolph
Regis
Reynolds
Ridgefield
Ridgewood
Rocky Point
Roosevelt (LI)
Roslyn
Rye
Saint Joseph's Prep
Salesianum
Samuel J Tilden
Saranac Central
Saratoga Springs
Scarsdale
Seton Hall Prep
Sheepshead Bay (Frank J. Mac)
Shenendehowa Central
Sidney Central
Simon Gratz
Somers
South Bronx
South Shore
Southampton
Springfield Gardens
Springside Chestnut Hill Academy
St John Vianney
St Josephs Collegiate Inst
St Peters Prep
Stroudsburg
Stuyvesant
Susan Wagner
Syosset
Taft Educational Campus
Tappan Zee
Tatnall
Teaneck
Tenafly
The Queens HS of Teaching
The Ursuline
Thomas Edison Voc Tech
Thomas Jefferson
Thomas S Wootton
Tower Hill
Townsend Harris
Trinity School
Union Springs
Uniondale
United Nations Intl
Upper Darby Senior
Upper Dublin
Valley Stream South
Wallkill
Wallkill Valley Reg
Ward Melville
Warwick Valley
Washington Township
Weequahic
West Morris Central
West Seneca West
Westbury
Weston
Westwood Regional Sr
William C Bryant
Williamsville North
Wilton
Woodlands
Yonkers Public Schools
York Prep
Young Women's Leadership
Men:
55 Meter Dash
|
200 Meters
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1 Mile
|
2 Miles
|
55h
|
1 Mile Steeplechase
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
SMR 200-200-400-800m
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
4x55 Shuttle Hurdles
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
|
Weight
Women:
55 Meter Dash
|
200 Meters
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1500 Meters
|
1500m Racewalk
|
1 Mile
|
2 Miles
|
55h
|
1 Mile Steeplechase
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
SMR 200-200-400-800m
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
|
Weight
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ndizeye, Laurent
9
Scarsdale
7.02
0
2
Manswell, Matthew
9
HS for Construct
7.23
0
3
Edwards, Keson
9
Boys & Girls
7.27
0
4
Mikstay, Noah
9
John Jay (East F
7.59
0
5
Augustus, Leon
9
Christopher Colu
7.68
0
6
Fuller, Shevaughn
9
Christopher Colu
7.86
0
7
Alphonse, Andrew
9
New Rochelle
7.97
0
Mens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Ceiquan
-
George Westingho
6.96
0
2
Saleh, Omar
10
Hendrick Hudson
7.00
0
3
Wallace, Roshain
-
South Shore
7.00
0
4
Aitcheson, Lamar
10
Uniondale
7.07
0
5
Maxwell, Remy
-
Woodlands
7.17
0
6
Wicks, Jevin
10
Uniondale
7.19
0
7
Grange, Deandre
-
Teaneck
7.23
0
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nicholson, Osiris
12
Church Farm
6.45
0
10
2
Pilorge, Stanley
12
James Madison
6.45
0
8
3
Morgan, Marvin
10
Neptune
6.59
0
6
4
Moore, Denniston
12
Imhotep Charter
6.59
0
5
5
Jackson, Tyrell
11
Neptune
6.60
0
4
1
John, Malik
12
Prospect Heights
6.63
0
2
Castello-Edwards, Mose
12
Lafayette Ed. Ce
6.64
0
6
Woody, D'Monte
12
Freeport
6.66
0
3
7
Colbert, Tyrus
12
Uniondale
6.67
0
2
8
Craig, Jahmair
11
Delaware Valley
6.68
0
1
3
McGowan, Peter
12
Hendrick Hudson
6.94
0
4
Dennis, Edward
12
Benjamin Frankli
7.02
0
Mens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Manswell, Matthew
9
HS for Construct
7.12
1
2
Edwards, Keson
9
Boys & Girls
7.24
1
3
Ndizeye, Laurent
9
Scarsdale
7.34
2
4
Mikstay, Noah
9
John Jay (East F
7.55
1
5
Croen, Zachary
9
Somers
7.64
2
6
Augustus, Leon
9
Christopher Colu
7.68
1
7
Fuller, Shevaughn
9
Christopher Colu
7.89
1
8
Alphonse, Andrew
9
New Rochelle
7.97
2
9
Buckley, Jermaine
9
Christopher Colu
8.02
1
10
Lopez, Yordy
9
Yonkers Public S
8.19
2
11
Karu, Richard
-
Christopher Colu
8.72
1
Mens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Wallace, Roshain
-
South Shore
6.99
1
2
Saleh, Omar
10
Hendrick Hudson
7.01
1
3
Brown, Ceiquan
-
George Westingho
7.03
2
4
Wicks, Jevin
10
Uniondale
7.10
4
5
Grange, Deandre
-
Teaneck
7.10
3
6
Murray, Andrew
10
Bronxville
7.12
4
7
Maxwell, Remy
-
Woodlands
7.13
2
8
Aitcheson, Lamar
10
Uniondale
7.14
1
10
Cox, Malik
10
C.H. Flowers
7.19
1
9
Jean, Ronel
10
Uniondale
7.19
1
11
Hartcorn, Michael
10
East Meadow
7.20
2
12
Thomas-Locke, Joshua
10
Yonkers Public S
7.20
1
13
Hill, Tyriq
10
Yonkers Public S
7.26
3
14
Padilla, Luis
10
Yonkers Public S
7.27
3
15
Cummings, Justin
10
Erasmus Hall
7.27
2
16
SoLeod, Lee
-
Yonkers Public S
7.28
4
16
Casiao, Sean
10
Pinelands Region
7.28
1
18
Grullon, Joseph
10
Hendrick Hudson
7.30
2
19
Forehand, Timothy
10
Uniondale
7.34
1
20
Greer, Amare
10
Erasmus Hall
7.39
2
21
Anie, Emmanuel
10
Evander Childs
7.41
4
22
Ragnauth, Richie
10
Uniondale
7.43
4
23
Buchanan, Brian
10
East NY Transit
7.49
2
24
Fields, Kevin
-
Somers
7.65
4
25
Saucedo, Somers
-
John Bowne
7.88
3
26
Ferro, Nico
10
Somers
7.88
2
27
Bierman, Ryan
10
Somers
8.35
3
28
Mudryk, Justin
10
West Morris Cent
8.60
3
29
DeJesus, Lucas
10
Hendrick Hudson
8.77
3
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Pilorge, Stanley
12
James Madison
6.56
6
2
Nicholson, Osiris
12
Church Farm
6.59
3
1
Callender, Raymond
12
Benjamin Frankli
6.62
1
3
Morgan, Marvin
10
Neptune
6.62
1
3
Moore, Denniston
12
Imhotep Charter
6.62
7
5
Woody, D'Monte
12
Freeport
6.62
1
6
Jackson, Tyrell
11
Neptune
6.63
2
7
Colbert, Tyrus
12
Uniondale
6.63
4
8
Craig, Jahmair
11
Delaware Valley
6.64
10
10
Preto, Matthew
11
Haddon Heights
6.65
10
9
Bull, Cory
10
Roosevelt (LI)
6.65
5
11
Nicholas, Desmond
11
Canisius
6.66
9
12
Jones-Roundtree, Ade
10
Imhotep Charter
6.66
8
2
Rowland, Clarence
12
Boys Latin Chart
6.67
1
13
Spivey, Corey
12
Freeport
6.69
4
14
Pugh, Desmont
11
Delaware Valley
6.69
10
15
Calixte, Reginald
12
Westbury
6.70
7
3
Castello-Edwards, Moses
12
Lafayette Ed. Ce
6.70
3
16
Thompson, Patrick
11
James Madison
6.71
3
17
Robinson, Kobe
11
Medgar Evers Col
6.73
2
18
Massey, Ibrahim
11
Haddon Heights
6.74
11
4
Gilbert, Damere
12
Boys Latin Chart
6.74
1
5
John, Malik
12
Prospect Heights
6.74
3
19
Kilmartin, Jerald
12
Hudson Falls
6.75
9
20
Williams, Byron
12
G.W. Carver(Engi
6.75
8
21
Outing, Micheal
12
Farmingdale
6.76
2
22
Marche, Kristian
9
Imhotep Charter
6.76
11
23
Hornberger, Charles
12
Canisius
6.76
10
24
Eldridge, Brian
12
Millville Senior
6.77
16
25
Sobanke, Elijah
12
James Madison
6.78
2
26
Harriott, Ruglio
11
Uniondale
6.80
5
27
Higgs, Jamal
12
C.H. Flowers
6.80
10
28
Brown, Shaheed
11
Delaware Valley
6.81
11
29
Russell, Shavan
-
Evander Childs
6.81
8
30
McDuffie, Cyris
-
Far Rockaway
6.82
5
31
Gunt, Romeo
-
Imhotep Charter
6.83
10
32
Dacres, Shaquille
11
Mt Vernon
6.83
5
33
Thompson, Darren
11
St Josephs Colle
6.83
1
34
Baker, Ovonnie
11
Overbrook
6.83
6
35
Dunn, Karim
11
Newark
6.85
6
36
Hosten, Carlon
9
Taft Educational
6.86
11
36
Thomas, Samir
11
G.W. Carver(Engi
6.86
8
38
Abraham, Alvin
12
Egg Harbor Towns
6.88
9
39
Coston, Myles
10
G.W. Carver(Engi
6.88
9
40
Melchionni, Billy
12
Albany Academy f
6.89
1
41
Fisher, Yameen
12
Pleasantville (N
6.91
5
42
Modest, Cleveland
11
Uniondale
6.91
6
43
Clement, Derrick
11
Deptford Townshi
6.92
10
43
Cambridge, Kevon
11
Paul Robeson for
6.92
11
45
Cheeseborough, Jamie
12
Egg Harbor Towns
6.92
7
46
Lewis, Amir
10
G.W. Carver(Engi
6.92
8
47
Jones, Jonas
11
Nansemond River
6.93
1
48
Francis, Nkosi
-
Christopher Colu
6.93
1
49
Green, Tyler
12
Haverford Twp.
6.93
12
50
Chaudhuri, Arun
9
Williamsville No
6.94
11
51
Brock, Amir
10
Egg Harbor Towns
6.95
7
52
Green, Lamar
12
James Madison
6.95
3
6
Johnson, Jhamir
12
Boys Latin Chart
6.95
3
53
Selby, Tyler
12
Haddon Heights
6.96
8
54
Weick, Jesse
12
Haddon Heights
6.96
9
55
Tucker, Dwayne
12
Deptford Townshi
6.97
7
7
McGowan, Peter
12
Hendrick Hudson
6.97
1
56
Hanson, Tevaughn
-
Uniondale
6.98
6
57
Gumbs, Naahman
11
James Madison
6.98
4
58
Campbell, Andrew
12
C.H. Flowers
6.98
9
59
Ellis, Jahmir
11
Deptford Townshi
6.98
9
8
Dennis, Edward
12
Benjamin Frankli
6.98
2
60
Jackson, Dashawn
10
Roosevelt (LI)
6.99
9
61
Barnes, Will
11
Paul D Schreiber
7.00
2
62
Goodrich, Andrew
-
Abraham Lincoln
7.00
3
62
Bailey-Brown, Daquan
10
Egg Harbor Towns
7.00
7
64
Owens, Cordell
12
St Josephs Colle
7.00
4
9
Braimer, Marquis
10
Nansemond River
7.00
2
65
Cruz-Taveras, Delvin
-
Evander Childs
7.01
13
66
Reeves, Miles
12
Pleasantville (N
7.02
8
67
Glover, Fatir
11
Williamsville No
7.02
1
68
Jevaughn Williams
Club - Una
7.03
7
69
Hoursey, Kenneth
11
Baldwin
7.03
2
70
Andrew, Ronny
11
Farmingdale
7.04
3
71
Smiley, Kenneth
11
Nansemond River
7.05
3
72
Thomas, Dario
12
Westbury
7.08
1
73
Davis, Myles
10
Deptford Townshi
7.08
11
10
Savini, Mike
11
Wallkill
7.11
2
74
Weisansal, Eric
11
Williamsville No
7.11
6
75
Tsigabe, Nuku
11
New Rochelle
7.11
4
76
Artwell, Odane
11
Hempstead
7.12
4
77
Williams, Hezekiah
12
St Josephs Colle
7.13
6
11
Weston, Myles
9
Delaware Militar
7.15
1
78
Douglas, Malik
12
Valley Stream So
7.15
2
79
Barrow, Joshua
11
West Seneca West
7.16
5
12
Thompson, Michael
12
Wallkill
7.17
1
13
Poulson, Dayshan
-
Benjamin Frankli
7.19
2
80
Worthington, Christopher
10
Millville Senior
7.19
16
81
Deer, Kemar
-
Evander Childs
7.19
14
82
O'Meally, Walter
-
Forest Hills
7.20
12
82
D'Aleo, Jason
12
Holmdel
7.20
3
84
Brown, Bradley
12
Baldwin
7.21
16
85
Spence, Dequan
-
Thomas Jefferson
7.22
8
86
Durham, Ajah
10
Millville Senior
7.23
16
14
Reece, Chavez
11
Hempstead
7.24
2
87
Eseku, Benjamin
-
Abraham Lincoln
7.27
4
88
Owoo, Jesus
-
Christopher Colu
7.29
4
89
Falci, Peter
11
Holmdel
7.29
3
15
Condello, Ryan
12
Wallkill
7.30
1
90
Decoteau, Amir
10
Baldwin
7.32
15
91
Tulloch, William
11
Baldwin
7.33
15
92
Bailey, Rashaun
-
Poly Prep Countr
7.35
6
93
Marshall, Casey
12
New Rochelle
7.36
5
94
Tabb, Jordan
10
Pleasantville (N
7.36
12
16
Moran, Mike
11
Wallkill
7.37
1
17
Finch, Robert
12
Wallkill
7.40
2
95
Rodriguez, David
11
Thomas Jefferson
7.43
7
96
Jernigan, D'Andre
9
Pleasantville (N
7.44
13
97
Millien, Gardy
10
Baldwin
7.44
10
98
Atkins, Lamont
9
Cumberland Regio
7.46
16
99
Lewis, Joseph
10
Baldwin
7.46
15
100
Cohen, Tyler
11
New Rochelle
7.47
13
101
Vysochn, Volodymr
-
Forest Hills
7.47
14
18
Johnson, Brandon
12
Hempstead
7.49
2
102
Wyatt, Juwan
-
Abraham Lincoln
7.50
14
103
SY, Amadou
11
Boys & Girls
7.51
5
104
Bury, Kacper
12
Valley Stream So
7.52
15
105
Appiah-Ageyman, Obed
12
Poly Prep Countr
7.57
2
19
Jones Jr, Dwayne
10
Hempstead
7.59
3
106
Hein, Sett
-
Forest Hills
7.60
13
107
Leite, Brandon
12
Valley Stream So
7.61
12
108
Fabrizi, Chris
12
Williamsville No
7.62
15
109
Casimir, William
-
Uniondale
7.66
14
110
Borhorquez, David
-
Forest Hills
7.67
14
111
Lesser, Chad
12
Williamsville No
7.67
12
20
Nelson, Travis
10
Hempstead
7.70
2
21
Vanable, Joecephus
-
Hempstead
7.72
3
112
Carter, Andre
11
New Rochelle
7.74
14
113
Pierre, Brandon
-
Abraham Lincoln
7.78
12
114
Campbell, Jason
-
Christopher Colu
7.79
13
22
Brown, Matthew
10
Hempstead
7.88
3
115
Peart, Sachin
-
Abraham Lincoln
7.89
13
116
Cupid, Antonio
-
Abraham Lincoln
7.90
15
117
Toomel, Matthias
11
United Nations I
7.93
15
118
Ochea, Jordi
-
Forest Hills
7.95
13
119
Khvan, Artem
-
Forest Hills
8.00
12
120
Rambert, Kevin
-
Christopher Colu
8.19
12
121
Wangpo, Tenzin
-
Information Tech
8.23
15
23
Reicino, Miguel
-
Benjamin Cardozo
8.23
3
122
Herrera, Luis
-
Information Tech
8.27
14
123
Tinglin, Marcus
-
Abraham Lincoln
8.65
13
124
Cohen, Kyle
-
Williamsville No
8.77
14
Mens 200 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Garland, Kyle
9
Germantown Acade
24.00
nwi
4
2
Jeremy Herbert
CL -chelsea Grey
24.26
nwi
4
3
Hunter, Sha Heem
9
Boys & Girls
24.47
nwi
12
4
Scott, Stephan
9
Newburgh Free
24.52
nwi
2
5
Richards, Ryan
9
Boys & Girls
24.53
nwi
11
6
Weston, Myles
9
Delaware Militar
24.81
nwi
1
7
Miller, Jeremiah
9
Newburgh Free
25.01
nwi
2
8
Cadore, Kwame
9
Erasmus Hall
25.12
nwi
3
9
Richardson, Justin
9
Paul Robeson for
25.24
nwi
1
10
Sean Eskridge
CL -chelsea Grey
25.39
nwi
4
11
Frankson, Osaze
9
Medgar Evers Col
25.47
nwi
12
12
Louis, Ricardo
9
South Shore
25.61
nwi
2
13
Edmeade, Tyler
9
Uniondale
25.76
nwi
2
14
Ottley, Omari
9
Paul Robeson for
25.86
nwi
1
15
Aina, Thomas
9
Curtis
26.14
nwi
11
16
Peters, Roshane
9
Medgar Evers Col
26.16
nwi
12
17
Mollison, Joshua
9
Clara Barton
26.22
nwi
4
18
Aurand, Christian
9
Hendrick Hudson
26.40
nwi
2
19
Burrows Steele, Anthon
9
Paul Robeson for
26.42
nwi
2
20
Ajaz, Ali
-
Nanuet
26.47
nwi
8
21
Cornick, Justin
9
Medgar Evers Col
26.60
nwi
12
22
Perdomo, Jeffrey
9
Dewitt Clinton
26.63
nwi
11
23
Patterson, Tyron
-
Franklin K Lane
26.64
nwi
8
24
FairWeathr-Lewis, Nath
-
Medgar Evers Col
26.65
nwi
12
25
Hertzfeld, Nic
9
Delaware Militar
26.69
nwi
10
26
Malley, Luke
8
Hendrick Hudson
26.75
nwi
3
27
Thompson, Jordan
4
Susan Wagner
26.79
nwi
1
28
Regis, Claude
9
Medgar Evers Col
27.25
nwi
12
29
Richardson, Marshall
9
York Prep
27.26
nwi
3
30
Raynard, LaRue
-
Yonkers Public S
27.40
nwi
10
31
Smith, Luis
9
South Shore
27.49
nwi
1
32
Diaz, Frank
-
Yonkers Public S
27.71
nwi
10
33
Nunes, Onique
-
Lafayette Ed. Ce
27.75
nwi
7
34
Clifford, Michael
9
Clarkstown South
27.79
nwi
5
35
Anthony, Naim
9
Lafayette Ed. Ce
27.90
nwi
6
36
Zuma, Guialdo
9
Dewitt Clinton
28.09
nwi
10
37
Williams, Silvan
11
South Shore
28.11
nwi
1
38
Moran, Brendan
9
Syosset
28.18
nwi
6
39
Om, Eugene
9
Nanuet
28.31
nwi
8
40
Hamlet, Ulrich
9
New Rochelle
28.44
nwi
3
41
Cha, Eddy
-
Syosset
28.54
nwi
4
42
Robbins, Brett
9
Syosset
28.56
nwi
6
43
Roadarmel, Conor
9
Clarkstown South
28.66
nwi
5
44
Oliver, Shawn
-
Lafayette Ed. Ce
28.80
nwi
9
45
Canistraci, Dan
9
New Rochelle
28.85
nwi
6
46
Destil, Max
-
Clarkstown South
28.88
nwi
5
47
Guillen, Antoine
-
Dewitt Clinton
29.03
nwi
11
48
Williams, Juwan
9
Lafayette Ed. Ce
29.16
nwi
9
49
Lowe, Simon
9
Friends Seminary
29.23
nwi
3
50
Wang, Kevin
-
Syosset
29.28
nwi
6
51
Lewis, Levi
-
Lafayette Ed. Ce
29.54
nwi
10
52
Giridharan, Rohid
-
Nanuet
29.59
nwi
9
53
Andre Willis, DE
-
Lafayette Ed. Ce
29.59
nwi
7
54
Liu, Jack
-
Syosset
29.61
nwi
6
55
Lee, Joshua
10
Scarsdale
29.86
nwi
3
56
Rodgers, Omar
9
Franklin K Lane
30.21
nwi
8
57
Shinder, Matthew
9
Nanuet
30.27
nwi
8
58
Harris, Michael
9
Nanuet
30.34
nwi
9
59
Daskalakis, George
-
Bronxville
30.44
nwi
11
60
Concepcion, Joe
-
Clarkstown South
30.48
nwi
5
61
Feder, Eli
-
Syosset
30.70
nwi
7
62
Gombiner, Hizekiel
9
New Rochelle
30.75
nwi
10
63
Redman, Luke
-
Bronxville
30.86
nwi
9
64
Velez, Brendan
-
Pinelands Region
31.34
nwi
4
65
LaMarca, Wayland
-
Syosset
31.35
nwi
9
66
McKiernan, Brendan
9
Clarkstown South
31.37
nwi
5
67
Hayes, Joseph
-
Nanuet
31.61
nwi
8
68
Tracey, Liam
-
Clarkstown South
32.27
nwi
7
69
Leung, Jonathan
9
Syosset
32.49
nwi
7
70
Walker, Liam
9
Clarkstown South
32.58
nwi
5
71
Gruber, Ethan
9
Syosset
33.18
nwi
7
Mens 200 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Toussaint, Keyshon
10
South Shore
23.64
nwi
1
2
Simpson, Shayne
10
Boys & Girls
23.86
nwi
1
3
Wallace, Roshain
-
South Shore
24.11
nwi
12
4
Robinson, Jahdeel
10
Uniondale
24.53
nwi
2
5
Jones, Sharif
10
Curtis
24.74
nwi
1
6
Burke, Timothy
10
East NY Transit
24.81
nwi
1
7
Kaufman, Ryan
10
Massapequa
25.50
nwi
3
8
Arias, Thomas
-
Evander Childs
25.74
nwi
6
9
Tellewoyan, Bassah
-
Curtis
25.79
nwi
2
10
Ragnauth, Richie
10
Uniondale
25.86
nwi
3
11
Kabir, Mahir
10
West Morris Cent
26.14
nwi
3
12
Hammer, Zach
-
Syosset
26.20
nwi
4
13
O'Meara, Michael
10
Nanuet
26.23
nwi
2
14
Goodman, Raymond
10
Nansemond River
26.24
nwi
8
15
Camara, Sanunu
-
Evander Childs
26.48
nwi
8
16
Jung, Matt
10
Clarkstown South
26.75
nwi
3
17
Govia, Mathew
10
Clarkstown South
26.82
nwi
4
18
Casino, James
10
Clarkstown South
26.83
nwi
3
19
Ramos, Kevin
10
West Morris Cent
26.95
nwi
3
20
Wellington, Matt
10
New Rochelle
27.03
nwi
2
21
Avasatthi, Pavi
10
Clarkstown South
27.14
nwi
9
22
Kaplan, Austin
-
Clarkstown South
27.23
nwi
5
23
Moro, Nicholas
10
Clarkstown South
27.30
nwi
10
24
Gargano, Antonio
-
Massapequa
27.48
nwi
7
25
Mills, Namaqua
10
Evander Childs
27.48
nwi
8
26
Decambre, Joshua
-
Curtis
27.55
nwi
2
27
Munley, Drew
10
West Morris Cent
27.96
nwi
2
28
Economou, Rob
10
New Rochelle
27.99
nwi
4
29
Dyer, Aaron
-
George Westingho
28.07
nwi
9
30
Castello, Michael
10
Nanuet
28.09
nwi
4
31
Glass, Asa
10
Friends Seminary
28.10
nwi
11
32
Tanaka, Koki
10
Syosset
28.20
nwi
7
33
Kleinberg, Max
-
Syosset
28.30
nwi
7
34
Cummings, Ryan
10
Clarkstown South
28.31
nwi
7
35
Gregori, Carrington
9
Clarkstown South
28.35
nwi
6
36
Starrintino, Michael
-
Syosset
28.38
nwi
5
37
Clarke, Shage
-
George Westingho
28.39
nwi
11
38
Hwang, Min Sang
-
Syosset
28.42
nwi
6
39
Allinger, Camden
9
Clarkstown South
28.43
nwi
6
40
Connell, Tytrell
-
George Westingho
28.48
nwi
12
41
Umanah, Ndibmo
10
Evander Childs
28.54
nwi
9
42
Rahman, Asef
-
Nanuet
28.59
nwi
4
43
Dai, Kenny
10
Syosset
28.69
nwi
6
44
Alverado, Daniel
10
Clarkstown South
28.70
nwi
4
45
Jackson, Tomas
10
Scarsdale
29.07
nwi
5
46
Amanfu, Caleb
10
NEST+m
29.23
nwi
5
47
Shah, Jeet
10
Syosset
29.50
nwi
5
48
Thakkar, Prem
10
Clarkstown South
29.65
nwi
10
49
McDermid, Malcolm
10
Nanuet
29.84
nwi
5
50
Hamm, Eric
10
Hendrick Hudson
29.92
nwi
7
51
McGuire, Joe
10
Clarkstown South
30.00
nwi
9
52
Deshong, Cameron
-
George Westingho
30.04
nwi
12
53
Romanillos, Chris
-
Clarkstown South
30.07
nwi
11
54
Hannou, Christopher
-
John Bowne
30.20
nwi
9
55
McCabe, Brian
10
Clarkstown South
30.28
nwi
9
56
Wang, David
-
Syosset
30.40
nwi
6
57
McRae, Roland
-
NEST+m
30.56
nwi
11
58
Radway, Tyrese
-
New Rochelle
30.71
nwi
8
59
Bennardo, Dylan
10
Nanuet
30.99
nwi
10
60
Song, Joseph
10
Nanuet
31.24
nwi
10
61
Oswald, James
-
Clarkstown South
31.51
nwi
12
62
Masong, John
9
Clarkstown South
31.52
nwi
10
63
Canteen, Ronald
-
New Rochelle
31.89
nwi
8
64
Mooney, Sean
10
Bronxville
32.11
nwi
7
65
Sampah, Kwesi
10
Evander Childs
32.84
nwi
8
66
Cohn, Michael
10
West Morris Cent
34.23
nwi
10
Mens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Warden, Zack
12
Newburgh Free
22.01
nwi
2
2
Leathers, Justin
12
Newburgh Free
22.94
nwi
2
3
Hamilton, Aaron
12
John Jay (East F
23.04
nwi
1
4
Goldsmith, Matt
11
John Jay (East F
23.99
nwi
2
5
Williams, Bobby
11
Newburgh Free
24.05
nwi
2
6
Dwyer, Ryan
11
Nanuet
24.10
nwi
1
7
Lawrence, Elliott
12
John Jay (East F
24.50
nwi
1
8
Saxton, Joey
10
Nanuet
25.96
nwi
1
9
Demos, Michael
-
York Prep
29.76
nwi
1
Mens 300 Meters Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benjamin, Rai
12
Mt Vernon
33.40
2
10
2
Housen, Cody
11
Mt Vernon
34.74
2
8
3
Everett, Elliott
12
Bayside
34.81
1
6
4
Kidal-Brandt, Christian
-
West Morris Cent
34.90
1
5
5
Poleon, Mergaran
11
Paul Robeson for
34.94
2
4
6
Davis, Jonathan
12
Elmont Memorial
35.42
1
3
--
Williams, Christopher
-
Bronx School-Law
DNF
1
--
Blades, Christan
12
Samuel J Tilden
DNF
1
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mighty, Kemarni
11
Clara Barton
34.62
1
2
White, Kevon
12
Springfield Gard
35.09
1
3
Clarke, Paul
12
Samuel J Tilden
35.45
1
4
Haughton, Robert
11
Saratoga Springs
35.67
2
5
McPherson, Mike Andre
11
East NY Transit
35.81
9
6
Villaman, Denzel
11
Franklin K Lane
36.11
1
7
Wallerson, Ashton
12
Midwood
36.12
2
8
Moscoe, Justin
11
Haverford Twp.
36.14
6
9
Marong, Jaelin
12
Canisius
36.21
7
10
Pierre, Evander
12
Hudson Catholic
36.24
4
11
Williams, Xavier
12
Nansemond River
36.30
18
12
Teal, James
11
Penncrest
36.47
2
13
Middleton, Kadeem
12
Nansemond River
36.47
23
14
Liechty, Justin
12
Saranac Central
36.49
3
15
Garry, Evan
11
Syosset
36.54
10
16
Hinton, Kristopher
11
C.H. Flowers
36.54
3
17
Anderson, Nick
12
Saratoga Springs
36.56
8
18
Sellitto, Philip
12
Island Trees
36.65
4
19
Sutherland, Nick
11
Bronxville
36.73
9
20
Frazer, Robert
12
West Seneca West
36.76
12
21
Diomande, Malick
11
Bethlehem Centra
36.78
8
22
Durnell, Dion
12
Penncrest
36.79
1
23
Jean, Joshua
12
Westbury
36.82
13
24
Aggrey, JT
12
Lakeland/Panas
36.85
6
25
Brown, Juvante
9
Campus Magnet
36.89
17
26
Cordeau, Ralph
11
Baldwin
36.92
8
27
Kimmey, Connor
12
Bethlehem Centra
36.93
5
28
Washington, Damani
12
Boys & Girls
36.93
3
29
Fleur, Gregory Saint
12
Campus Magnet
36.97
4
30
Faustin, Carl
-
Springfield Gard
36.98
12
31
Juni Fletcher, Shaun
10
Taft Educational
36.98
11
32
Sodipo, Oluwaseyi
12
Laurel
37.02
10
33
Montoya, Felipe
11
Boys & Girls
37.06
10
34
Melchionni, Billy
12
Albany Academy f
37.09
14
35
Wildenstein, Tor
11
Dryden
37.10
11
36
Thomas, Carlile
11
Campus Magnet
37.10
12
37
Briggs, Corey
12
Saratoga Springs
37.13
5
38
Nicholas Snow
Club - Una
37.21
2
39
Hoffman, Jacob
11
Stuyvesant
37.25
3
40
Rantin, Keon
10
Delaware Valley
37.25
3
41
Bynoe, DaRaun
12
Laurel
37.26
4
42
Yardley Pierre-louis
Long Island
37.28
2
43
Tucker, Rashad
10
Freeport
37.29
6
44
Chambers, Andrew
12
C.H. Flowers
37.33
7
45
Awopetu, Oluwatrmise
-
Port Richmond
37.39
29
46
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
37.41
21
47
Merceus, Donald
12
Boys & Girls
37.44
5
48
Ruane, Sean
12
Salesianum
37.44
9
49
Nelson, Taje
10
John F Kennedy
37.48
6
50
Satcher, AJ
12
Canisius
37.61
7
51
Louis, Joshua
12
Clara Barton
37.61
9
52
Florio, Kyle
12
Westwood Regiona
37.72
12
53
Hunter, Sha Heem
9
Boys & Girls
37.73
11
54
Walker, Brian
12
Massapequa
37.76
11
55
Zellers, Zacharey
12
Ocean City
37.77
12
56
Werth, Mitch
12
West Morris Cent
37.80
15
57
Bingay, Jason
12
Lakeland/Panas
37.84
13
58
Rowland, Clarence
12
Boys Latin Chart
37.86
21
59
Cooper, Gary
9
Freeport
37.86
5
60
Dayo-Otekunrin, Tomi
11
Laurel
37.90
14
61
Gibson, Michael
12
Laurel
38.00
16
62
Hernandez, Kelly
10
John F Kennedy
38.03
7
63
Johnston, Wayne
-
Simon Gratz
38.04
7
64
Pierre-Louis, Kensley
11
Hempstead
38.06
10
65
Bolinski, Michael
12
Salesianum
38.11
19
66
Thomas, Dario
12
Westbury
38.11
22
67
Nunez-Saunders, Chris
10
Baldwin
38.16
16
68
Howard, Dean
11
Sidney Central
38.20
9
69
Isaiah Welsh, John
11
Baldwin
38.21
16
70
Chen, David
12
Stuyvesant
38.23
5
71
Tyson, Colin
12
Penncrest
38.26
4
72
Thomas, Jonah
11
Millville Senior
38.32
8
73
McCormick, Kyle
12
Pennsbury
38.32
12
74
Ibrahim, Munir
-
Springfield Gard
38.32
11
75
Aidala, Felix
12
West Morris Cent
38.36
15
76
Mascellino, Nate
11
Canisius
38.51
15
77
Wharton, Kory
12
Simon Gratz
38.54
8
78
Penson, Sef
11
Hudson Catholic
38.55
16
79
Smith, Xavier
11
Clarksburg
38.57
20
80
Jones, Jonas
11
Nansemond River
38.70
18
81
Summers, Adrian
12
Taft Educational
38.71
10
82
Robinson, Darrly
11
Midwood
38.72
5
83
Reyes, Nick
11
Penncrest
38.74
6
84
Inirio-Akuetey, Anito
12
Scarsdale
38.75
18
85
Theodore, Tasheim
12
Nansemond River
38.80
23
86
Turner, Tevin
-
John F Kennedy
38.89
7
87
Robinson, Kobe
11
Medgar Evers Col
38.90
16
88
McDermott, Kevin
12
Ocean City
38.90
15
89
Moore, Anthony
11
C.H. Flowers
38.96
24
90
Mulkerin, Dan
11
Pope John XXIII
38.97
20
91
Walker, Tyrone
10
Bellport
38.99
19
92
Almanzar, Albis
10
John F Kennedy
39.00
17
93
Gasiorowski, Trevor
11
Penncrest
39.01
6
94
Harrell, Shayne
12
Pope John XXIII
39.02
13
95
Hayes, Josiah
12
Hempstead
39.13
20
96
Artwell, Odane
11
Hempstead
39.17
13
97
Lopez, Gilbert
11
Nansemond River
39.20
18
98
Healy, Jake
12
East Meadow
39.21
18
99
Guthrie, Jeffers
11
Hunter College
39.23
17
100
Guthrie, Aaron
-
Springfield Gard
39.32
13
101
Bey, Shakur
-
Nazareth Regiona
39.36
27
102
Carnegie, Reginald
11
C.H. Flowers
39.41
14
103
Mandel, Ben
12
Pascack Valley
39.51
29
104
Yee, Winton
11
Stuyvesant
39.53
14
105
Hornedo, Brandon
11
Farmingdale
39.58
28
106
Eldridge, Brian
12
Millville Senior
39.73
22
107
Colvin, Bryce
12
Hudson Falls
39.74
24
108
Braimer, Marquis
10
Nansemond River
39.77
24
109
Narinensingh, Radcliff
12
Pleasantville (N
39.79
21
110
Salmeron, Alex
12
Westbury
39.90
13
111
Seaton, Cole
12
Elmont Memorial
40.03
21
112
Singh, Jitendra
-
Thomas Edison Vo
40.06
20
113
John, Kerrell
11
Paul Robeson for
40.12
22
114
Harkins, Jamie
12
Franklin K Lane
40.17
14
115
Martin, James
12
Farmingdale
40.18
28
116
Garnsey, Kyle
10
Colonie Central
40.25
17
117
Newsom, Chris
11
Colonie Central
40.29
17
118
Morris, Phillip
11
Nazareth Regiona
40.29
29
119
Robinson, Robert
11
Franklin K Lane
40.29
18
120
Arcana, Giovanna
-
Pleasantville (N
40.33
22
121
Shittu, Aziz
12
St Josephs Colle
40.34
24
122
Clarke, Thomas
11
Massapequa
40.36
25
123
Banjoko, Michael
-
Thomas Edison Vo
40.43
23
124
Giglio, Alex
-
Collegiate
40.43
17
125
Beebe, Ryan
12
Ocean City
40.47
29
126
Carley, Davin
11
Elmont Memorial
40.48
21
127
Jones, Justin
12
Baldwin
40.49
20
128
Castelli, Joseph
11
Lakeland/Panas
40.51
20
129
Gordon, Tariq
-
Nazareth Regiona
40.51
29
130
McLaughlin, Kazashi
10
Hudson Falls
40.59
25
131
Black, Dylan
-
Lakeland/Panas
40.62
20
132
Baker, Michael
11
New Rochelle
40.67
24
133
Zhu, Yi-Dong
11
Stuyvesant
40.73
15
134
Jefferson, Brian
12
Pope John XXIII
40.74
14
135
Marriott, Cory
12
Colonie Central
40.75
16
136
Vil, Owens
12
Clara Barton
40.79
22
137
Liang, Andy
11
Stuyvesant
40.82
26
138
Durham, Ajah
10
Millville Senior
40.83
22
139
Evans, Marcus
11
St Josephs Colle
40.84
24
140
Gardner, Matthew
11
Newark
40.86
25
141
Hammock, Michael
-
Boys Latin Chart
40.88
10
142
McMenamin, Drew
-
Archbishop Carro
40.93
24
143
McCombs, Lawrence
11
Port Richmond
41.01
19
144
Hsieh, Kevin
12
Pascack Valley
41.06
19
145
Perkins, Tucker
11
Ocean City
41.13
24
146
Rolls, Joshua
9
Ocean City
41.22
27
147
Mighty, D'Andre
12
Clara Barton
41.31
21
148
Lazar, Michael
11
Scarsdale
41.31
23
149
Ryu, Bryan
10
Pope John XXIII
41.41
25
150
Braun, Austin
12
Pope John XXIII
41.45
21
151
Mollison, Joshua
9
Clara Barton
41.61
22
152
Craine, John
10
Island Trees
41.74
27
153
Codrington, Rion
12
Elmont Memorial
41.80
21
154
OH, Moses
10
Stuyvesant
41.85
26
155
Li, Frankie
-
Stuyvesant
41.89
23
156
Shodiya, Oluwaseyi
-
Port Richmond
41.94
19
157
McCain, Jami
-
John F Kennedy
42.07
20
158
Zellers, Sean
9
Ocean City
42.09
27
159
Lee, Samuel
10
Stuyvesant
42.09
26
160
Greene, Ryan
11
Williamsville No
42.10
27
161
Brown, Malik
12
Roosevelt (LI)
42.16
28
162
Jones, William
12
Delaware Valley
42.25
20
163
Motis, Joseph
11
Massapequa
42.33
26
164
Hamilton, Aaron
-
Simon Gratz
42.36
23
165
Wiley, Terelle
-
Simon Gratz
42.45
23
166
Manheim, Taisei
10
Stuyvesant
42.45
26
167
Animashaun, Adebayo
10
Port Richmond
42.47
19
168
Coeur, Damahya
10
Elmont Memorial
42.50
21
169
Cherry, Kyle
11
Manhasset
42.55
23
170
Worthington, Christoph
10
Millville Senior
42.57
22
171
Chung, Matthew
10
New Hyde Park Me
42.65
28
172
Zielinski, Michael
12
West Seneca West
42.74
24
173
McGuigan, Dan
10
New Hyde Park Me
42.75
24
174
Hutchins, Darnell
12
St Peters Prep
42.77
25
175
Zeng, Owen
11
Stuyvesant
42.98
26
176
Fabrizi, Chris
12
Williamsville No
43.07
27
177
Vazquez, Alexis
10
Hudson Falls
43.10
27
178
Lyons, Parker
12
Bellport
43.27
26
179
Smith, Andrew
12
Elk County Catho
43.29
23
180
Hogan, Dan
10
Hudson Falls
43.57
27
181
Germain, Joshua
12
Nazareth Regiona
43.62
28
182
Banful, Humphrey
9
Clara Barton
43.90
22
183
Perrelly, Cameron
11
Williamsville No
44.25
27
184
Jer-Don, Austin
12
Delaware Militar
44.30
28
185
Lesser, Chad
12
Williamsville No
44.39
27
186
Ramlall, Gurdat
10
Thomas Edison Vo
45.01
25
187
SY, Amadou
11
Boys & Girls
45.21
29
188
Heald, Alex
10
Lakeland/Panas
45.36
23
189
Chung Cummings, Nichol
10
Thomas Edison Vo
45.62
25
190
Johnson, Devin
-
Thomas Edison Vo
45.73
28
191
Koshy, Thomas
11
New Hyde Park Me
46.86
28
192
Moore, Wayne
-
New Rochelle
47.12
25
193
Goudeau, Cody
11
Thomas Edison Vo
47.70
25
194
Rizzo, Andrew
9
Williamsville No
47.72
26
195
Smith, Cody
9
Williamsville No
48.75
26
196
Long, Will
12
Syosset
49.02
28
197
Joza, Oswaldo
-
Thomas Edison Vo
50.45
25
198
Cohen, Kyle
-
Williamsville No
51.33
26
199
Grabois, Jonathon
-
Syosset
52.64
29
Mens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Germanakos, Luke
12
Lynbrook
1:19.82
1
10
2
Stickle, Greg
-
Randolph
1:20.56
1
8
3
Bransford, Cole
12
Potomac (McLean
1:22.11
2
6
4
Hall, AJ
12
Pascack Valley
1:22.77
2
5
5
Diallo, Abdoulaye
11
Townsend Harris
1:23.00
3
4
6
Emanuel, Evan
12
Penncrest
1:23.30
1
3
7
Proctor, Truvaurnie
12
Dewitt Clinton
1:23.34
2
2
8
Robinson, Shavanes
11
Boys & Girls
1:24.07
1
1
9
Burgess, Cameron
11
C.H. Flowers
1:24.35
2
10
Gassner, Tom
12
Bellport
1:24.90
2
11
DeJesus, Joshua
11
Rancocas Valley
1:24.91
4
12
Osterhus, Noah
12
Westwood Regiona
1:25.13
4
13
Kamat, Soham
12
Penncrest
1:25.20
3
14
DeGraw, Evan
11
Union Springs
1:25.47
4
15
Pease, Gregory
12
West Morris Cent
1:25.66
3
16
Rienas, Thomas
11
Northern Valley-
1:25.98
7
17
Dore, Daniel
12
New Rochelle
1:25.98
6
18
Stevenson, Joshua
12
Roosevelt (LI)
1:26.31
5
19
Anglin, Denzelle
11
Thomas Jefferson
1:26.38
9
20
Brown, Jordan
12
Baldwin
1:26.43
5
21
Brandon, Jason
12
C.H. Flowers
1:26.83
5
22
Graham, Robert
11
Paul Robeson for
1:27.09
4
23
Halls, Tyrese
10
Hempstead
1:27.14
5
24
Holloway, Jasheen
11
Paul Robeson for
1:27.34
1
25
McClure, Brendan
11
Ocean City
1:27.40
9
26
Hanna, Brendan
12
Penncrest
1:27.49
4
27
Williams, Xavier
12
Nansemond River
1:27.63
3
28
Crough, Spencer
10
Southampton
1:27.65
4
29
Gordon-Hinds, Harley
-
Samuel J Tilden
1:27.81
3
30
McCammon, Caleb
11
Laurel
1:27.86
4
31
John, Nathan
-
Samuel J Tilden
1:28.26
3
32
Balog, Zach
11
Union Springs
1:28.37
5
33
Chopek, Zachary
11
Ocean City
1:28.38
9
34
Butler, Solomon
11
Erasmus Hall
1:28.68
5
35
Springer, William
12
St Peters Prep
1:28.76
7
36
Kerrison, John
12
Pope John XXIII
1:28.81
9
37
Smith, Jahi
11
Penn Wood
1:28.82
6
38
Skorka, Luke
11
Syosset
1:28.93
7
39
Moscatelli, Nick
11
Penncrest
1:28.94
4
40
Lietzau, Andreas
12
Bethlehem Centra
1:29.02
6
41
Rene, Shawn
12
Erasmus Hall
1:29.17
1
42
Braimah, Abass
-
Christopher Colu
1:29.21
2
43
Fernandez, Gabe
11
Amsterdam
1:29.27
6
44
Serant, Alfred
12
Thomas Jefferson
1:29.38
5
45
Thomas, Darian
12
Westbury
1:29.51
10
46
Alexander, Hakeem
11
Thomas Jefferson
1:29.53
8
47
Kaba, Abdul
12
Dewitt Clinton
1:29.60
5
48
Vo, Peter
12
East Meadow
1:29.62
7
49
Smith, Marlon
-
Springfield Gard
1:29.67
6
50
Lane, Teddy
11
Ward Melville
1:29.73
5
51
Clifford, Kevin
12
General Douglas
1:29.77
6
52
Dmuchowski, Danny
12
Island Trees
1:29.99
7
53
House, Jeremiah
10
Colonie Central
1:30.15
8
54
Smith, Aaron
-
Lab Museum Unite
1:30.38
5
55
Ward, Miller
11
Weston
1:30.73
9
56
Nagarajah, Ramesh
11
Weston
1:30.74
9
57
Anderson, Adrian
12
Campus Magnet
1:30.79
6
58
Bieri, Kris
10
Westwood Regiona
1:30.82
7
59
Lithen, Billy
11
Lynbrook
1:30.82
7
60
Dewji, Mohammed
12
Syosset
1:30.83
6
61
Muhammed, Abubakar
10
Taft Educational
1:31.09
4
62
Puciloski, Joe
12
East Meadow
1:31.25
6
63
Bower, Erick
12
Colonie Central
1:31.28
8
64
Condron, Thomas
12
New Hyde Park Me
1:31.37
7
65
Cambria, Alexander
12
St Josephs Colle
1:31.83
8
66
Gray, David
10
Colonie Central
1:32.03
8
67
Naphor, Aaron
12
Pope John XXIII
1:32.07
11
68
Newman, Daniel
11
Syosset
1:32.07
9
69
Duncan, Aaron
11
Hempstead
1:32.13
5
70
Faber-Rico, Jacob
11
Stuyvesant
1:32.13
6
71
Rigby, Jamal
-
Thomas Jefferson
1:32.62
10
72
Isaac, Jeremiah
12
Elmont Memorial
1:32.82
9
73
Hoelzli, Alex
12
Syosset
1:32.82
6
74
Carney, Neil
10
Penncrest
1:32.83
7
75
Wallace, Kevin
11
General Douglas
1:32.98
8
76
Koniszewski, Nate
11
Colonie Central
1:33.19
8
77
Harris, Kyle
10
Erasmus Hall
1:33.54
9
78
Martin, Andre
9
Springfield Gard
1:33.69
7
79
Theobalds, Tyreke
9
Springfield Gard
1:33.93
7
80
Mukalel, Amal
11
New Hyde Park Me
1:34.00
10
81
Scott-Brodie, Antron
10
Nansemond River
1:34.06
5
82
Murray, Kiffle
12
New Rochelle
1:34.17
6
83
Owhe, John
12
Westbury
1:34.39
10
84
Chen, Max
10
Syosset
1:34.47
9
85
Jose, Rijin
12
New Rochelle
1:34.64
8
86
Thomas, Goldie
12
New Hyde Park Me
1:34.88
10
87
Cruzado, Marquie
12
Pleasantville (N
1:35.01
8
88
Cilano, Charles
11
St Josephs Colle
1:35.08
9
89
Berger, Donald
11
Thomas Jefferson
1:35.37
11
90
Joe, Hunt
11
Farmingdale
1:35.90
10
91
Rojas, Andres
12
New Rochelle
1:35.90
8
92
Campbell, Paul
11
Thomas Jefferson
1:36.16
10
93
Lemmon, Giles
11
Friends Seminary
1:36.22
10
94
Greene, Korey
9
Ocean City
1:36.23
9
95
SY, Amadou
11
Boys & Girls
1:36.62
9
96
Sorensen, Mahlon
9
Trinity School
1:36.85
10
97
Jones, Evan
11
Pascack Valley
1:36.99
7
98
Lamniji, Reda
12
Stuyvesant
1:37.08
8
99
Pagano, Taylor
11
Ocean City
1:37.21
10
100
Klemt, Bob
12
Pascack Valley
1:37.43
11
101
Nieves, Luis
10
Mott Haven
1:37.44
10
102
Persaud, Ajay
12
Bellport
1:37.85
8
103
Vil, Owens
12
Clara Barton
1:37.89
11
104
Rygalski, Evan
12
Deptford Townshi
1:38.01
10
105
McCarthy, Dominique
-
Boys & Girls
1:38.17
10
106
Grivas, Andrew
10
New Hyde Park Me
1:39.47
11
107
Waugh, Donte
-
Deptford Townshi
1:39.89
10
108
Smith, Andrew
12
Elk County Catho
1:40.46
9
109
Constable, Kuwayne
-
Christopher Colu
1:40.83
11
110
Reynolds, Wesley
-
Thomas Jefferson
1:40.88
11
111
Whittick, Kareem
10
Boys & Girls
1:41.18
11
112
Payne, Calvin
12
Simon Gratz
1:41.27
10
113
Obermayer, Gerald
9
Port Richmond
1:44.22
9
114
Cameron, Collis
11
Thomas Jefferson
1:44.35
11
115
Lacroix, Dave
12
Westbury
1:44.59
11
116
Moranzoni, TJ
-
Syosset
1:44.70
11
117
Baron, Tyler
11
New Hyde Park Me
1:45.30
11
118
Milus, Tyler
-
Thomas Jefferson
1:45.46
11
119
Neal, Attri
-
Syosset
1:47.14
11
120
Lanzi, Jack
-
Friends Seminary
1:48.06
11
121
Apaza, Bryan
10
New Hyde Park Me
1:52.59
11
Mens 1000 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reddock, Ross
9
Syosset
2:53.08
1
2
Jacob, Matt
9
New Rochelle
2:53.35
1
3
Sultan, Isaac
9
Collegiate
2:58.91
1
4
Payne, Richard
9
Friends Seminary
2:59.22
1
5
Burke, Kevin
9
Clarkstown South
2:59.44
1
6
Sorensen, Mahlon
9
Trinity School
2:59.70
1
7
Mathewson, Luca
9
New Rochelle
2:59.76
1
8
Bodon, Matt
9
Stroudsburg
3:01.76
1
9
Procope, Biagio
9
Delaware Militar
3:02.35
2
10
Kitto, Matt
9
Delaware Militar
3:02.46
2
11
Saavedra, Julian
9
Clarkstown South
3:02.87
1
12
Guehrke, Matt
9
Syosset
3:03.12
1
13
Rizzo, Matt
8
Bronxville
3:03.98
2
14
Kantor, Jack
9
Clarkstown South
3:04.80
1
15
Grossman, Eli
9
Syosset
3:04.88
2
16
Breufach, Thomas
9
Syosset
3:05.75
2
17
Thomas, Jarius
9
Clarkstown South
3:05.87
1
18
Chvasta, Matthew
9
Syosset
3:06.03
2
19
Brown, Joseph
9
West Seneca West
3:06.07
4
20
Cannavo, Gabriel
-
Poly Prep Countr
3:06.17
3
21
Spooner, Barrington
-
East NY Transit
3:07.14
3
22
Pohlman, Joshua
8
West Seneca West
3:07.38
2
23
Erman, Jeremy
9
East Meadow
3:07.62
1
24
Esquivel, Joncarlo
9
East Meadow
3:07.66
2
25
Sanchez, Christian
10
Alexander Hamilt
3:07.75
1
26
Mohamed, Fares
9
Hicksville
3:08.85
2
27
Corcoran, Billy
7
Newburgh Free
3:08.87
1
28
Hinz, Julien
9
Poly Prep Countr
3:09.92
3
29
Riecken, Johannes
9
United Nations I
3:10.14
4
30
Hartigan, Paul
9
Hendrick Hudson
3:10.63
1
31
Ramos, Brian
9
Newburgh Free
3:10.67
1
32
MacIntyre, Neil
9
West Morris Cent
3:10.70
2
33
Hasenbalg, Zachary
9
Nanuet
3:10.87
1
34
O'Donoghue, Brendan
9
Nanuet
3:11.13
3
35
Nishanth, Nidhin
9
Friends Seminary
3:11.98
3
36
Hadley, Alexander
9
Friends Seminary
3:12.13
3
37
Benjamin, Alexander
9
Friends Seminary
3:12.27
3
38
Effros, Zachary
9
Benjamin Cardozo
3:12.38
3
39
Torre, Jack
9
Somers
3:13.01
2
40
Solomon, Matthew
9
Hicksville
3:15.39
2
41
Mueck, Samuel
-
Massapequa
3:15.44
2
42
Archilla, John
9
West Seneca West
3:15.76
4
43
Peterson, Dan
9
Nanuet
3:17.62
2
44
Formato, Kevin
9
Bronxville
3:18.76
3
45
Dominguez, Anthony
-
Paul Robeson for
3:19.40
4
46
Banful, Humphrey
9
Clara Barton
3:19.54
3
47
Hannon, Chris
9
Somers
3:19.79
2
48
Lee, Michael
9
York Prep
3:19.80
3
49
Smith, Colm
-
Massapequa
3:20.32
4
50
Pallotta, Nick
9
New Rochelle
3:20.74
2
51
Hernandez, Keith
9
East Meadow
3:20.88
3
52
Raja, Mujaba
-
East Meadow
3:21.48
3
53
McPike, Gary
7
West Seneca West
3:22.56
2
54
Wainer, Ryan
9
Somers
3:23.44
2
55
Liddie, Anthony
9
Uniondale
3:23.47
4
56
Petillo, Alexander
-
CSIHS/McCown Int
3:25.84
4
57
Persaud, Kyle
9
HS for Construct
3:29.11
3
58
Scheinfeld, Corey
9
New Rochelle
3:30.56
4
59
Johnson, Keshaune
9
Erasmus Hall
3:31.22
4
60
Neidecker, Christopher
-
United Nations I
3:34.64
4
61
Blancato, Billy
9
New Rochelle
3:36.32
4
62
Navas, Bryan
9
East Meadow
3:36.66
4
63
Fertitta, Matt
9
East Meadow
3:37.36
3
64
Stevens, Sam
9
New Rochelle
3:38.50
4
65
Cruz, Patrick
9
East Meadow
3:40.86
3
66
Hicks, Garrett
-
HS for Construct
3:43.58
3
67
Fozard, Daniel
-
Somers
3:43.91
3
68
James, Josh
11
East Meadow
3:44.22
3
69
Goodman, Evan
9
Clarkstown South
3:48.55
4
70
Kemper, Sam
9
Hendrick Hudson
3:48.80
4
71
Gallo, Joshua
9
East Meadow
4:05.86
4
72
Goetz, Andrew
-
East Meadow
4:13.66
4
73
Modica, Salvatore
-
East Meadow
4:16.09
4
Mens 1000 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
VanVorst, Kevin
10
Massapequa
2:38.61
1
2
Welch, Dylan
10
North Shore
2:39.52
1
3
Lawrence, Jordon
12
Newburgh Free
2:40.07
1
4
Camillieri, Brian
10
Nanuet
2:42.45
1
5
Ronan, Matthew
10
Massapequa
2:44.67
1
6
Aspiras, Alden
10
Syosset
2:45.20
1
7
Lee, Daniel
10
Syosset
2:52.05
1
8
Dong, Vincent
10
Weston
2:53.52
2
9
Hannon, Thomas
10
Somers
2:53.60
1
10
Murphy, Connor
10
Curtis
2:54.31
1
11
Parlin, Elliot
10
Trinity School
2:54.62
5
12
Armstrong, William
10
Delaware Valley
2:55.01
2
13
YEN, TIMOTHY
10
Benjamin Cardozo
2:55.10
1
14
Harris, Kyle
10
Erasmus Hall
2:55.55
2
15
Jackson, Justin
10
John Jay (East F
2:57.03
2
16
Barragan, Jonathan
10
New Rochelle
2:57.07
5
17
Okere, Jamel
10
Nanuet
2:57.51
2
18
Joseph, Nadayabyah
10
Benjamin Banneke
2:57.82
2
19
Blanco, Daniel
10
East Meadow
2:57.88
2
20
McKivergan, Ryan
10
Clarkstown South
2:57.88
4
21
O'Connell, Matt
10
Pinelands Region
2:58.57
4
22
Thompson, Ryan
10
East Meadow
2:59.31
2
23
Angelini, Antonio
10
Delaware Militar
3:00.27
3
24
Sessoms, Ta'von
10
Nansemond River
3:00.62
5
25
Carpenter, Evan
10
West Morris Cent
3:00.75
5
26
Goldstein, Marino
10
C.H. Flowers
3:00.93
1
27
Gordon, Michael
10
Somers
3:00.99
2
28
Strandberg, Jonathan
10
Curtis
3:00.99
1
29
Strandberg, Justin
10
Curtis
3:01.05
1
30
Holohan, Peter
10
Clarkstown South
3:01.19
2
31
Franco, Dustin
10
Curtis
3:01.29
1
32
Morden, Lance
10
Hunter College
3:01.87
2
33
Luo, Hong Jie
-
Hunter College
3:02.76
2
34
Mullikin, Nick
10
Trinity School
3:02.99
5
35
Pinto, Matthew
10
Massapequa
3:03.42
2
36
Miranda, William
10
East Meadow
3:03.68
2
37
Armstrong, Nathan
10
Uniondale
3:04.57
3
38
Allikmaa, Eric
10
Pinelands Region
3:04.90
4
39
Cortes, Juan
10
Curtis
3:04.96
2
40
Cabrera, Carlos
10
East Meadow
3:05.41
3
41
Tlahuetl, Osvaldo
10
John Bowne
3:05.60
3
42
Carey, Nolan
10
East Meadow
3:05.69
2
43
Lora, Brian
10
Christopher Colu
3:05.83
4
44
Scott-Brodie, Antron
10
Nansemond River
3:06.03
5
45
Miranda, Diego
10
Nanuet
3:06.06
3
46
Le, Sean
10
Nanuet
3:06.18
3
47
Vargas, Raymond
10
HS for Construct
3:06.55
3
48
Agyarko, Joseph
10
Yonkers Public S
3:06.80
4
49
Siegal, Liam
10
Bronxville
3:07.08
2
50
Ring, Connor
10
East Meadow
3:07.19
3
51
Etienne, Thelot
10
Uniondale
3:07.37
3
52
Rockwell, Harold
10
Poly Prep Countr
3:07.97
5
53
Viruel, Juan
10
Curtis
3:08.12
2
54
Papalia, Nico
10
Somers
3:08.13
5
55
Everett, Max
10
Hunter College
3:08.30
3
56
Mitchell, Liam
-
Nanuet
3:08.65
5
56
Lohr, Ryan
10
West Seneca West
3:08.65
4
58
Noureldeen, Yousef
10
East Meadow
3:09.14
3
59
Eggleston, Trae
10
Nansemond River
3:10.21
5
60
Molina, Oscar
10
Yonkers Public S
3:10.65
5
61
Schwartz, Alex
10
Syosset
3:11.59
3
62
Cyran, Ben
10
Syosset
3:11.78
3
63
Chakwin, Matthew
-
Curtis
3:11.89
3
64
Swieca, Alan
10
Nanuet
3:11.91
4
65
Henriquez, Zachary
10
Curtis
3:12.08
1
66
Tarlowski, Jakub
10
Hicksville
3:12.43
3
67
Hirsch, Jason
10
Clarkstown South
3:12.58
4
68
Joseph McAlister
Club - Una
3:12.64
5
69
Rodriguez, Isaiah
10
Benjamin Banneke
3:14.20
2
70
Mercado, Daniel
10
East Meadow
3:14.85
5
71
Kotran, Ben
10
York Prep
3:14.90
4
72
Dietrich, Nicholas
10
Nanuet
3:15.19
5
73
Erman, Matt
10
East Meadow
3:15.74
2
74
Hayes, Kevin
10
Hendrick Hudson
3:15.79
3
75
Lin, Xintao
10
John Bowne
3:16.05
4
76
Baccaglini, Brian
10
Nanuet
3:16.21
4
77
Craner, Toby
10
Wallkill
3:18.87
1
78
Dillon, Matt
-
Syosset
3:19.21
5
79
Garcia, Cristian
11
Yonkers Public S
3:20.37
5
80
Puccio, Jake
10
Syosset
3:21.48
5
81
Paretzky, Russell
10
Pinelands Region
3:23.38
4
82
Waxman-Lenze, Sean
-
United Nations I
3:23.74
5
83
Demos, Emanuel
10
York Prep
3:27.62
4
84
Cantar, Eric
10
East Meadow
3:28.14
4
85
Zito, Sean
10
West Morris Cent
3:28.24
5
86
Bies, Sean
-
East Meadow
3:34.24
4
87
Farese, Anthony
10
Nanuet
3:37.02
5
88
Driscoll, Matt
10
Somers
3:39.09
4
89
Hirsch, Michael
10
Somers
3:45.83
4
90
Davis, Logan
10
Somers
3:54.24
4
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Joseph, Kareem
12
Clara Barton
2:31.07
1
10
2
Rowe, Collin
12
Shenendehowa Cen
2:31.09
1
8
3
Theiss, Charlie
12
Ward Melville
2:31.61
1
6
4
Halpern, Mitchell
11
Shenendehowa Cen
2:32.31
1
5
5
O'Connell, Martin
12
Eastchester
2:32.77
1
4
6
Williams, Selah
11
Mott Haven
2:35.95
1
3
7
Brown, Marcus
11
St Josephs Colle
2:36.12
2
2
8
Egbunam, Ike
12
Midwood
2:36.98
1
1
9
Drace, Chris
12
Pope John XXIII
2:37.23
2
10
Hepp, Grayson
11
Germantown Frien
2:38.14
3
11
Skydel, Stephen
12
Pope John XXIII
2:38.25
2
12
Anderson, Billy
12
Syosset
2:38.40
1
13
Vite, Jack
12
Shenendehowa Cen
2:38.61
2
14
Guzman, Juan
12
Susan Wagner
2:38.66
1
15
Bellante, Ethan
12
Bellport
2:38.77
1
16
Chen, Eric
12
Stuyvesant
2:38.88
1
17
Brodhead, Dan
12
West Morris Cent
2:39.08
3
18
Dorflinger, Drew
11
Pleasantville (N
2:40.00
3
19
Aaron Rubin
Westminster
2:40.03
2
20
Yeger, Zach
12
Pennsbury
2:40.28
2
21
Bicic, Muhamed
10
Townsend Harris
2:40.44
2
22
Fruhauf, Thomas
12
Manhasset
2:40.60
2
23
Herburger, Nurlan
12
Pascack Valley
2:40.78
3
24
Roberts, Jeff
10
Pascack Valley
2:40.85
4
25
Zolotarevsky, Jacob
11
Midwood
2:40.86
1
26
Smith, Aidan
11
Massapequa
2:41.05
2
27
Mosquera, Jonathan
12
Clarksburg
2:41.73
2
28
Rene, Shawn
12
Erasmus Hall
2:41.91
1
29
Paterson, Carter
12
Manhasset
2:41.95
2
30
Casillas, Jayson
12
Pinelands Region
2:42.14
6
31
Courts, Timothy
11
Manhasset
2:42.75
2
32
Cuyjet, Sebastian-Hunter
11
Southampton
2:43.22
2
33
Mahoney, Brian
8
Pearl River
2:43.32
4
1
Lardin, Ryan
-
Nanuet
2:43.35
0
34
Schuster, Derek
12
Shenendehowa Cen
2:43.68
2
35
Wollard, Declan
12
St Peters Prep
2:43.72
2
36
Biddle, Gregory
10
Newark
2:43.79
3
37
Aaron, Akeem
11
Thomas Jefferson
2:43.89
6
38
Parrado, Brandon
11
St Peters Prep
2:43.94
3
39
Hadtke, Brandon
12
Ocean City
2:44.06
4
40
Ramdeo, Shane
12
Stroudsburg
2:44.09
4
41
Ratsimbazafy DaSilva,
12
Collegiate
2:44.17
4
2
McCloskey, Kyle
12
John Jay (East F
2:44.22
0
42
Messier, Will
10
Saratoga Springs
2:44.32
4
43
Mwaniki, Daniel
11
Newark
2:44.42
3
44
DeMaio, Nicholas
12
Holmdel
2:44.47
3
45
Russell, Aidan
11
Pearl River
2:44.88
4
46
Max Dell-thibodeau
CL -chelsea Grey
2:44.90
3
47
Oetinger, Austin
12
Williamsville No
2:45.16
3
48
Sutton, Dustin
12
Millville Senior
2:45.29
5
49
Mike Villagomez
Club - Una
2:45.44
3
50
Wilson, Ari
11
C.H. Flowers
2:46.19
5
51
Joe, Hunt
11
Farmingdale
2:46.20
7
52
Robbins, Jack
12
Syosset
2:46.45
4
53
Santana, Anthony
12
Bellport
2:46.46
5
54
Smith, Darius
12
Nansemond River
2:46.83
6
55
Salmon, Will
10
Baldwin
2:47.00
7
56
Lamniji, Reda
12
Stuyvesant
2:47.12
5
57
Calliste, Jayron
11
Midwood
2:47.50
4
58
Pinkava, Glen
10
Ward Melville
2:47.51
6
59
Banful, Benjamin
12
Clara Barton
2:47.64
6
60
Ryan, Danny
9
Ward Melville
2:47.64
5
61
Dritschel, Ryan
12
Westwood Regiona
2:47.67
4
62
Zvi, Sean
12
Bayside
2:48.23
4
3
Sutta, Brendan
12
Wallkill
2:48.48
0
63
Blanche, Justin
10
Manhasset
2:48.79
6
64
Cori, Matthew
12
Mckee Voc & Tech
2:48.89
3
65
Alexander, Hakeem
11
Thomas Jefferson
2:48.96
7
66
Thomas, Michael
11
Clarksburg
2:49.17
4
67
Martin, Philip
12
St Josephs Colle
2:49.24
5
68
Schmeizer, Jesse
9
Ocean City
2:49.27
4
69
Posner, Philip
11
Collegiate
2:49.44
6
70
Griffin, Charlie
11
Mckee Voc & Tech
2:49.47
3
71
Romero, Brandon
10
Port Richmond
2:49.64
6
72
Ryan, Sean
11
Bronxville
2:49.66
4
73
Eng, Timothy
12
Massapequa
2:49.68
6
74
Elletto, Alex
12
Ward Melville
2:49.69
8
75
Zulkofske, Dean
11
Ward Melville
2:49.74
8
76
Thorpe, Ryan
9
Manhasset
2:49.78
5
4
Samuels, Richard
10
Wallkill
2:50.56
0
77
Santa, David
10
Westbury
2:50.63
3
78
Tesorrero, Joseph
11
Massapequa
2:50.92
2
79
Perretta, Thomas
10
Pope John XXIII
2:51.03
10
80
Caidor, Josue
12
Clara Barton
2:51.07
5
81
Mulvey, Frank
10
Baldwin
2:51.12
7
82
Harris, Nicholas
9
Manhasset
2:51.34
5
83
Stanwise, Arthur
11
Massapequa
2:51.53
6
84
Newton, Conor
11
Colonie Central
2:51.59
5
85
Mathrani, Saheer
11
Collegiate
2:52.04
6
86
Duerr, Chris
11
Millville Senior
2:52.08
9
87
Mehmood, Yasin
12
Midwood
2:52.11
3
88
Rosenheim, Eric
10
Haddon Heights
2:52.29
7
89
Coleman, Jake
11
Massapequa
2:52.51
6
90
DiCuffa, Jake
11
Westwood Regiona
2:52.86
4
91
Tingle, Brandon
10
Midwood
2:53.27
6
92
McCann, Pat
-
Pearl River
2:53.75
7
93
Greene, Korey
9
Ocean City
2:53.79
7
94
White, Michael
-
Christopher Colu
2:53.79
5
95
Noel, Cedric
10
Holmdel
2:53.81
6
96
Gromen, Ian
12
Haddon Heights
2:53.89
5
97
Richards, Geoffrey
-
Paul Robeson for
2:53.98
8
98
Pacheco, Kai
12
Stuyvesant
2:54.27
6
99
Martinez, Luis Siri
9
Mott Haven
2:54.33
7
100
Krompier, Matt
10
Bellport
2:54.59
7
101
Serant, Alfred
12
Thomas Jefferson
2:54.76
7
102
Windolf, Nick
11
Collegiate
2:54.80
6
103
Torma-Rookley, Evan
11
York Prep
2:54.81
9
104
Zhong, Wilson
-
Stuyvesant
2:55.03
7
105
Veliz, Alexis
11
Midwood
2:55.04
6
106
Paret, Clifford
12
Baldwin
2:55.35
9
107
Anderson, Elan
-
Frederick Dougla
2:55.39
8
108
Parker, Felix
11
Friends Seminary
2:55.48
7
109
Hogan, Tom
12
Hudson Falls
2:55.53
9
110
YEN, TIMOTHY
10
Benjamin Cardozo
2:55.58
7
111
Caputo, Chris
-
Susan Wagner
2:55.58
6
5
Ritz, Owen
10
Germantown Acade
2:55.67
0
112
Mahoney, Sean
12
Pearl River
2:55.79
5
113
Zulkofske, Eric
9
Ward Melville
2:56.08
8
114
Sapienza, Michael
-
Syosset
2:56.24
10
115
Petruso, Daniel
10
Manhasset
2:56.28
5
116
Pagano, Taylor
11
Ocean City
2:56.39
7
6
Gomaa, Mohamed
-
East NY Transit
2:56.67
0
117
Conrad, David
11
West Seneca West
2:56.71
10
7
Ficarella, Matteo
10
Nanuet
2:57.02
0
118
Porcello, Tyler
12
Foran
2:57.03
6
119
Pena-Leon, Vladimir
10
Westbury
2:57.29
8
120
Gray, Donovan
11
Nansemond River
2:57.36
7
121
Zhang, James
10
Stuyvesant
2:57.50
8
122
Stampfli, John
11
New Hyde Park Me
2:57.66
9
123
Hamilton, Justin
11
Baldwin
2:58.03
9
124
Berlin, Ryan
11
Syosset
2:58.17
9
125
Prever, Harry
12
Syosset
2:58.18
10
126
Diaz, Brandon
11
Island Trees
2:58.31
4
127
Caraballo, John
11
Stroudsburg
2:58.37
7
128
Grabois, Jacob
11
Syosset
2:58.55
9
129
Burke, Conor
9
Pearl River
2:58.84
10
130
Hossain, Rauful
11
Midwood
2:58.85
6
131
Owens, Rory
10
Paul D Schreiber
2:58.88
8
132
Balh, Omar
11
Thomas Edison Vo
2:58.96
5
133
Flukey, Nicholas
11
Ocean City
2:59.46
10
134
Spence, Rojon
12
Clara Barton
2:59.60
7
135
Carstensen, Christian
12
Pearl River
2:59.82
8
136
Harding, Brendan
-
Pearl River
2:59.88
10
137
Singh, Josh
12
New Hyde Park Me
3:00.13
7
138
Hughes, Patrick
10
Haddon Heights
3:00.44
10
139
Shine, Mike
11
Pearl River
3:00.58
10
140
Knapp, Zachary
10
Bellport
3:00.65
9
141
Merlinsky, David
10
Stuyvesant
3:00.80
10
142
Ferrara, Anthony
10
James Madison
3:00.85
8
143
Mallary, Paul
11
Newark
3:01.33
7
144
Lewis Coram, Jaquan
-
Paul Robeson for
3:01.44
8
145
Krogstad, Matthew
10
Haddon Heights
3:01.45
9
146
Benjamin, Ajay
11
New Hyde Park Me
3:01.49
9
147
Mehta, Raul
11
Syosset
3:01.71
9
148
Meyer, Josh
9
Ward Melville
3:02.55
8
149
Mosley, William
12
Cumberland Regio
3:02.57
8
150
Nyarko, Stephen
10
Stuyvesant
3:03.03
9
151
Elliott, Jesse
11
Stuyvesant
3:03.08
9
152
Park, John
10
Stuyvesant
3:03.21
8
153
Hogan, Sean
-
Millville Senior
3:03.82
9
154
Clark, Zack
12
Pinelands Region
3:04.04
10
155
Dawson, Chris
-
Syosset
3:04.24
9
156
Watson, Ryan
9
Manhasset
3:04.44
8
157
Dua, Michael
-
Pearl River
3:04.56
10
158
Liberman, Evan
11
Friends Seminary
3:05.18
8
159
Caggiano, Aidan
9
Manhasset
3:05.70
8
160
Marchelos, Nicholas
11
New Hyde Park Me
3:06.52
10
161
Butler, Jacob
10
Cumberland Regio
3:06.99
8
162
Young, Daniel
-
Paul D Schreiber
3:07.15
8
163
Girock, Matthew
11
Cumberland Regio
3:07.57
8
164
Pace, Joshua
10
Millville Senior
3:08.06
9
165
Zhao, Leon
9
Ward Melville
3:08.13
8
166
Harrison, Tawaun
-
Christopher Colu
3:10.30
7
167
Aceto, John
11
Haddon Heights
3:10.53
10
168
Grant, Andrew
11
Roosevelt (LI)
3:11.66
10
169
Young, Jonathan
9
Williamsville No
3:11.69
10
170
Nelson, John
11
Syosset
3:12.20
10
171
Bowles, Cody
10
Millville Senior
3:12.30
9
172
LaSpina, Luke
10
Manhasset
3:13.48
8
173
Germanakos, Elias
-
Benjamin Cardozo
3:14.24
10
174
Clark-Ansani, Alessand
-
United Nations I
3:14.61
9
175
Delince, William
10
Lab Museum Unite
3:14.72
10
176
Flatley, John
9
Ward Melville
3:14.95
10
177
Faust, Michael
11
Ocean City
3:17.75
10
178
Cruz-Garcia, Edwin
11
Cumberland Regio
3:18.39
9
179
Girock, Matthew
11
Cumberland Regio
3:18.94
9
180
Posy, Rudolph
9
Westbury
3:21.24
10
181
Gomez, Miguel
12
United Nations I
3:21.85
10
182
Mezik, Phillip
10
Cumberland Regio
3:23.85
9
183
Gilligan, Ian
-
Cumberland Regio
3:40.83
9
Mens 1 Mile Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Spencer
12
Wilton
4:15.94
0
10
2
Gavigan, Luke
12
Tappan Zee
4:17.25
0
8
3
Tooker, Aidan
11
Saratoga Springs
4:17.42
0
6
4
Grady, Mike
12
East Meadow
4:18.31
0
5
5
Phillips, Sean
12
Regis
4:20.37
0
4
6
Rafferty, Ryan
11
Jackson Memorial
4:20.62
0
3
7
Asselmeyer, James
12
Arlington
4:23.71
0
2
8
Dragon, Joe
11
High Point Regio
4:23.83
0
1
9
Pompilj, Marco
12
Collegiate
4:25.14
0
10
James, Kevin
12
Cardinal O'Hara
4:26.01
0
11
Taylor, Giacomo
12
Trinity School
4:29.39
0
12
Hoff, Brendan
11
Reynolds
4:30.23
0
13
Samuels, Khai
12
Pleasant Valley
4:31.77
0
14
Crowley, Patrick
12
Williamsville No
4:31.95
0
15
Lostritto, Glenn
12
Friends Academy
4:33.66
0
16
Thurston, Michael
11
Ridgewood
4:35.77
0
17
Paradise, Ryan
11
Emmaus
4:45.96
0
Mens 2 Miles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tuntivate, Kieran
12
Charter School o
9:28.11
4
10
2
Murray, Kevin
11
Charter School o
9:31.16
4
8
3
Corti, Craig
12
Wallkill Valley
9:31.80
4
6
4
Ciolkowski, Nick
12
Mcquaid Jesuit
9:32.87
4
5
5
Del Conte, Vincent
12
Egg Harbor Towns
9:37.47
4
4
6
Barlev, Aaron
12
Holmdel
9:42.69
4
3
7
Belfatto, Anthony
11
St Josephs Colle
9:44.12
4
2
8
Corso, Clint
12
Ridgefield
9:45.25
4
1
9
Reilly, Michael
11
Ward Melville
9:51.17
3
10
Rastatter, Ryan
12
Monsignor Bonner
9:51.96
3
11
Crowley, Greg
10
Scarsdale
9:56.14
4
12
Higley, Tommy
12
Salesianum
9:56.86
4
13
Aaron Rubin
Westminster
9:57.22
3
14
Avila, Chris
10
Charter School o
9:58.50
4
15
Bouchard, Tim
12
Salesianum
10:00.58
3
16
Holveck, Brandon
12
Newark
10:00.67
4
17
Gallagher, Liam
11
Canisius
10:02.52
3
18
Boswell, Ben
12
Tatnall
10:02.69
4
19
Clifford, Ryan
12
General Douglas
10:05.22
3
20
Gordon, Michael
12
Valley Stream So
10:08.78
3
21
Navin, Will
10
Saratoga Springs
10:08.89
2
22
Fan, Ryan
12
Ward Melville
10:09.98
3
23
Gandolfo-Lucia, Chris
12
Haddon Heights
10:10.07
4
24
Jansson, Cooper
12
Ward Melville
10:11.36
3
25
Suzman, Evan
12
Scarsdale
10:15.61
4
26
Wilson, Charles
11
Charter School o
10:15.81
3
27
Tenhagen, Carson
11
West Seneca West
10:18.63
3
28
Greenberg, Samuel
11
Stuyvesant
10:20.20
3
29
Vanderhoff, Luke
11
Wallkill Valley
10:20.23
3
30
Bloom, Asa
11
Salesianum
10:22.29
3
31
Seitz, Kevin
11
Williamsville No
10:24.06
2
32
Butterfield, Dante
12
Port Richmond
10:25.00
2
33
Gugendiran, Pratheip
12
Susan Wagner
10:26.30
3
34
McFoy, Noah
11
Tatnall
10:26.63
3
35
Smith, Brandon
9
Newark
10:29.22
3
36
Javois, Keshaun
11
Medgar Evers Col
10:29.83
2
37
Vessichio, Jerome
12
Rocky Point
10:30.55
3
38
Hanley, William
12
Rocky Point
10:32.34
3
39
Morales, Matthew
11
Susan Wagner
10:38.01
3
40
Blancato, Brian
12
New Rochelle
10:38.69
2
41
NG, Harvey
10
Stuyvesant
10:38.84
3
42
Hahn, Padraig
10
Delaware Militar
10:39.15
1
43
Leahy, Pat
12
Lynbrook
10:39.18
3
44
Betancourt, Angel
12
New Rochelle
10:39.55
1
45
Alberti, Alex
12
St Peters Prep
10:39.69
4
46
Horn, James
11
Benjamin Cardozo
10:40.59
2
47
Duerr, Chris
11
Millville Senior
10:42.28
1
48
Luther, CJ
-
Monsignor Bonner
10:42.29
1
49
Keen, Brad
10
Tatnall
10:43.77
3
50
Daily, Thomas
11
New Hyde Park Me
10:44.10
2
51
Fairbanks, Scott
11
Stuyvesant
10:44.37
2
52
Dorf, Jared
9
Ward Melville
10:45.70
1
53
Swain, Kyle
12
Delaware Militar
10:45.74
2
54
Thomas, Michael
11
Clarksburg
10:46.01
2
55
Eufemio, Conor
12
Stroudsburg
10:47.08
2
56
Lane, Josh
10
Canisius
10:47.40
2
57
Gonzalez, Tomas
11
Holmdel
10:48.20
4
58
Hoch, Jack
10
Tower Hill
10:50.22
1
59
Joshi, Aditya
11
Egg Harbor Towns
10:51.56
2
60
Crowley, George
11
Scarsdale
10:53.05
2
61
Mendoza, Alder
-
Forest Hills
10:53.55
1
62
Morales, Moises
-
Forest Hills
10:54.11
1
63
Monroe, Nick
11
Charter School o
10:54.79
2
64
Keane, Michael
10
Canisius
10:59.95
2
65
Qadri, Muhammed
10
Susan Wagner
11:00.43
3
66
Barbaro, Joseph
10
Holmdel
11:00.65
3
67
Taboni, Nick
10
Canisius
11:00.74
2
68
Viscosi, Matt
10
Ward Melville
11:03.43
1
69
Henry, Austin
12
Egg Harbor Towns
11:05.92
2
70
Hogan, Sean
-
Millville Senior
11:07.10
1
71
Dolan, Matthew
11
General Douglas
11:07.39
2
72
Dudick, Gregory
10
Stuyvesant
11:07.71
2
73
Fairbanks, Matthew
9
Stuyvesant
11:07.84
1
74
Mostellar, Teddy
10
Stroudsburg
11:10.79
1
75
Banas, Daniel
10
High Point Regio
11:13.42
1
76
Nielsen, Philip
10
Collegiate
11:14.68
2
77
Hardin, Max
9
Tatnall
11:21.37
2
78
Sharpe, Adriece
11
Nansemond River
11:37.78
1
79
Pace, Joshua
10
Millville Senior
11:42.63
1
80
Kelly, Brendan
11
Lynbrook
11:44.45
1
81
Chang, William
-
Forest Hills
11:45.72
1
82
Wiggins, Alex
9
Ward Melville
11:46.52
2
83
Viado, Nick
11
Nansemond River
11:50.70
1
84
Nolan, Andrew
12
New Rochelle
11:52.24
1
85
Seeger, Erich
12
Pinelands Region
12:05.17
1
86
Bowles, Cody
10
Millville Senior
12:21.90
1
87
Trevino, Hernan
-
William C Bryant
12:23.61
1
88
Tan, Fabian
-
Forest Hills
12:31.55
1
89
Shu, Benjamin
-
Forest Hills
12:48.14
1
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Outing, Micheal
12
Farmingdale
7.64
nwi
0
10
2
Lewis, Tyler
11
Medgar Evers Col
7.68
nwi
0
8
3
Gordon, Kevaughn
12
Dewitt Clinton
7.68
nwi
0
6
4
Graveley, David
12
Amsterdam
7.83
nwi
0
5
5
Klah, Kornelius
12
Pennsbury
7.86
nwi
0
4
6
maxwell comer
Club - Una
7.87
nwi
0
3
7
Griffiths, Ronaldo
10
Clara Barton
7.94
nwi
0
2
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gordon, Kevaughn
12
Dewitt Clinton
7.66
nwi
2
2
Klah, Kornelius
12
Pennsbury
7.70
nwi
4
3
Deslandes, Powel
12
Medgar Evers Col
7.72
nwi
1
4
Outing, Micheal
12
Farmingdale
7.73
nwi
2
5
Griffiths, Ronaldo
10
Clara Barton
7.76
nwi
6
6
Lewis, Tyler
11
Medgar Evers Col
7.78
nwi
3
7
maxwell comer
Club - Una
7.87
nwi
4
8
Graveley, David
12
Amsterdam
7.92
nwi
3
9
Villaman, Denzel
11
Franklin K Lane
7.93
nwi
4
10
Andrew, Ronny
11
Farmingdale
7.94
nwi
3
11
Duhaney, Christopher
11
Uniondale
7.96
nwi
3
12
Walker, Victor
12
Pleasantville (N
7.98
nwi
2
13
Adams, Tariq
12
Pleasantville (N
8.01
nwi
4
14
Dixon, Shaquille
12
Deptford Townshi
8.01
nwi
3
15
Dixon, Divaughn
11
John F Kennedy
8.02
nwi
2
16
Burns, John
12
New Rochelle
8.04
nwi
1
17
McCormick, Kyle
12
Pennsbury
8.05
nwi
2
18
Williams, Isaiah
11
Freeport
8.07
nwi
4
19
Givens, Ryan
12
Ocean City
8.07
nwi
3
20
Khonvay, Darawan
12
Millville Senior
8.09
nwi
8
21
Chen, Baihang
12
Tatnall
8.17
nwi
1
22
McLaughlin, Sean
12
Egg Harbor Towns
8.25
nwi
1
23
Carter, Eric
12
Westbury
8.28
nwi
1
24
Cruickshank Jr, Aron
9
Erasmus Hall
8.30
nwi
5
25
Jean, James
11
Weequahic
8.32
nwi
8
26
Chambers, Darryl
12
Newark
8.35
nwi
1
27
Garland, Tyler
11
Deptford Townshi
8.37
nwi
2
28
Hughes, Stephan
11
Weequahic
8.39
nwi
8
29
Brown, Flemuel
12
Boys Latin Chart
8.39
nwi
2
30
Brevette, Getho
12
Westbury
8.39
nwi
4
31
Dupkin, Joe
12
Massapequa
8.42
nwi
1
32
Gureje, Folasayo
11
Deptford Townshi
8.45
nwi
3
32
Primerano, Nicolo
11
Holmdel
8.45
nwi
7
34
Warner, Kaylin
12
Poly Prep Countr
8.48
nwi
4
35
Collazo, Chrystian
11
Susan Wagner
8.48
nwi
3
36
Greene, Isaiah
9
Weequahic
8.49
nwi
8
37
Wee, Brian
12
Egg Harbor Towns
8.51
nwi
2
38
Vazquez, Luis
11
Egg Harbor Towns
8.61
nwi
4
39
Brown, Bradley
12
Baldwin
8.75
nwi
8
40
Brusco, Darius
10
Franklin K Lane
8.75
nwi
6
41
Anderson, Carl
-
Springfield Gard
8.76
nwi
5
42
Mon, Khant
-
Susan Wagner
8.80
nwi
5
43
Coulter, Garrett
12
Millville Senior
8.83
nwi
6
44
Wisowaty, Robbie
11
St Peters Prep
8.83
nwi
6
45
Hartcorn, Michael
10
East Meadow
8.85
nwi
8
46
Felker, Ryan
11
Egg Harbor Towns
8.85
nwi
1
47
Blake, Taylor
9
C.H. Flowers
8.92
nwi
6
48
Ryan, Nick
10
Pinelands Region
8.92
nwi
7
49
Chang, Adam
11
Holmdel
8.93
nwi
7
50
Rosario, Juan
-
Bayside
9.05
nwi
5
51
Harkins, Jamie
12
Franklin K Lane
9.05
nwi
5
52
Springer, William
12
St Peters Prep
9.05
nwi
6
53
Purirejejanani, Jeffrey
10
General Douglas
9.09
nwi
5
54
Hansen, Clayton
10
Newark
9.10
nwi
7
55
Greene, Ryan
11
Williamsville No
9.14
nwi
7
56
Thomas, Jonah
11
Millville Senior
9.16
nwi
5
57
Hutchins, Darnell
12
St Peters Prep
9.57
nwi
7
58
Lehn, Jonathan
11
Susan Wagner
9.58
nwi
6
59
Lopez, Gilbert
11
Nansemond River
9.86
nwi
5
60
Audouin, Ronnel
12
New Hyde Park Me
9.89
nwi
8
61
Pak, Michael
11
New Hyde Park Me
10.53
nwi
7
62
Jones, Na'im
11
Baldwin
12.75
nwi
6
Mens 1 Mile Steeplechase Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Giacomo
12
Trinity School
4:48.12
0
10
2
Buhrmeister, Connor
12
Shenendehowa Cen
4:48.99
0
8
3
Powhida, Simon
12
Bethlehem Centra
4:53.36
0
6
4
Espinoza, Joseph
12
Mckee Voc & Tech
4:59.86
0
5
5
Morales, Emmanuel
11
Susan Wagner
5:06.36
0
4
6
Tilley, Cliff
11
Thomas S Wootton
5:07.14
0
3
7
Lawry, Phillip
12
Mckee Voc & Tech
5:16.73
0
2
8
Farrell, Brennan
11
Pawling
5:22.95
0
1
9
Langlois, Gregory
12
Williamsville No
5:57.12
0
Mens 4x200 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Uniondale
1:36.09
1
2
Relay Team
Erasmus Hall
1:36.73
1
3
Relay Team
Newburgh Free
1:36.96
1
4
Relay Team
Paul Robeson for
1:38.52
1
5
Relay Team
Nansemond River
1:40.53
5
6
Relay Team
Yonkers Public S
1:41.63
3
7
Relay Team
Teaneck
1:42.65
2
8
Relay Team
East NY Transit
1:42.98
2
9
Relay Team
Massapequa
1:43.32
5
10
Relay Team
Medgar Evers Col
1:43.61
1
11
Relay Team
Evander Childs
1:44.02
4
12
Relay Team
Nanuet
1:44.84
2
13
Relay Team
Sheepshead Bay (
1:45.17
6
14
Relay Team
New Rochelle
1:46.19
3
15
Relay Team
John Jay (East F
1:46.82
2
16
Relay Team
New Rochelle
1:47.08
3
17
Relay Team
Uniondale
1:47.10
2
18
Relay Team
Yonkers Public S
1:47.32
3
19
Relay Team
West Morris Cent
1:48.02
5
20
Relay Team
Somers
1:49.32
4
21
Relay Team
West Seneca West
1:50.47
3
22
Relay Team
Hendrick Hudson
1:51.11
4
23
Relay Team
Nanuet
1:51.34
4
24
Relay Team
Nanuet
1:52.44
3
25
Relay Team
Friends Seminary
1:53.51
5
26
Relay Team
Glen Ridge
1:53.82
4
27
Relay Team
New Rochelle
1:56.43
5
28
Relay Team
Somers
1:57.10
6
29
Relay Team
Newburgh Free
2:02.00
1
30
Relay Team
Nanuet
2:03.68
4
31
Relay Team
Nazareth Regiona
2:06.43
6
--
Relay Team
Hendrick Hudson
DQ
2
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
C.H. Flowers
1:28.44
0
10
2
Relay Team
Cheltenham
1:28.61
0
8
3
Relay Team
Upper Darby Seni
1:29.83
0
6
4
Relay Team
Mt Vernon
1:30.79
0
5
5
Relay Team
James Madison
1:31.11
0
4
6
Relay Team
Uniondale
1:31.35
0
3
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Relay Team
C.H. Flowers
1:29.19
5
2
Relay Team
Mt Vernon
1:29.44
1
3
Relay Team
Cheltenham
1:29.87
6
4
Relay Team
Upper Darby Seni
1:29.96
5
5
Relay Team
Uniondale
1:30.61
1
6
Relay Team
James Madison
1:31.20
4
7
Relay Team
Penn Wood
1:31.64
3
8
Relay Team
Egg Harbor Towns
1:31.79
3
9
Relay Team
Delaware Valley
1:31.82
2
10
Relay Team
Freeport
1:31.91
2
11
Relay Team
Saint Joseph's P
1:31.96
6
12
Relay Team
Glasgow
1:32.33
6
13
Relay Team
Nansemond River
1:32.45
6
14
Relay Team
Imhotep Charter
1:32.46
5
15
Relay Team
Springfield Gard
1:32.57
6
16
Relay Team
Saratoga Springs
1:32.61
1
17
Relay Team
Canisius
1:32.72
2
18
Relay Team
Cardinal O'Hara
1:32.80
1
19
Relay Team
Deptford Townshi
1:32.92
2
20
Relay Team
Laurel
1:33.01
5
21
Relay Team
Hudson Catholic
1:33.08
3
22
Relay Team
Pleasantville (N
1:33.55
9
23
Relay Team
Springside Chest
1:33.62
8
24
Relay Team
Westbury
1:33.66
4
25
Relay Team
Haverford Twp.
1:33.79
4
26
Relay Team
Penncrest
1:33.85
4
27
Relay Team
G.W. Carver(Engi
1:34.01
5
28
Relay Team
Baldwin
1:34.86
9
29
Relay Team
Haddon Heights
1:35.05
13
30
Relay Team
Cheltenham
1:35.28
7
31
Relay Team
Newark
1:35.53
7
32
Relay Team
Holmdel
1:35.59
4
33
Relay Team
Regis
1:35.76
7
34
Relay Team
Elmont Memorial
1:35.91
3
35
Relay Team
Upper Darby Seni
1:36.01
4
36
Relay Team
Boys Latin Chart
1:36.20
3
37
Relay Team
Evander Childs
1:36.25
8
38
Relay Team
Roosevelt (LI)
1:36.27
9
39
Relay Team
C.H. Flowers
1:36.66
6
40
Relay Team
Hempstead
1:36.84
1
41
Relay Team
Taft Educational
1:36.90
12
42
Relay Team
Simon Gratz
1:37.06
12
43
Relay Team
Salesianum
1:37.39
10
44
Relay Team
Uniondale
1:37.43
8
45
Relay Team
St Josephs Colle
1:37.45
13
46
Relay Team
Clarksburg
1:37.71
9
47
Relay Team
East Meadow
1:38.24
8
48
Relay Team
Far Rockaway
1:38.66
10
49
Relay Team
Mt Vernon
1:39.34
2
50
Relay Team
C.H. Flowers
1:39.42
2
51
Relay Team
South Bronx
1:39.56
1
52
Relay Team
Christopher Colu
1:39.85
10
53
Relay Team
New Rochelle
1:40.06
7
54
Relay Team
Egg Harbor Towns
1:40.37
7
55
Relay Team
Deptford Townshi
1:40.90
3
56
Relay Team
Abraham Lincoln
1:42.10
10
57
Relay Team
Radnor
1:42.21
13
58
Relay Team
Cumberland Regio
1:42.26
12
59
Relay Team
William C Bryant
1:42.94
9
60
Relay Team
New Rochelle
1:44.52
11
61
Relay Team
Mineola
1:44.56
9
62
Relay Team
New Hyde Park Me
1:44.87
11
63
Relay Team
Uniondale
1:45.06
12
64
Relay Team
Beacon School (N
1:50.08
11
65
Relay Team
William C Bryant
1:52.72
13
--
Poly Prep Countr
DNF
7
--
Relay Team
Prospect Heights
DNF
5
--
Relay Team
Pleasantville (N
DQ
11
Mens 4x400 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Uniondale
3:35.47
1
2
Relay Team
Mount Vernon
3:41.17
1
3
Relay Team
Newburgh Free
3:45.25
1
4
Relay Team
Massapequa
3:50.28
1
5
Relay Team
Curtis
3:54.64
2
6
Relay Team
Sheepshead Bay (
3:57.20
2
7
Relay Team
Nansemond River
3:58.68
2
8
Relay Team
Newburgh Free
4:02.16
1
9
Relay Team
West Seneca West
4:04.61
2
10
Relay Team
Curtis
4:05.75
2
11
Relay Team
Teaneck
4:09.35
1
12
Relay Team
Curtis
4:13.98
2
13
Relay Team
Hunter College
4:14.89
2
14
Relay Team
Somers
4:23.97
2
15
Relay Team
Somers
4:28.53
2
16
Relay Team
Somers
4:49.97
2
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Penn Wood
3:21.66
1
10
2
Relay Team
Paul Robeson for
3:21.94
1
8
3
Relay Team
Amsterdam
3:22.79
1
6
4
Relay Team
C.H. Flowers
3:24.79
3
5
5
Relay Team
Upper Darby Seni
3:25.78
1
4
6
Relay Team
Pearl River
3:26.05
2
3
7
Relay Team
Abington
3:29.07
2
2
8
Relay Team
Baldwin
3:29.68
3
1
9
Relay Team
Radnor
3:31.04
3
10
Relay Team
Deptford Townshi
3:31.10
2
11
Relay Team
Campus Magnet
3:32.02
3
12
Relay Team
Cardinal O'Hara
3:32.30
2
13
Relay Team
Hudson Catholic
3:33.78
2
14
Relay Team
West Morris Cent
3:34.53
4
15
Relay Team
West Seneca West
3:34.73
4
16
Relay Team
Midwood
3:35.64
1
17
Relay Team
C.H. Flowers
3:36.24
4
18
Relay Team
Roosevelt (LI)
3:36.73
4
19
Relay Team
East Meadow
3:36.95
3
20
Relay Team
Pearl River
3:38.62
3
21
Relay Team
Westbury
3:38.90
1
22
Relay Team
Pleasantville (N
3:39.37
3
23
Relay Team
Upper Darby Seni
3:40.65
4
24
John F. Kennedy
3:40.70
3
25
Relay Team
Hempstead
3:41.56
3
26
Relay Team
Newark
3:43.16
3
27
Relay Team
General Douglas
3:43.71
4
28
Relay Team
Boys Latin Chart
3:44.53
2
29
Relay Team
Paul D Schreiber
3:46.52
4
30
Relay Team
Paul D Schreiber
3:46.78
4
31
Relay Team
Mineola
3:47.69
4
32
Relay Team
Massapequa
3:50.00
4
33
Relay Team
Pearl River
3:54.11
4
34
Relay Team
Williamsville No
4:33.77
4
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Pennsbury
7:57.76
1
10
2
Relay Team
Arlington
8:04.01
1
8
3
Relay Team
Pleasantville (N
8:04.43
1
6
4
Relay Team
Pope John XXIII
8:05.38
1
5
5
Relay Team
Pleasantville (N
8:05.80
1
4
6
Relay Team
Rye
8:06.51
2
3
7
Relay Team
Abington
8:07.38
1
2
8
Relay Team
Cardinal O'Hara
8:09.41
1
1
9
Relay Team
East Meadow
8:09.51
2
10
Relay Team
Paul D Schreiber
8:10.48
2
11
Relay Team
Dewitt Clinton
8:13.12
2
12
Relay Team
Morris Hills
8:14.04
1
13
Relay Team
Lakeland/Panas
8:14.25
1
14
Relay Team
Salesianum
8:19.72
2
15
Relay Team
Townsend Harris
8:20.55
2
16
Relay Team
Fox Lane
8:21.24
2
17
Relay Team
Jackson Memorial
8:22.07
1
18
Relay Team
Quakertown Comm
8:22.28
2
19
Relay Team
Avon Grove
8:29.54
2
20
Relay Team
Germantown Frien
8:30.24
3
21
Relay Team
Mineola
8:35.59
3
22
Relay Team
Bronxville
8:37.33
2
23
Relay Team
C.H. Flowers
8:42.81
2
24
Relay Team
St Josephs Colle
8:48.80
3
25
Relay Team
Susan Wagner
8:50.89
2
26
Relay Team
Williamsville No
8:51.29
3
27
Relay Team
Mt Vernon
8:53.09
3
28
Relay Team
Nansemond River
8:54.36
3
29
Relay Team
Cardinal O'Hara
8:57.56
3
30
Relay Team
Haverford Twp.
9:01.69
3
31
Relay Team
Massapequa
9:06.03
3
32
Relay Team
Lakeland/Panas
9:11.52
3
33
Relay Team
Cardinal O'Hara
9:13.07
3
34
Relay Team
Midwood
9:21.35
3
35
John F. Kennedy
9:38.65
3
36
Relay Team
Lakeland/Panas
9:41.72
3
37
Relay Team
Radnor
9:43.02
3
--
Relay Team
Westbury
DQ
3
Mens SMR 200-200-400-800m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Cheltenham
3:26.11
1
10
2
Relay Team
Boys & Girls
3:27.40
1
8
3
Relay Team
Clara Barton
3:31.74
1
6
4
Relay Team
South Shore
3:35.55
2
5
5
Relay Team
Rancocas Valley
3:35.86
2
4
6
Relay Team
Christ The King
3:37.96
2
3
7
Relay Team
Pearl River
3:37.99
2
2
8
Relay Team
Colonie Central
3:38.45
1
1
9
Relay Team
Benjamin Banneke
3:40.01
1
10
Relay Team
Danbury
3:40.17
1
11
Relay Team
Bethlehem Centra
3:42.20
3
12
Relay Team
Glasgow
3:43.86
3
13
Relay Team
Springside Chest
3:45.30
2
14
Relay Team
Cheltenham
3:48.04
4
15
Relay Team
Pearl River
3:49.18
3
16
Relay Team
Massapequa
3:49.91
3
17
Relay Team
Pope John XXIII
3:50.51
3
18
Relay Team
Cazenovia
3:50.62
2
19
Relay Team
Abington
3:52.09
4
20
Relay Team
Binghamton
3:52.62
3
21
Relay Team
Syosset
3:52.97
4
22
Relay Team
Pearl River
3:55.06
4
23
Relay Team
Ocean City
3:55.27
4
24
Relay Team
Boys & Girls
3:56.33
3
25
Relay Team
Westbury
3:57.58
3
26
Relay Team
Ocean City
3:58.14
4
27
Relay Team
Colonie Central
3:58.22
3
28
Relay Team
Elmont Memorial
3:59.05
3
29
Relay Team
Hudson Falls
3:59.22
4
30
Relay Team
West Seneca West
4:04.03
4
31
Relay Team
Syosset
4:04.65
4
32
Relay Team
Nansemond River
4:15.31
3
33
Relay Team
Friends Seminary
4:15.80
4
--
Relay Team
Syosset
DQ
4
Mens DMR 1200-400-800-1600m Invitational Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Collegiate
10:28.93
0
10
2
Relay Team
Saint Joseph's P
10:29.15
0
8
3
Relay Team
Danbury
10:33.90
0
6
4
Relay Team
Northern Valley-
10:35.09
0
5
5
Relay Team
Penncrest
10:48.36
0
4
6
Relay Team
Mamaroneck
10:51.28
0
3
7
Relay Team
Avon Grove
10:54.20
0
2
8
Relay Team
Radnor
11:15.86
0
1
Mens 4x55 Shuttle Hurdles Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Medgar Evers Col
31.04
1
10
2
Relay Team
Seton Hall Prep
31.45
1
8
3
Relay Team
Weequahic
31.94
1
6
4
Relay Team
Uniondale
32.73
1
5
5
Relay Team
Deptford Townshi
32.80
2
4
6
Relay Team
Egg Harbor Towns
33.04
2
3
7
Chang, Milkowsk,
Echavari, Primeran
Holmdel
33.14
2
2
8
Relay Team
Susan Wagner
36.41
3
1
9
Relay Team
Forest Hills
38.26
3
Mens Shot Put Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kane, Avery
9
Bronxville
31-08.50
(508.00m)
0
2
Kim, Mark
9
Syosset
30-02.50
(508.00m)
0
3
Vodicka, Luke
9
Syosset
28-04.50
(508.00m)
0
4
Oliver, Shawn
-
Lafayette Ed. Ce
27-00.50
(508.00m)
0
5
Martini, David
9
Nanuet
26-03.25
(508.00m)
0
6
Melger, Aiden
-
Syosset
25-08.50
(508.00m)
0
7
Camacho, Drew
10
Pinelands Region
25-06.50
(508.00m)
0
8
Kohler, David
-
Pinelands Region
23-02.00
(508.00m)
0
9
Quinlan, John
9
Clarkstown South
23-01.00
(508.00m)
0
10
Fagan, Jared
9
Pinelands Region
22-02.00
(508.00m)
0
11
Shinder, Matthew
9
Nanuet
21-09.00
(508.00m)
0
Mens Shot Put Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Urli, Steve
10
Massapequa
38-06.75
(508.00m)
0
2
Mc Andrew, Ryan
10
Pinelands Region
36-10.00
(508.00m)
0
3
Berry, Keon
10
Clara Barton
35-10.50
(508.00m)
0
4
Caneglia, Sal
-
Clarkstown South
33-04.00
(508.00m)
0
5
DeJesus, Lucas
10
Hendrick Hudson
32-10.25
(508.00m)
0
6
Williams, Trimek
10
Curtis
31-10.50
(508.00m)
0
7
Prisciandaro, Josh
10
John Jay (East F
31-09.25
(508.00m)
0
8
Gordon, Floyd
10
Clara Barton
31-07.25
(508.00m)
0
9
Marschall, Mark
11
West Morris Cent
31-01.00
(508.00m)
0
10
Luciano, Joseph
10
Somers
29-02.00
(508.00m)
0
11
Eden, Ezekiel
-
Clara Barton
29-01.00
(508.00m)
0
12
Duncan, Shamoy
-
Uniondale
28-06.75
(508.00m)
0
13
Snead, Isaiah
10
Yonkers Public S
26-04.50
(508.00m)
0
14
Hilton, Adriel
-
Christopher Colu
26-01.25
(508.00m)
0
15
Formisano, Michael
10
Somers
25-06.50
(508.00m)
0
16
Carmona, Jordan
-
New Rochelle
24-03.00
(508.00m)
0
17
Scott, Maurice
-
Yonkers Public S
23-11.50
(508.00m)
0
18
Novak, Chris
10
Clarkstown South
22-04.00
(508.00m)
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Detz, Robert
12
Chapel Field Chr
57-06.75
(508.00m)
0
10
2
Green, Nick
12
Saratoga Springs
50-07.25
(508.00m)
0
8
3
Putnam, John
12
Massapequa
49-08.50
(508.00m)
0
6
4
Belle, Clinton
12
Thomas Jefferson
48-10.75
(508.00m)
0
5
5
Voltaire, Del
11
Farmingdale
48-06.00
(508.00m)
0
4
6
Brevil, Jean
11
Pleasantville (N
48-05.00
(508.00m)
0
3
7
Satchell, David
12
John F Kennedy
46-05.75
(508.00m)
0
2
8
Finklestein, Jake
12
Massapequa
45-05.25
(508.00m)
0
1
9
Smith, Nicholas
12
Boys & Girls
44-06.75
(508.00m)
0
10
Leger, Dimitri
11
Pleasantville (N
44-06.50
(508.00m)
0
11
Simeon, Olivier
12
New Hyde Park Me
43-01.00
(508.00m)
0
12
Broderick, Elijah
11
Susan Wagner
42-05.25
(508.00m)
0
13
Maldonado, David
12
Syosset
42-04.25
(508.00m)
0
14
Skervin, Richard
12
Westbury
42-00.00
(508.00m)
0
15
McKenzie, Miguel
11
Baldwin
41-11.75
(508.00m)
0
16
Louis, Wilnick
12
Westbury
41-08.25
(508.00m)
0
17
Leonard, Charles
11
Newark
40-05.00
(508.00m)
0
18
Gbenedio, Akpevwe
11
Medgar Evers Col
40-02.75
(508.00m)
0
19
Rodriguez, David
11
Thomas Jefferson
40-01.75
(508.00m)
0
20
Spence, Dequan
-
Thomas Jefferson
40-01.00
(508.00m)
0
21
Limber, Peter
12
Clarksburg
39-10.50
(508.00m)
0
22
Mollison, Justin
11
Brooklyn Technic
39-09.25
(508.00m)
0
23
White, Leon
11
Massapequa
39-01.00
(508.00m)
0
24
Bishop, Laquay
11
Pleasantville (N
38-11.00
(508.00m)
0
25
Pereira, Andrew
12
Mineola
38-07.00
(508.00m)
0
26
McClune, Jordan
10
Farmingdale
37-05.50
(508.00m)
0
27
Smiley, Kenneth
11
Nansemond River
37-02.50
(508.00m)
0
28
LaRocca, Nicholas
11
Island Trees
37-00.25
(508.00m)
0
29
Stanco Jr, Domenick
11
Island Trees
36-09.50
(508.00m)
0
30
George, Michael
11
Archbishop Carro
36-06.00
(508.00m)
0
31
Vega, Josh
12
Williamsville No
36-01.00
(508.00m)
0
32
McLean, Prince
11
Uniondale
36-00.50
(508.00m)
0
33
Howell, Andrew
-
Christopher Colu
35-00.50
(508.00m)
0
34
Hagan, Jeff
12
New Rochelle
34-10.00
(508.00m)
0
35
Barton, Max
10
Hudson Falls
34-09.00
(508.00m)
0
36
Palmer, Deon
12
Westbury
32-00.50
(508.00m)
0
37
Clouse, Ryan
9
Hudson Falls
31-06.00
(508.00m)
0
38
Tarantola, Joseph
11
Mineola
30-09.00
(508.00m)
0
39
Condron, Kevin
11
New Hyde Park Me
30-02.25
(508.00m)
0
40
Martins, Joe
11
Mineola
29-05.00
(508.00m)
0
41
Weiner, Joseph
11
New Hyde Park Me
29-01.50
(508.00m)
0
42
Cafarella, Nicholas
-
West Seneca West
29-00.50
(508.00m)
0
43
Green, Brandon
11
Uniondale
27-10.75
(508.00m)
0
44
Ismail, Danyar
12
Williamsville No
27-00.50
(508.00m)
0
45
Jones, Nasir
11
Nansemond River
26-04.50
(508.00m)
0
46
Echols, Jonathan
11
Nansemond River
25-05.50
(508.00m)
0
47
Cook, Marc
9
Williamsville No
22-03.25
(508.00m)
0
48
Ilyas, Shaheer
-
New Hyde Park Me
20-07.00
(508.00m)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cameron, Collis
11
Thomas Jefferson
6-04.00
(508.00m)
0
10
2
Pierre, Kyle
12
Medgar Evers Col
6-02.00
(508.00m)
0
8
3
Melhado, Christian
12
Baldwin
6-00.00
(508.00m)
0
6
4
Caballero, Jesus
11
Binghamton
6-00.00
(508.00m)
0
5
5
Burns, Jonathon
12
Salesianum
5-09.00
(508.00m)
0
3.5
5
Brown, Tai
9
Midwood
5-09.00
(508.00m)
0
3.5
7
Dupkin, Joe
12
Massapequa
5-09.00
(508.00m)
0
2
11
Buhse, Matthew
11
Island Trees
5-06.00
(508.00m)
0
12
Warner, Kaylin
12
Poly Prep Countr
5-06.00
(508.00m)
0
12
Riley, Marlon
12
New Rochelle
5-06.00
(508.00m)
0
8
Vu, Brian
11
General Douglas
5-06.00
(508.00m)
0
0.33
8
Rigby, Jamal
-
Thomas Jefferson
5-06.00
(508.00m)
0
0.33
8
Manlapez-Cox, Ryan
11
Saratoga Springs
5-06.00
(508.00m)
0
0.33
--
Adams, Tariq
12
Pleasantville (N
NH
(--)
0
--
Russo, Jason
11
General Douglas
NH
(--)
0
--
Arboledo, Marc
11
General Douglas
NH
(--)
0
--
Perrelly, Cameron
11
Williamsville No
NH
(--)
0
--
O'Malley, Nick
11
East Meadow
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Failing, Jake
9
Clarkstown South
8-00.00
(508.00m)
0
2
Daskalakis, George
-
Bronxville
7-00.00
(508.00m)
0
--
Zen, Nyan
9
Scarsdale
NH
(--)
0
--
Formato, Kevin
9
Bronxville
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Putnam, Chris
10
Massapequa
8-06.00
(508.00m)
0
2
Siemers, Gregory
10
Somers
8-00.00
(508.00m)
0
3
Guida, Joseph
10
Hendrick Hudson
8-00.00
(508.00m)
0
--
Mooney, Sean
10
Bronxville
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Conboy, Thomas
11
Saratoga Springs
13-00.00
(508.00m)
0
10
2
Greco, TJ
11
Farmingdale
12-06.00
(508.00m)
0
7
2
Bartz, Jacob
12
West Seneca West
12-06.00
(508.00m)
0
7
4
Khonvay, Darawan
12
Millville Senior
12-06.00
(508.00m)
0
4.5
4
Watson, Ormando
12
Benjamin Banneke
12-06.00
(508.00m)
0
4.5
6
Santosa, Tim
12
Clarksburg
12-00.00
(508.00m)
0
2.5
6
Spiess, Chris
11
Clarksburg
12-00.00
(508.00m)
0
2.5
10
Kosciewicz, Matthew
11
Salesianum
10-06.00
(508.00m)
0
8
Bale, Noah
11
Salesianum
10-06.00
(508.00m)
0
1
9
Dempsey, Alex
11
General Douglas
10-06.00
(508.00m)
0
--
Fleming, Steven
12
General Douglas
NH
(--)
0
--
Nocella, Nicholas
11
General Douglas
NH
(--)
0
--
Caldwell, Mike
12
North Shore
NH
(--)
0
--
Ganbarg, Michael
12
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
Araujo, Arthur
11
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
Vanderlinden, Garrett
12
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
Ran, Ori
11
Great Neck North
NH
(--)
0
--
Connors, Koy
12
Washington Towns
NH
(--)
0
--
Biscocho, Matt
11
North Rockland
NH
(--)
0
--
Emanuele, Michael
11
Somers
NH
(--)
0
--
Matta, Andrew
11
Newburgh Free
NH
(--)
0
--
Laguerre, Zachary
12
Wallkill
NH
(--)
0
--
Pineda, Stefano
12
Charter School o
NH
(--)
0
--
Sanawong, Jeffrey
12
Nanuet
NH
(--)
0
--
DeLorenzo, Matt
11
Wallkill
NH
(--)
0
--
Cortese, Chris
-
Somers
NH
(--)
0
--
Shelby, Adam
11
Somers
NH
(--)
0
--
Ukaj, Agon
9
North Rockland
NH
(--)
0
--
Mieses, Ivan
12
Middletown (NY)
NH
(--)
0
--
Mccormick, Ryan
12
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
Scribani, Dylan
10
New Paltz
NH
(--)
0
--
Kennedy, Glenn
10
Farmingdale
NH
(--)
0
--
Desmery, Martin
12
New Paltz
NH
(--)
0
--
Ukaj, Arber
11
North Rockland
NH
(--)
0
Mens Long Jump Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cruickshank Jr, Aron
9
Erasmus Hall
20-05.25
(508.00m)
nwi
0
2
Borzillieri, Peter
9
West Seneca West
18-04.75
(508.00m)
nwi
0
3
Blake, Taylor
9
C.H. Flowers
18-00.00
(508.00m)
nwi
0
4
VanBrackle, Alexander
9
Teaneck
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
5
Green, Kalif
-
Boys & Girls
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
6
Maloney, Numan
9
Somers
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
7
Jones-Alleyne, Storm
9
New Rochelle
15-03.50
(508.00m)
nwi
0
8
Quinoy, Devin
-
Hendrick Hudson
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
9
Boateng, Franklin
9
Yonkers Public S
14-08.75
(508.00m)
nwi
0
10
Manswell, Matthew
9
HS for Construct
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
11
Redman, Luke
-
Bronxville
14-05.25
(508.00m)
nwi
0
12
St.Louis, Randy
9
New Rochelle
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
13
Sunko, Jack
9
New Rochelle
14-00.00
(508.00m)
nwi
0
--
Schwartz, Mike
9
Lynbrook
FOUL
(--)
nwi
0
--
Rodgers, Omar
9
Franklin K Lane
FOUL
(--)
nwi
0
--
Garland, Kyle
9
Germantown Acade
FOUL
(--)
nwi
0
--
Ajaz, Ali
-
Nanuet
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Long Jump Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Monroe, Christopher
10
Newburgh Free
18-09.00
(508.00m)
nwi
0
2
Jean, Ronel
10
Uniondale
17-05.50
(508.00m)
nwi
0
3
Murray, Andrew
10
Bronxville
17-05.00
(508.00m)
nwi
0
4
Balsamo, Jack
10
East Meadow
16-10.00
(508.00m)
nwi
0
5
Moorer, Jordan
10
HS for Construct
16-09.00
(508.00m)
nwi
0
6
Burns, Joe
-
New Rochelle
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
7
Riccardo, Zachary
10
Benjamin Cardozo
16-03.50
(508.00m)
nwi
0
7
Wyskida, Zack
-
John Jay (East F
16-03.50
(508.00m)
nwi
0
9
Haigh, Ricky
10
Somers
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
10
Wyskida, Nick
-
John Jay (East F
15-04.50
(508.00m)
nwi
0
11
D'Ascanio, Rocco
-
Somers
13-03.00
(508.00m)
nwi
0
12
Constantinesco, Nicholas
10
Poly Prep Countr
13-02.00
(508.00m)
nwi
0
13
Agyarko, Joshua
10
Yonkers Public S
13-01.00
(508.00m)
nwi
0
--
Hamm, Eric
10
Hendrick Hudson
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Middleton, Kadeem
12
Nansemond River
22-00.00
(508.00m)
nwi
0
10
2
Castello-Edwards, Moses
12
Lafayette Ed. Ce
21-11.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
Pierre, Jude
12
Farmingdale
21-05.50
(508.00m)
nwi
0
6
4
Givens, Ryan
12
Ocean City
21-05.00
(508.00m)
nwi
0
5
5
Webster, Michael
12
Baldwin
21-01.75
(508.00m)
nwi
0
4
6
D'Andrea, Christian
12
Archbishop Carro
20-10.50
(508.00m)
nwi
0
3
7
Gilchrist, Traivon
12
Thomas Jefferson
20-10.50
(508.00m)
nwi
0
2
8
Kilmartin, Jerald
12
Hudson Falls
20-10.00
(508.00m)
nwi
0
1
9
Sturdivant, Omahri
11
Amsterdam
20-04.75
(508.00m)
nwi
0
10
Gonzalez, Jose
12
Deptford Townshi
20-00.00
(508.00m)
nwi
0
11
Glover, Fatir
11
Williamsville No
19-10.00
(508.00m)
nwi
0
12
Dickerson, Kenneth
-
Evander Childs
19-09.00
(508.00m)
nwi
0
13
Horta, Emmanuel
11
Lafayette Ed. Ce
19-06.25
(508.00m)
nwi
0
14
Diakite, Dj
12
Haverford Twp.
19-05.00
(508.00m)
nwi
0
15
Gibbs, Tariq
11
Farmingdale
19-04.25
(508.00m)
nwi
0
16
Walier, Steven
11
Holmdel
19-04.00
(508.00m)
nwi
0
17
Craig, Jahmair
11
Delaware Valley
19-03.00
(508.00m)
nwi
0
18
Lopez, Steven
12
Paul D Schreiber
19-02.75
(508.00m)
nwi
0
19
Nunez-Saunders, Chris
10
Baldwin
19-02.00
(508.00m)
nwi
0
20
Perkins, Marcus
11
Newark
19-01.00
(508.00m)
nwi
0
21
Innis, Bariki
10
Taft Educational
19-00.00
(508.00m)
nwi
0
22
Alerte, Brendan
12
Westbury
18-07.25
(508.00m)
nwi
0
23
Shannon, Michael
12
C.H. Flowers
18-05.00
(508.00m)
nwi
0
24
Owens, Trevaughn
12
Uniondale
18-03.00
(508.00m)
nwi
0
25
Zsikla, Alexander
9
Paul D Schreiber
18-02.00
(508.00m)
nwi
0
26
Ring, Matthew
10
Farmingdale
17-11.50
(508.00m)
nwi
0
27
Webster, Brandon
12
Glen Ridge
17-11.00
(508.00m)
nwi
0
28
Onyeador, Jeffrey
11
C.H. Flowers
17-08.75
(508.00m)
nwi
0
29
Riley, Marlon
12
New Rochelle
17-07.50
(508.00m)
nwi
0
30
Minott, Christoff
-
Upper Darby Seni
17-04.00
(508.00m)
nwi
0
31
Protic, Nikola
12
Trinity School
17-03.00
(508.00m)
nwi
0
32
Gibbs, Marcques
11
Upper Darby Seni
17-02.25
(508.00m)
nwi
0
33
Mendez, Mike
12
Island Trees
16-08.75
(508.00m)
nwi
0
34
Singh, Josh
12
New Hyde Park Me
16-06.00
(508.00m)
nwi
0
35
Farrell, Tom
12
Mineola
15-11.75
(508.00m)
nwi
0
36
Schrlau, Matthew
10
Williamsville No
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
37
Grivas, Andrew
10
New Hyde Park Me
14-01.75
(508.00m)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sturdivant, Omahri
11
Amsterdam
46-04.00
(508.00m)
nwi
0
10
2
Williams, Zakiyy
12
Rancocas Valley
44-05.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
Gibbs, Tariq
11
Farmingdale
44-04.00
(508.00m)
nwi
0
6
4
Pierre, Jude
12
Farmingdale
43-11.00
(508.00m)
nwi
0
5
5
Austin, Richard Abram
12
Cheltenham
43-07.00
(508.00m)
nwi
0
4
6
Gibbs, Marcques
11
Upper Darby Seni
42-11.00
(508.00m)
nwi
0
3
7
Chaudhuri, Arun
9
Williamsville No
42-06.50
(508.00m)
nwi
0
2
8
Onyeador, Jeffrey
11
C.H. Flowers
42-06.00
(508.00m)
nwi
0
1
9
Gilchrist, Traivon
12
Thomas Jefferson
42-04.00
(508.00m)
nwi
0
10
Gonzalez, Jose
12
Deptford Townshi
42-00.00
(508.00m)
nwi
0
11
D'Andrea, Christian
12
Archbishop Carro
41-07.50
(508.00m)
nwi
0
12
Burns, John
12
New Rochelle
41-07.00
(508.00m)
nwi
0
13
Welling, Parker
10
West Seneca West
41-05.00
(508.00m)
nwi
0
14
Nuebauer, Matt
12
Massapequa
40-10.00
(508.00m)
nwi
0
15
Abrahamson, Tom
12
Pearl River
40-09.00
(508.00m)
nwi
0
16
Manlapez-Cox, Ryan
11
Saratoga Springs
40-04.00
(508.00m)
nwi
0
17
Alerte, Brendan
12
Westbury
40-00.00
(508.00m)
nwi
0
18
Vargas, Daniel
10
General Douglas
39-08.00
(508.00m)
nwi
0
19
Johnson, Devin
-
Thomas Edison Vo
39-05.50
(508.00m)
nwi
0
20
Coulter, Garrett
12
Millville Senior
39-01.00
(508.00m)
nwi
0
21
Holloway, Marcus
11
Scarsdale
39-01.00
(508.00m)
nwi
0
22
Milus, Tyler
-
Thomas Jefferson
38-11.00
(508.00m)
nwi
0
23
Weisansal, Eric
11
Williamsville No
38-09.00
(508.00m)
nwi
0
24
Ryu, Bryan
10
Pope John XXIII
38-07.00
(508.00m)
nwi
0
25
Jefferson, Brian
12
Pope John XXIII
38-05.50
(508.00m)
nwi
0
26
O'Malley, Nick
11
East Meadow
37-11.50
(508.00m)
nwi
0
27
Russo, Jason
11
General Douglas
37-10.00
(508.00m)
nwi
0
28
Lai Fang, Dante
12
Medgar Evers Col
37-05.00
(508.00m)
nwi
0
29
Ring, Matthew
10
Farmingdale
37-05.00
(508.00m)
nwi
0
30
Leby, Chris
11
Clarksburg
37-04.00
(508.00m)
nwi
0
31
Dowie, Ethan
12
Pearl River
37-04.00
(508.00m)
nwi
0
32
Putnam, Chris
10
Massapequa
37-02.00
(508.00m)
nwi
0
33
Minott, Christoff
-
Upper Darby Seni
36-11.00
(508.00m)
nwi
0
34
Buhse, Matthew
11
Island Trees
35-10.00
(508.00m)
nwi
0
35
Campbell, Micah
-
Christopher Colu
35-09.50
(508.00m)
nwi
0
36
Protic, Nikola
12
Trinity School
35-07.00
(508.00m)
nwi
0
37
Vo, Peter
12
East Meadow
35-04.00
(508.00m)
nwi
0
38
Sudyn, Daniel
10
West Seneca West
35-00.00
(508.00m)
nwi
0
39
Schrlau, Matthew
10
Williamsville No
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
--
Wildenstein, Tor
11
Dryden
FOUL
(--)
nwi
0
--
Akalonu, Chukwuemek
12
John F Kennedy
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Weight Throw Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kelly, Adam
12
Barrington
82-05.00
(508.00m)
0
10
2
Alvernaz, Mike
12
Barrington
69-07.50
(508.00m)
0
8
3
Sheng, Eric
12
Syosset
66-04.50
(508.00m)
0
6
4
Thompson, Cameron
11
Lakeland/Panas
62-00.75
(508.00m)
0
5
5
Putnam, John
12
Massapequa
60-01.00
(508.00m)
0
4
6
Heinl, Jamie
12
Barrington
55-07.75
(508.00m)
0
3
7
Pocesta, Lutfi
12
Susan Wagner
55-02.00
(508.00m)
0
2
8
DeSantis, Joseph
12
General Douglas
54-05.25
(508.00m)
0
1
9
Zimmerman, Jack
10
Briarcliff
47-03.00
(508.00m)
0
10
Finklestein, Jake
12
Massapequa
46-03.00
(508.00m)
0
11
Maldonado, David
12
Syosset
45-01.25
(508.00m)
0
12
Prockett, Alan
-
Susan Wagner
44-11.50
(508.00m)
0
13
Detz, Robert
12
Chapel Field Chr
43-06.00
(508.00m)
0
14
Moran, Aidan
11
Townsend Harris
42-03.50
(508.00m)
0
15
Rosendorf, Phillip
10
Susan Wagner
37-05.00
(508.00m)
0
16
May, Alex
12
Lakeland/Panas
36-02.00
(508.00m)
0
--
Hessman, Garrett
12
Bergen Catholic
FOUL
(--)
0
Womens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gipson, Indya
9
Nansemond River
7.59
0
2
Philbert, Mia
9
Benjamin Banneke
7.71
0
3
Jackson, London
9
C.H. Flowers
7.85
0
4
Laiso, Victoria
12
Newburgh Free
7.86
0
5
Junior, Mercedes
-
John Jay (East F
7.88
0
6
Nguyen, Vy-Ha
9
Hendrick Hudson
7.94
0
7
Smithson, Mya
9
Hempstead
7.95
0
8
Thompson, Kyara
10
Newburgh Free
8.08
0
Womens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCaskill, Ahnrea
10
Newburgh Free
7.52
0
2
Apronti, Marielle
10
Newburgh Free
7.53
0
3
Magassouba, Mariam
10
Harry S Truman
7.54
0
4
Osei Boateng, Marion
10
Christopher Colu
7.68
0
5
Faa, Priscilla
-
John Bowne
7.89
0
6
Emanuel, Deneka
10
Erasmus Hall
7.95
0
7
Rosenblum, Michelle
10
Somers
8.05
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Brenessa
12
Medgar Evers Col
7.01
0
10
2
Pressley, Dasia
11
Pennsbury
7.08
0
8
3
Senior, Karimah
12
Medgar Evers Col
7.20
0
6
4
Lester, Kiara
11
Deptford Townshi
7.29
0
5
5
Goulet, Dajae'
11
Nansemond River
7.33
0
4
6
Panton, Dominique
12
Freehold Townshi
7.37
0
3
7
Baker, Sundasia
12
Deptford Townshi
7.40
0
2
8
Davis, Amira
12
Overbrook
7.42
0
1
Womens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Gipson, Indya
9
Nansemond River
7.73
1
2
Philbert, Mia
9
Benjamin Banneke
7.78
1
3
Laiso, Victoria
12
Newburgh Free
7.87
2
4
Thompson, Kyara
10
Newburgh Free
7.90
2
5
Junior, Mercedes
-
John Jay (East F
7.93
4
6
Smithson, Mya
9
Hempstead
7.95
3
7
Jackson, London
9
C.H. Flowers
8.03
3
8
Nguyen, Vy-Ha
9
Hendrick Hudson
8.19
1
9
John, Shaiann
9
Erasmus Hall
8.23
2
10
Gillard, Sheiarh
-
Benjamin Frankli
8.25
3
11
Washington, Bria
9
Nansemond River
8.30
1
12
Goldberg, Katie
9
Somers
8.30
2
13
Chase, Ebony
-
Paul Robeson for
8.32
1
14
Deane, Kaia
9
Erasmus Hall
8.39
3
15
Mack, Diarra
10
Woodlands
8.39
1
16
Brown, Kacey
9
Hendrick Hudson
8.42
1
17
Grelak, Susan
9
Pinelands Region
8.45
1
18
St. Louis, Soleil
9
Nansemond River
8.49
2
19
Lizotte, Kayleigh
9
Hendrick Hudson
8.82
2
20
Bertolino, Charley
9
Eldred Central
8.84
3
21
Bahiri, Lia
10
Roslyn
8.85
2
22
Edwin, Alani
9
Yonkers Public S
8.89
4
23
Holmes, Claudiya
-
George Westingho
9.09
3
24
Matthis, Danielle
9
Nansemond River
9.22
3
25
Iverson, Carly
9
Pinelands Region
9.23
3
26
Sheppard, Mackenzie
9
Nansemond River
9.27
4
27
Lenz, Alexandra
9
Hendrick Hudson
9.40
4
28
Perry, Lynell
-
George Westingho
9.43
4
29
Legeret, Danielle
9
Somers
9.68
2
30
Conklin, Jessica
9
Hendrick Hudson
9.84
4
31
Arthur, Faith
-
George Westingho
9.87
4
32
Gillespie, Lynsey
9
Hendrick Hudson
10.10
4
Womens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Magassouba, Mariam
10
Harry S Truman
7.46
1
2
Apronti, Marielle
10
Newburgh Free
7.51
1
3
Wade, Sukanya
10
Frederick Dougla
7.61
1
4
McCaskill, Ahnrea
10
Newburgh Free
7.65
1
5
Faa, Priscilla
-
John Bowne
7.77
2
6
Osei Boateng, Marion
10
Christopher Colu
7.81
1
7
Emanuel, Deneka
10
Erasmus Hall
7.88
2
8
Rosenblum, Michelle
10
Somers
7.92
1
9
Mckenzie, Taylor
10
NEST+m
7.93
1
10
Cody, Myasia
-
Fashion Industri
8.04
2
11
Allen, Zaryah
-
Yonkers Public S
8.17
3
12
Rice, Durasia
-
New Rochelle
8.20
3
13
Henry, Infinite
10
Yonkers Public S
8.24
3
14
Madden, Sarah
10
West Morris Cent
8.57
2
15
Mickens, Tatianna
10
Pinelands Region
8.60
3
16
Hyatt, Tatiyanna
-
John Bowne
8.60
3
17
Webster, Lauren
10
Benjamin Cardozo
9.00
2
18
Sinacore, Carole
-
Hendrick Hudson
9.04
3
19
Maceva, Gianna
-
Pinelands Region
9.17
2
20
Tiana, Minns
-
George Westingho
9.41
2
21
Vadenburg, Mellisa
-
Boys & Girls
10.46
3
22
Martinez, Isabel
10
Hendrick Hudson
10.62
3
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Pressley, Dasia
11
Pennsbury
7.18
4
2
Senior, Karimah
12
Medgar Evers Col
7.22
2
3
Lester, Kiara
11
Deptford Townshi
7.27
2
4
Thompson, Brenessa
12
Medgar Evers Col
7.30
1
5
Panton, Dominique
12
Freehold Townshi
7.34
3
6
Davis, Amira
12
Overbrook
7.37
6
7
Goulet, Dajae'
11
Nansemond River
7.38
8
8
Baker, Sundasia
12
Deptford Townshi
7.39
5
9
Coleman, Jahari
11
Albany
7.40
9
10
Hannah, Shannon
12
Haddon Heights
7.47
2
11
Lee, Hannah
11
Holmdel
7.54
9
12
Hardie, Taliah
11
Clarksburg
7.58
3
13
Innis, Astia
11
Taft Educational
7.59
7
1
Karen Bolouvi
CL -new York Nov
7.61
0
14
Anderson, Charnice
11
Paul Robeson for
7.62
5
15
Bynum, Monae
10
Nansemond River
7.64
6
16
Merritt, Ashonti
11
Roosevelt (LI)
7.64
7
17
Garrett, Jahdasia
12
Neptune
7.65
2
17
Pyles, Cierra
9
Clarksburg
7.65
4
19
Meyers, Livvy
12
Scarsdale
7.68
5
20
James, Megan
11
Clara Barton
7.69
6
21
Scatliffe, Telicia
9
Young Women's Le
7.76
7
22
Bethune, Bakirah
12
Millville Senior
7.77
6
23
Findlay, Jael
-
Clara Barton
7.77
1
24
Oliver, Nia
12
Young Women's Le
7.78
9
25
Abunaw, Kelley
10
Emma Willard
7.81
1
26
Morgan, Sabeena
11
Thomas Jefferson
7.83
9
27
Khanna, Simmran
-
United Nations I
7.86
3
28
McDonald, Briana
10
Young Women's Le
7.87
8
29
Jones, Raven
12
Roosevelt (LI)
7.87
8
30
Eiganmann, Rian
9
Millville Senior
7.87
1
31
Kelly-Miller, Maia
12
Deptford Townshi
7.88
4
32
Wesley, Qadirah
11
Neptune
7.92
9
33
Johnson, Jordan
10
Roosevelt (LI)
7.93
3
34
Lawerence, Shaday
11
Roosevelt (LI)
7.93
7
35
Horsford, Amber
10
Westbury
7.94
6
36
Dupree, Lyric
11
New Rochelle
7.97
3
37
Moryto, Samantha
10
Holmdel
7.99
4
38
Holland, Trinity
9
Neptune
8.00
1
39
Bradley, Tamia
11
Taft Educational
8.02
1
40
Blair, Desirae
10
Bayside
8.03
5
41
Muhammad, Aminah
-
Neptune
8.06
2
42
Simpkins, Alyssa
11
Millville Senior
8.07
1
43
McLeod, Shannieka
11
Clara Barton
8.07
2
43
Bob-Grey, Zainis
12
Haddon Heights
8.07
8
45
Ofodile, Jennifer
-
Boys & Girls
8.07
7
46
Easy, Tiffany
11
Westbury
8.08
7
2
Winiarski, Kaitlin
10
Moorestown
8.09
0
47
Brooks, Marchelle
12
Williamsville No
8.10
7
48
Savage, Tracy
12
New Rochelle
8.17
6
49
Hoh, Samantha
10
Neptune
8.18
3
50
West, Chrissy
9
Westbury
8.18
6
51
Iverson, Chloe
12
Pinelands Region
8.22
5
52
Moore, Maya
11
Taft Educational
8.24
7
53
Prugh, Lexi
11
New Rochelle
8.26
4
54
Sablah, Ciara
9
Freeport
8.27
8
55
Brown, Kaela
11
Freeport
8.27
9
56
Walker, Honor
-
The Queens HS of
8.28
9
57
Pope, Vivica
-
Thomas Jefferson
8.34
8
58
Bogle, Mahogany
-
The Queens HS of
8.35
8
59
Finch, Dillon
9
Freeport
8.36
9
60
Battaglia, Sarah
12
Williamsville No
8.38
8
61
Kirlew, Tyana
11
Roosevelt (LI)
8.39
6
62
Skeen, Reneece
10
Clara Barton
8.45
5
63
Sealy, Tatyana
10
Fort Hamilton
8.50
2
64
Ling Liang, Jin
-
Fort Hamilton
8.60
5
65
Brown, Arianna
11
New Rochelle
8.62
1
66
White, Juliana
12
Pinelands Region
8.63
4
67
Cen, Kimberly
-
Fort Hamilton
8.64
3
68
Bamuwamye, Ruth
-
United Nations I
8.73
2
69
Nablo, Mariah
9
Williamsville No
8.81
4
70
Stavropoulos, Samantha
-
Fort Hamilton
9.31
3
71
Mora, Lidia
-
Information Tech
9.40
10
72
Macario, Eunice
-
Information Tech
9.97
10
73
Jimenez, Sol
-
Information Tech
10.77
10
Womens 200 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Crocker, Asia
9
Nansemond River
25.52
nwi
1
2
Jackson, Dominique
9
Christopher Colu
25.68
nwi
1
3
Core, Dylann
9
Christopher Colu
26.54
nwi
2
4
Gipson, Indya
9
Nansemond River
27.29
nwi
10
5
Browne, Brianna
9
Medgar Evers Col
27.36
nwi
1
6
Lyons, Janai
9
Medgar Evers Col
27.59
nwi
1
7
Douglas, Kayla
-
Susan Wagner
27.87
nwi
2
8
Reiner, Caroline
8
North Shore
28.09
nwi
2
9
Felton, Courtashia
9
Hempstead
28.36
nwi
8
10
Quinonez, Tatyana
9
Medgar Evers Col
28.76
nwi
1
11
Spanfeller, Jamie
9
Nightingale-Bamf
28.84
nwi
6
12
Cisse, Alimata
9
Harry S Truman
28.91
nwi
7
13
Barnswell, Jessica
9
Benjamin Banneke
29.24
nwi
2
14
Angyal, Danielle
9
John Jay (East F
29.31
nwi
1
15
Kamau-Weng, Jeriyla
9
Clarkstown South
29.75
nwi
5
16
Washington, Bria
9
Nansemond River
29.84
nwi
10
17
Hypolite, Jamika
9
Mt Vernon
30.01
nwi
4
18
Guarino, Diana
9
Clarkstown South
30.17
nwi
6
19
Powell, Tehaje
-
Nanuet
30.34
nwi
6
20
Carbonara, Lauren
9
North Shore
30.34
nwi
2
21
St. Louis, Soleil
9
Nansemond River
30.47
nwi
10
22
Jackson, Alyssa
-
Susan Wagner
30.47
nwi
3
23
Staino, Rachel
9
Pinelands Region
30.78
nwi
6
24
Rodriguez, Tanya
9
Yonkers Public S
30.88
nwi
8
25
Longmore, Crystal
-
Mt Vernon
30.89
nwi
8
26
Andes, Sarah
9
Susan Wagner
30.93
nwi
3
27
Miller, Takyla
9
Mt Vernon
30.94
nwi
7
28
Reis, Olivia
-
Little Red Schoo
31.11
nwi
5
29
Keane, Maggie
9
Somers
31.15
nwi
4
30
Elanbeck, Nicole
9
Syosset
31.31
nwi
6
31
Blanks, Gabrielle
9
Alexander Hamilt
31.37
nwi
2
32
Elliott, Imani
9
Prospect Heights
31.65
nwi
7
33
Ertel, Stephanie
9
John Jay (East F
31.69
nwi
3
34
Natalo, Kayla
9
Somers
32.73
nwi
9
35
Griffin, Courtney
9
Benjamin Cardozo
32.86
nwi
3
36
Froehlich, Maureen
9
John Jay (East F
32.93
nwi
3
37
Rollins, Brittany
9
Nightingale-Bamf
33.01
nwi
9
38
McGowan, Hannah
9
Syosset
33.10
nwi
6
39
Lavin, Kelsey
9
Somers
33.21
nwi
9
40
Mullings, Naomi
9
Mt Vernon
33.49
nwi
5
41
Selber, Melanie
9
Scarsdale
33.72
nwi
4
42
Nwokeji, Imani
9
Scarsdale
33.82
nwi
5
43
Mingo, Victoria
10
Alexander Hamilt
33.93
nwi
3
44
Dammacco, Jenna
-
Nanuet
34.22
nwi
7
45
Thompson, Chrisann
10
Uniondale
34.81
nwi
5
46
Lovejoy, Princess
9
Mt Vernon
34.86
nwi
4
47
Belford, Kiera
-
Nanuet
35.07
nwi
7
48
Wayne, Victoria
9
Nanuet
36.32
nwi
7
49
Blieden, Samantha
-
Scarsdale
36.46
nwi
4
50
Chen, Betty
9
Nanuet
37.25
nwi
8
51
Sodhi, Anika
-
Scarsdale
37.64
nwi
4
52
Smith, Caroline
-
Somers
37.87
nwi
5
53
Chen, Selia
12
Nanuet
47.94
nwi
8
Womens 200 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Howard, Kiara
10
Nansemond River
26.44
nwi
1
2
Billingy, Malery
10
Fashion Industri
26.74
nwi
1
3
Young, Khiara
10
John Jay (East F
26.76
nwi
4
4
Carr, Namara
-
Benjamin Cardozo
26.92
nwi
1
5
Mehlman, Jillian
10
Scarsdale
27.28
nwi
1
6
Morgan, Christina
10
Medgar Evers Col
27.67
nwi
9
7
Foster, Karah
10
Nansemond River
27.73
nwi
1
8
Mandelkow, Lauren
10
Hendrick Hudson
28.12
nwi
2
9
Greibesland, Penny
10
Warwick Valley
28.13
nwi
5
10
Emanuel, Deneka
10
Erasmus Hall
28.44
nwi
13
11
Plummer, Olivia
-
Paul Robeson for
28.47
nwi
5
12
Miura, Masha
10
Bronx Of Science
28.57
nwi
8
13
Klinsky, Kiera
10
Nightingale-Bamf
29.02
nwi
2
14
Erwin, Jada
10
Benjamin Frankli
29.09
nwi
12
15
Costello, Celeste
10
North Shore
29.12
nwi
3
16
McNeal, Lauryn
10
Nansemond River
29.13
nwi
2
17
Dixon, Tashana
10
Woodlands
29.14
nwi
8
18
Osei Boateng, Marion
10
Christopher Colu
29.15
nwi
11
19
Shaw, Swaine
-
Mt Vernon
29.17
nwi
4
20
Lewandoski, Carina
10
Manhasset
29.21
nwi
3
21
Winiarski, Kaitlin
10
Moorestown
29.30
nwi
5
22
St. Onge, Jillian
10
Clarkstown South
29.34
nwi
4
23
Guagliardo, Samantha
10
Manhasset
29.37
nwi
2
24
Moro, Jessica
10
Clarkstown South
29.40
nwi
4
25
Lambrecht, Alexis
10
Woodlands
29.49
nwi
8
26
Mickens, Tatianna
10
Pinelands Region
29.59
nwi
1
27
Underwood, Shyzell
9
Yonkers Public S
29.68
nwi
12
28
Zhao, Elizabeth
10
Bronx Of Science
29.82
nwi
8
29
Pelle, Courtney
10
Mt Vernon
29.87
nwi
2
30
Houssman, Fiona
10
New Rochelle
30.06
nwi
9
31
Norman, Kiara
10
Warwick Valley
30.29
nwi
3
32
Smith, Dejanelle
-
Yonkers Public S
30.37
nwi
12
33
Dooley, Claire
10
Clarkstown South
30.39
nwi
4
34
Moore, Kiana
10
Paul Robeson for
30.59
nwi
3
35
Thompson, Ashley
10
Friends Seminary
30.67
nwi
3
36
Mbaye, Fatoumata
10
Friends Seminary
30.68
nwi
3
37
Barnes, Delise
-
Benjamin Cardozo
30.75
nwi
5
38
Rosorbourgh, Shaniah
-
Uniondale
30.75
nwi
8
39
Webster, Lauren
10
Benjamin Cardozo
30.78
nwi
2
40
Zeltner, Zoe
10
Little Red Schoo
31.00
nwi
6
41
Royal, Nicoletta
10
North Shore
31.07
nwi
7
42
Helmstetter, Samantha
10
West Morris Cent
31.19
nwi
7
43
Fehnel, Sydney
10
West Morris Cent
31.33
nwi
7
44
Sesay, Rokiatu
10
Yonkers Public S
31.36
nwi
4
45
Ezike, Tiffany
10
Paul Robeson for
31.39
nwi
6
46
Bayrakdarian, Karina
10
Scarsdale
31.66
nwi
5
47
Adegoke, Fatimah
9
Yonkers Public S
31.81
nwi
12
48
Varma, Asha
10
Bronx Of Science
31.84
nwi
8
49
Baffour-Auauah, Evelyn
-
Yonkers Public S
32.04
nwi
12
50
Emma, Nicole
10
Syosset
32.36
nwi
10
51
Whittemore, Kirsten
10
West Morris Cent
32.78
nwi
9
52
Walker, Nyra
-
Mt Vernon
32.83
nwi
6
53
Mungroo, Andrea
10
Nanuet
32.88
nwi
10
54
Tsuei, Angela
-
Clarkstown South
32.96
nwi
6
55
Herms, Julia
10
West Morris Cent
32.97
nwi
7
56
Higuchi Crowell, Sarah
-
Bronx Of Science
33.23
nwi
9
57
Sturges, Emily
10
North Shore
33.28
nwi
7
58
Kontos, Gabrielle
10
West Morris Cent
33.34
nwi
9
59
Maitre, Bianca
-
Samuel J Tilden
33.35
nwi
12
60
Kachuro, Ariel
-
Scarsdale
33.41
nwi
5
61
Hennebery, Eve
10
West Morris Cent
34.07
nwi
9
62
Ferris, Anya
10
Scarsdale
34.28
nwi
6
63
Wenzel, Lauren
10
Hendrick Hudson
34.29
nwi
7
64
Benedith, Keisha
10
Mt Vernon
34.80
nwi
6
65
Henn, Sophia
10
Syosset
35.12
nwi
11
66
Mo, Fei
-
Syosset
35.23
nwi
11
67
Holt, Katherine
10
West Morris Cent
36.27
nwi
10
68
Casale, Emily
-
Syosset
37.59
nwi
11
69
Chen, Bonnie
-
Syosset
37.86
nwi
11
70
Martini, Katie
10
Nanuet
38.06
nwi
10
71
Miller, Mollie
10
West Morris Cent
38.44
nwi
10
72
Bulzomi, Erica
10
Syosset
40.79
nwi
11
73
Frroki, Ariana
-
Nanuet
45.60
nwi
10
Womens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGillicuddy, Tara
11
North Shore
27.10
nwi
1
2
Gusmano, Alexandra
12
John Jay (East F
27.10
nwi
1
3
Fisher, Alayjah
11
Newburgh Free
27.95
nwi
1
4
Martin, Darah
11
Newburgh Free
28.00
nwi
1
5
Wood, Riley
10
Wallkill
28.26
nwi
1
6
Drake, Megan
12
Wallkill
29.23
nwi
2
7
Walten, Katherine
11
Wallkill
30.05
nwi
2
8
Green, Roniqua
-
Evander Childs
31.61
nwi
1
Womens 300 Meters Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Brandee
11
Nansemond River
38.55
0
10
2
Baker, D'Jai
11
Benjamin Cardozo
38.61
0
8
3
Strunkey, Ariel
12
Taft Educational
39.70
0
6
4
Greer, DeAsia
11
Freeport
40.53
0
5
5
Peoples, Paris
9
Benjamin Cardozo
40.67
0
4
6
Bianco, Ellery
12
Saratoga Springs
41.28
0
3
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cameron, Janai
12
Medgar Evers Col
40.09
2
2
Lyles, Kara
12
Nansemond River
40.41
1
3
Myers, Sophia
10
The Queens HS of
40.79
3
4
Brown, Martina
12
Medgar Evers Col
40.84
2
5
Cherrington, Kristina
11
Uniondale
40.86
1
6
Yatsko, Abbey
11
Dryden
41.24
2
7
Coleman, Jahari
11
Albany
41.25
4
8
Green, Crystal
12
Uniondale
41.36
1
9
James, Candice
12
Nansemond River
41.36
1
10
Crocker, Asia
9
Nansemond River
41.48
5
11
Goulet, Dajae'
11
Nansemond River
41.49
3
12
Griffith, Daniella
9
Medgar Evers Col
41.51
2
13
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
41.61
3
14
Howard, Kiara
10
Nansemond River
41.62
3
15
Thompson, Christal
11
Elmont Memorial
41.72
5
16
Harris, Brianna
9
Elmont Memorial
41.72
4
17
DelGizzo, Lexi
10
Tenafly
41.75
1
18
Stewart, Aleah
11
Medgar Evers Col
41.78
4
19
Aguiar, Jenny
12
Paul D Schreiber
42.11
2
20
Marlow-Benedick, Emma
11
Weston
42.13
3
21
Faust, Caitie
12
Marist
42.26
6
22
Bowser, Jaelyn
9
Laurel
42.34
10
23
Dumpson, Mya
10
Young Women's Le
42.45
5
24
Harris, Paige
10
Laurel
42.67
10
25
Billingy, Malery
10
Fashion Industri
42.76
4
26
Starnes, Valentine
10
Saratoga Springs
42.93
12
27
White, Angel
-
Herbert H Lehman
42.97
2
28
Welch, Zenata
-
Fashion Industri
42.97
4
29
Merritt, Ashonti
11
Roosevelt (LI)
43.06
14
30
Bolles, Mikayla
8
Williamsville No
43.13
7
31
Dolgos, Alexa
12
Island Trees
43.18
8
32
Collier, Alicia
11
Penncrest
43.29
6
33
Artis, Briane
12
Penncrest
43.29
6
34
Kra, Sarah
12
Lakeland/Panas
43.47
5
34
Sherrod, Nia
12
Overbrook
43.47
13
36
Garratt, Michelle
11
Poly Prep Countr
43.59
8
37
Leo, Nicole
11
Binghamton
43.74
3
38
Lyons, Ashley
11
Freeport
43.90
10
39
Shirley, Shannon
-
Evander Childs
43.91
7
40
Dryden, Christiana
11
Weston
43.97
9
41
O'Mara, Ava
10
Poly Prep Countr
44.06
8
42
Straker, Zuri
10
Frederick Dougla
44.07
12
43
Manful, Bridgette
11
Laurel
44.09
10
44
Archer, Debra
12
General Douglas
44.20
12
45
Ransom, Taylor
12
Deptford Townshi
44.32
16
46
Corper, Margot
12
Nightingale-Bamf
44.33
7
47
Los, Sija
10
Saratoga Springs
44.45
12
48
Chenault, Gabrielle
10
Young Women's Le
44.46
9
49
Freeman, Jordan
12
Overbrook
44.58
13
50
Moroney, Allison
11
Pearl River
44.61
14
51
Wright, Joelle
11
New Hyde Park Me
44.62
8
52
McDermott, Maggie
12
Chapel Field Chr
44.65
12
53
Stremme, Rachel
12
Ocean City
44.72
8
54
Price, Kiara
11
Nansemond River
44.73
5
55
Bethune, Bakirah
12
Millville Senior
44.75
9
56
Lewis, Kai
-
Canarsie
44.76
13
57
Sonko, Ramatoulaye
11
Medgar Evers Col
44.77
7
58
Terwilliger, Devon
12
Ocean City
44.81
7
59
Calhoun, Salma
-
Thomas Jefferson
45.00
12
60
Liebers, Mimi
10
Saratoga Springs
45.06
11
61
Foster, Karah
10
Nansemond River
45.16
6
62
Hadjiyane, Diana
9
General Douglas
45.17
12
63
Valiante, Emma
9
Pope John XXIII
45.17
14
64
Scatliffe, Telicia
9
Young Women's Le
45.19
9
65
Boler, Anicia
10
Laurel
45.34
11
66
Muccio, Kate
12
Pascack Valley
45.34
4
67
Scott-McKoy, Tre'Breh
-
Nansemond River
45.35
5
68
Whyte, Khalia
9
Elmont Memorial
45.39
11
69
Osunlana, Eri
10
C.H. Flowers
45.41
13
70
Morgan, Sabeena
11
Thomas Jefferson
45.45
11
71
Johnson, Kailah
12
Haddon Heights
45.52
14
72
Lawerence, Shaday
11
Roosevelt (LI)
45.53
15
73
Watson, Janoa
11
Hudson Catholic
45.63
11
74
Gipson, Indya
9
Nansemond River
45.67
6
75
Isaac, Jarielle
12
Elmont Memorial
45.92
11
76
Cassano, Erin
9
General Douglas
45.95
11
77
Lawson, Keneisha
-
Benjamin Cardozo
46.00
11
78
Gresham, Raquel
12
Ocean City
46.02
7
79
Simpkins, Alyssa
11
Millville Senior
46.06
10
80
Peralta, Yanilsa
11
Freeport
46.09
18
80
Baumstein, Kate
10
General Douglas
46.09
14
82
Warren, Seneca
11
Fox Lane
46.19
11
83
Condison, Keyonna
-
Canarsie
46.21
18
84
Hayes, Nyah
11
Elmont Memorial
46.27
13
85
Martin, Tanjaneka
11
Mt Vernon
46.31
13
86
Marsh, Amaris
9
Deptford Townshi
46.45
17
87
Seipio, Philecia
11
Danbury
46.50
12
88
Jones, Briyanna
9
Elmont Memorial
46.54
13
89
Long, Adraine
11
New Rochelle
46.59
15
90
Susko, Rebecca
11
Pennsbury
46.60
13
91
Eiganmann, Rian
9
Millville Senior
46.68
9
92
Valencio, Daynisha
-
Fashion Industri
46.75
12
93
Bazemore, Barbara
11
Pleasantville (N
46.78
14
94
Wilson, Jillian
10
Young Women's Le
46.82
16
95
Bryan, Lakeisha
10
Young Women's Le
46.85
15
96
Garraway, Jody
11
Clara Barton
46.89
13
97
Taylor, Camryn
9
Freeport
46.90
18
98
Blount, Bryanna
11
Millville Senior
47.00
10
99
Redmond, Sara
12
Ocean City
47.03
8
100
Alexander, Ikeiya
-
Young Women's Le
47.06
11
101
Belgrave, Amanda
9
Farmingdale
47.16
16
102
Barnes, Adrienne
11
Elmont Memorial
47.23
12
103
Jones, Sione
10
Haddon Heights
47.63
17
104
Okeakpu, Chinyelu
-
Herbert H Lehman
47.66
6
105
Gaston, Abigail
10
Farmingdale
47.67
16
106
Dash, Amani
10
Westbury
48.07
19
107
Cruzado, Jasmine
11
Pleasantville (N
48.08
18
108
MacDonald, Tirzah
11
New Rochelle
48.16
18
109
Albright, Emily
9
Pope John XXIII
48.39
16
110
Baijnath, Jada
12
Poly Prep Countr
48.46
16
111
Camal, Erykah
11
Elmont Memorial
48.49
15
112
Rainbow, Ruthie
12
Hudson Falls
48.54
17
113
Hall, Nikita
-
Evander Childs
48.57
14
114
Gyedu, Davina
9
Farmingdale
48.75
17
115
McDonnell, Rylee
10
Ocean City
48.79
9
116
Townsend, Serena
9
Millville Senior
49.02
14
117
Battaglia, Gina
11
Williamsville No
49.05
15
118
McCollum, Katrina
12
Williamsville No
49.11
14
119
Ceccolini, Brianna
12
Lakeland/Panas
49.17
16
120
Brown, Kaela
11
Freeport
49.29
18
121
Quinlan, Katie
12
Williamsville No
49.32
15
122
Napper, Ahniyah
10
Newark
49.33
16
123
Kramer, Sam
11
Farmingdale
49.59
17
124
Anderson, Amina
10
Lakeland/Panas
49.97
17
125
Weick, Zoey
-
Haddon Heights
50.02
17
126
Ibrahim, Aminat
9
Young Women's Le
50.09
18
127
Clark, Tiara
11
Simon Gratz
50.27
15
128
Burton, Brittany
-
Canarsie
50.40
19
129
Wong, Jamie
11
New Hyde Park Me
50.45
20
130
Brizan, Cheyenne
10
Pearl River
50.51
15
131
Severe, Jemima
-
Benjamin Cardozo
50.64
16
132
Lazuras, Hannah
-
Young Women's Le
50.70
20
133
Abunaw, Kelley
10
Emma Willard
50.76
16
134
Williamson, Kara
-
Lab Museum Unite
50.80
19
135
Roe, Ahvonna
10
Pleasantville (N
50.87
18
136
Kluger, Gabrielle
12
Lakeland/Panas
51.06
19
137
Wilson, Alexia
-
Evander Childs
51.22
14
138
Hopkins, Keyerah
10
Pleasantville (N
51.35
18
139
Thermidor, Irmane
-
Benjamin Cardozo
51.48
15
140
Gyedu, Danielle
9
Farmingdale
51.58
19
141
Bryant, Autum
9
Hudson Falls
51.72
19
142
Kirlew, Tyana
11
Roosevelt (LI)
51.81
15
143
Chevere, Milagro
-
Millville Senior
51.86
13
144
Welcome, Shanice
11
Freeport
52.09
18
145
Bactat, Cat
11
Friends Seminary
52.13
19
146
Patane, Ariana
10
New Hyde Park Me
52.34
17
147
Britton, Anaya
9
Farmingdale
52.67
17
148
Pathil, Emily
11
Lakeland/Panas
52.70
19
149
Williamson, Hannah
9
Hudson Falls
53.00
19
150
McMulian, Siobhan
10
New Hyde Park Me
53.98
19
151
Myers, Tamara
-
Springfield Gard
54.46
20
152
Maitre, Bianca
-
Samuel J Tilden
58.98
17
153
Seweid, Yasmin
11
New Hyde Park Me
1:00.56
20
154
Pereira, Caitlyn
10
New Hyde Park Me
1:02.77
20
155
Wallace, Ashley
-
Springfield Gard
1:02.84
20
Womens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Keegan, McKenna
11
Avon Grove
1:34.96
2
10
2
Williams, Alana
12
Benjamin Cardozo
1:35.68
3
8
3
Lundy, Nia
10
Benjamin Cardozo
1:36.84
1
6
4
Schneider, Mikayla
11
Academy of Notre
1:36.93
4
5
5
Agostinacchio, Nicolette
11
General Douglas
1:36.96
3
4
6
Sopchak, Sydney
12
General Douglas
1:37.05
3
3
7
Butler, Abbigale
12
Thomas Jefferson
1:37.51
2
2
8
Sopchak, Natalie
12
General Douglas
1:37.87
2
1
9
Laforce, Torisha
12
Francis Lewis
1:38.49
1
10
Jurew, Anna
12
Nightingale-Bamf
1:38.78
4
11
Andersson, Brigit
12
Germantown Frien
1:39.81
2
12
Richardson, Syaira
10
Nansemond River
1:40.81
3
13
Glenn, Jevonell
-
Fashion Industri
1:41.28
2
14
Feurtado, Erika
10
Elmont Memorial
1:41.74
4
15
Jones, Amirah
11
Nansemond River
1:42.20
4
16
Kane, Lindsey
12
Washington Towns
1:42.35
1
17
Bolles, Mikayla
8
Williamsville No
1:42.98
4
18
Rogers, Husniyyah
12
Pennsbury
1:43.02
4
19
Roberson, Halimah
10
Newark
1:43.22
2
19
Kirkpatrick, Shaniqua
12
Benjamin Cardozo
1:43.22
1
21
Richardson, Deja
12
Mt Vernon
1:43.25
4
22
Sanders, Shayla
9
Young Women's Le
1:44.39
6
23
Brown, Danarose
12
Pinelands Region
1:44.45
4
24
Evans, Ashley
10
Pascack Valley
1:45.16
3
25
Rowley, Sam
12
Newark
1:46.00
4
26
Birch, Kiara
10
Campus Magnet
1:46.08
4
27
James, Courtney
12
Nansemond River
1:46.36
5
28
Jones, Dajour
10
Hempstead
1:46.48
5
29
Crawford, Amanda
11
Paul Robeson for
1:46.82
1
30
Wright, Abbi
12
Bethlehem Centra
1:48.44
5
31
Alexander, Ikeiya
-
Young Women's Le
1:48.51
6
32
Shirley, Domonique
12
Harry S Truman
1:48.74
6
33
Chenault, Gabrielle
10
Young Women's Le
1:48.85
8
34
Stewart, Maureesha
11
Clara Barton
1:49.00
8
35
Kaba, Rokia
10
Penn Wood
1:49.59
5
36
Torres, Nicole
11
West Seneca West
1:49.61
6
37
Long, Adraine
11
New Rochelle
1:50.29
6
38
Siebert, Kelly
11
Syosset
1:50.66
6
39
Jean Louis, Rose
12
Westbury
1:50.92
5
40
Monaghan, Jenna
11
Ocean City
1:51.12
7
41
Colman, Gayan
-
Young Women's Le
1:51.87
6
42
Golfinos, Chloe
11
Trinity School
1:52.31
6
43
Kemp, Brianna
12
James Madison
1:52.35
5
44
Thatcher, Morgan
11
Pope John XXIII
1:52.52
5
45
Guastella, Marlo
9
Pascack Valley
1:52.72
6
46
Seper, Sara
12
New Hyde Park Me
1:53.18
6
47
Bryan, Lakeisha
10
Young Women's Le
1:53.64
5
48
Burrell, Nashelle
-
Young Women's Le
1:54.15
7
49
Lambert, Breanna
9
West Seneca West
1:54.52
6
50
O'Brien, Samantha
12
James Madison
1:54.53
5
51
Eng, Jody
-
Susan Wagner
1:55.59
6
52
Sommer, Gaby
12
Trinity School
1:55.68
7
53
Neunie, Nakeema
11
James Madison
1:56.81
5
54
Belton, Tiffani
12
Philadelphia HS
1:56.84
7
55
Donald, Kayla
9
Farmingdale
1:56.84
7
56
Dolan, Corinne
10
Pope John XXIII
1:56.86
7
57
Williams, Lamani
9
Nansemond River
1:56.92
7
58
Weber, Alexa
9
Ocean City
1:57.71
5
59
Hickman, Patricia
9
Westbury
1:57.81
7
60
Schultz, Bridget
11
Pope John XXIII
1:58.19
8
61
Evelyn, Alanna
10
Young Women's Le
1:58.20
7
62
Smith, Sh vone
10
Clara Barton
1:58.35
7
63
Brady, Madeline
11
Ocean City
2:00.24
7
64
Davidson, Kim
11
Mt Vernon
2:02.54
8
65
Keblish, Kim
11
New Hyde Park Me
2:03.64
7
66
Costello, Marikate
9
Deptford Townshi
2:04.09
8
67
Salawu, Maryam
10
Westbury
2:09.33
8
68
Woods, Rebecca
12
Pope John XXIII
2:11.24
8
69
Ward, Kiera
12
New Hyde Park Me
2:13.37
8
70
Cherilus, Djudma
11
Westbury
2:13.69
8
71
Glover, Hayley
11
New Hyde Park Me
2:20.13
8
72
Presannan, Preeti
10
New Hyde Park Me
2:32.41
8
--
Gallegher, Emma
12
Benjamin Cardozo
DQ
1
Womens 1000 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Means, Shalah
9
Benjamin Cardozo
3:09.08
1
2
Harris, Nicole
9
Delaware Militar
3:12.63
1
3
Welch, Cailey
8
North Shore
3:19.90
1
4
DeStefani, Samantha
9
Syosset
3:20.31
1
5
Rivera, Emma
8
North Shore
3:20.54
1
6
Leventhal, Hanah
8
North Shore
3:20.65
1
7
Rybczynski, Anna
8
West Seneca West
3:23.14
1
8
Kleinman, Margot
9
Trinity School
3:23.98
1
9
Saltz, Tori
9
Columbia Grammar
3:24.97
1
10
Bello, Hally
9
North Shore
3:25.30
1
11
Augustine, Kathryn
9
Weston
3:26.92
1
12
Harris, Caitlin
9
Delaware Militar
3:27.96
1
13
Kotten, Kiera
-
Clarkstown South
3:27.99
1
14
Kennedy, Eve
9
Hendrick Hudson
3:28.38
1
15
Larkman, Emma
8
West Seneca West
3:30.22
2
16
Marmor, Lindsay
9
Syosset
3:30.25
2
17
Sousa, Maria
8
Uniondale
3:31.38
3
18
McComb, Kevia
9
Hunter College
3:31.98
2
19
Benkleman, Emily
9
West Seneca West
3:32.03
2
20
Fossett, Danielle
9
North Shore
3:33.70
1
21
Neal, Haley
9
Nansemond River
3:33.88
1
22
Old, Skylar
9
Nansemond River
3:34.13
1
23
Deutsch, Zoey
9
New Rochelle
3:35.17
2
24
Finklestein, Samantha
9
Syosset
3:38.51
2
25
Palmer, Lydia
7
Nightingale-Bamf
3:39.71
2
26
King, Annabelle
9
Nightingale-Bamf
3:40.00
2
27
Moore, Aderes
9
Mt Vernon
3:43.20
2
28
Kapur, Anjali
9
Somers
3:43.71
2
29
Wagner, Dana
10
Roslyn
3:43.74
2
30
Van Tassell, Elisabeth
9
Somers
3:44.14
2
31
Wiener, Batya
9
Bronx Of Science
3:44.96
2
32
Vishwanathan, Nethra
9
Nanuet
3:48.89
3
33
Imaizumi, Naomi
9
Alexander Hamilt
3:50.70
3
34
Cardelena, Stephanie
9
Hicksville
3:50.76
3
35
Tariq, Samia
10
Pinelands Region
3:51.58
3
36
Aronson, Hailey
9
Friends Seminary
3:52.42
3
37
King, Kayla
9
Samuel J Tilden
3:52.81
3
38
Goulbourne, Latanya
9
Mt Vernon
3:53.27
3
39
Schuster, Denise
-
HS for Construct
3:53.35
3
40
Skibeli, Isa
9
Friends Seminary
3:54.00
3
41
Spencer, Elizabeth
9
Somers
3:56.10
3
42
Mittleman, Grace
-
Syosset
3:56.58
2
43
Bitar, Graciela
8
Nightingale-Bamf
3:56.98
3
44
Ifill, Wallatta
-
Samuel J Tilden
3:57.52
2
45
Olsen, Elizabeth
9
Somers
3:58.39
3
46
Zarubin, Vera
9
Bronx Of Science
4:03.94
3
47
Ike, Victory
9
Christopher Colu
4:04.24
3
48
Smith, Victoria
-
Warwick Valley
4:08.00
2
49
Williams, Lamani
9
Nansemond River
4:10.09
1
50
Mandelkow, Stephanie
9
Hendrick Hudson
4:11.82
3
51
Lusskin, Ava
9
West Morris Cent
4:14.91
1
52
Anaya, Alyssa
9
Nansemond River
4:16.86
1
53
Gruber, Margaret
9
Hendrick Hudson
4:19.22
2
54
Boyer, Carolyn
9
Pinelands Region
4:28.91
3
55
Green, Roniqua
-
Evander Childs
4:52.83
3
Womens 1000 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alai, Emma
10
West Morris Cent
3:14.66
1
2
Watt, Maya
10
Somers
3:14.89
1
3
Bartolotta, Danielle
10
Warwick Valley
3:16.41
1
4
Casimir, Jalissa
10
Uniondale
3:17.10
1
5
Latham, Tierney
10
Syosset
3:17.16
1
6
Olivieri, Pilar
10
Little Red Schoo
3:19.43
3
7
Foxe, Nessa
10
Bronx Of Science
3:21.02
1
8
Heo, Chloe
10
Syosset
3:21.37
1
9
Sandy, Bryann
10
Paul Robeson for
3:22.00
1
10
Roth, Emily
10
Pinelands Region
3:23.06
1
11
Williams, Casey
10
Nansemond River
3:23.21
1
12
Eglinton, Emma
10
Weston
3:23.77
1
13
Parrelli, Madison
10
Warwick Valley
3:24.32
1
14
Rosenbaum, Hailey
10
Syosset
3:26.05
2
15
Burke, Meaghan
10
Clarkstown South
3:27.30
1
16
Liang, Nancy
10
Hunter College
3:27.69
1
17
Axinn, Amalia
10
Friends Seminary
3:29.62
3
18
Mensah, Natasha
10
Evander Childs
3:30.04
2
19
Jones, Tegan
10
Clarkstown South
3:30.12
1
20
Banks, Christina
10
Nansemond River
3:30.91
1
21
Boyce, Yoland
10
Samuel J Tilden
3:31.00
1
22
Sauer, Ada
11
United Nations I
3:36.73
2
23
Dorsinville, Megan
10
Boys & Girls
3:37.22
2
24
Sainvil, Ashley
11
New Rochelle
3:37.34
2
25
Rezai, Lily
10
Somers
3:37.35
1
26
Zmuda-Bentz, Madison
10
West Seneca West
3:39.01
2
27
Sliney, Julia
10
Delaware Militar
3:39.02
3
28
Leventhal, Sara
10
North Shore
3:39.41
3
29
Gambacorta, Celia
10
Delaware Militar
3:39.89
3
30
Byrnes, Katherine
10
Clarkstown South
3:41.82
2
31
Farmer, Telicia
10
C.H. Flowers
3:42.03
2
32
Garcia, Penelope
10
Paul Robeson for
3:42.62
2
33
Recio, Eleonora
11
Roslyn
3:43.04
3
34
Simons, Lauren
10
Somers
3:43.39
2
35
O'Brien, Annie
10
North Shore
3:43.89
3
36
Olson-Duffy, Lila
-
United Nations I
3:44.28
2
37
Martinez, Shelsea
10
New Rochelle
3:45.33
2
38
Solomon, Nicole
10
Syosset
3:46.82
3
39
Armstrong, Ayanna
10
Mt Vernon
3:47.33
2
40
Garnett, Keebah
-
Samuel J Tilden
3:50.21
2
41
Sheth, Reena
10
Somers
3:52.53
2
42
Glenn, Jody
-
Samuel J Tilden
3:53.43
2
43
Landes, Sophie
10
Nightingale-Bamf
3:54.37
2
44
Cope, Sarah
10
Nightingale-Bamf
3:57.72
3
45
Manjrekar, Rhea
10
Hicksville
3:58.89
3
46
Cato, Ashanti
10
C.H. Flowers
3:59.81
3
47
Valentine, Elizabeth
10
Friends Seminary
4:02.69
3
48
Mukadem, Fatemah
10
Hicksville
4:05.15
3
49
Cole-Chauvet, Tatyanna
-
Christopher Colu
4:12.00
3
50
Pittaluga, Talia
-
Warwick Valley
4:13.64
2
51
Albero, Maureen
10
Somers
4:16.51
2
52
Burton, Serena
10
Warwick Valley
4:24.87
2
53
DeFranco, Tessa
10
Friends Seminary
5:02.19
3
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Howard, Jillian
10
Weston
2:58.44
1
10
2
Breiner, Courtney
12
Emma Willard
2:59.18
1
8
3
Faust, Caitie
12
Marist
2:59.57
1
6
4
Kane, Lindsey
12
Washington Towns
2:59.94
1
5
5
Mansaray, Agnes
11
Penn Wood
3:00.19
1
4
6
Perez-Bossut, Elizabeth
11
Benjamin Cardozo
3:01.97
1
3
1
Martinez, Vicky
11
Fox Lane
3:02.07
0
7
Ortiz, Crystal
9
Hudson Catholic
3:02.35
1
2
8
Jurew, Anna
12
Nightingale-Bamf
3:03.11
2
1
9
Tuthill, Meg
11
Mercy (NY)
3:04.55
1
10
Beston, Rachel
11
Newark
3:05.60
1
11
Pellegrini, Carolyn
12
Colonie Central
3:06.67
1
12
O'Connell, Erin
12
Pennsbury
3:07.57
2
13
Chambers, Amanda
10
Colonie Central
3:07.59
2
14
Estey, Rachel
9
Pennsbury
3:07.97
2
15
Smith, Estela
12
Saratoga Springs
3:08.07
3
16
Pettit, Emma
11
Trinity School
3:09.42
2
17
Pitters, Derica
11
Dewitt Clinton
3:09.90
1
18
Borkoski, Mary
8
Pearl River
3:10.33
3
19
Rayward, Catherine
12
Pearl River
3:10.59
3
20
Lee, Chelsea
11
Pascack Valley
3:10.62
2
21
Machabee, Holly
11
Bethlehem Centra
3:10.98
2
22
Sanders, Shayla
9
Young Women's Le
3:11.24
4
23
Kerin, Shannen
11
Colonie Central
3:11.47
2
24
Ketchum, Ella
10
Poly Prep Countr
3:11.75
5
25
Wistner, Naomi
8
Williamsville No
3:11.77
2
2
Zodl, Lauren
12
Pinelands Region
3:12.06
0
26
Wistar, Alice
11
Germantown Frien
3:12.64
4
27
Noall, Lucie
12
Clarksburg
3:13.04
1
28
Saxe, Noelle
10
Colonie Central
3:13.05
2
3
Go, Tracy
11
Syosset
3:13.48
0
29
Fisher, Laurel
12
Garden City
3:13.75
4
30
Beroutsos, Isabella
12
Nightingale-Bamf
3:14.08
2
31
Wong, Channelle
11
Francis Lewis
3:14.36
4
32
Copeland, Kennedy
12
Williamsville No
3:14.57
4
33
Stremme, Rachel
12
Ocean City
3:14.96
1
34
Glenn, Jevonell
-
Fashion Industri
3:15.12
2
35
Livecchi, Shania
11
West Seneca West
3:15.46
3
36
Sankarsingh, Madeline
12
Bayside
3:16.26
4
37
Baynes, Alexis
12
C.H. Flowers
3:16.56
4
38
Springsteadah, McKenzie
11
Millville Senior
3:16.85
5
39
Smith, Claire
9
Lakeland/Panas
3:17.10
3
40
Bergman, Emma
11
Ocean City
3:17.33
4
4
Lewis, Anika
-
Samuel J Tilden
3:17.47
0
41
Emily Smith
William Penn
3:17.55
3
42
Campbell, Anna
10
Pope John XXIII
3:18.36
3
5
Melly, Katie
10
Somers
3:18.42
0
43
Yearick-Riley, Brenna
12
Health Professio
3:18.60
4
44
Henson, Maya
12
Freeport
3:19.24
2
45
Steele, Meredith
12
Ocean City
3:19.35
4
46
Roney, Jenna
11
Pope John XXIII
3:19.43
3
47
McCloskey, Shea
11
Clarksburg
3:19.62
2
48
Bolusi, Gianna
11
Susan Wagner
3:20.32
3
49
Schriever, Gillian
12
Pinelands Region
3:20.49
5
50
Harding, Kaitlyn
10
Pearl River
3:20.53
3
51
Eng, Kassidy
12
Susan Wagner
3:20.66
3
52
Vetter, Carley
9
Saratoga Springs
3:21.00
3
6
Beovich, Kayla
11
Syosset
3:21.16
0
53
Greene, Mackenzie
12
Ocean City
3:21.48
5
54
Post, Abigail
10
Pope John XXIII
3:21.77
3
55
Fajiram, Rachel
10
Syosset
3:21.78
4
56
Trontz, Alexa
-
Bayside
3:22.00
5
57
Criscuolo, Nikki
10
Pascack Valley
3:22.10
2
7
Eder, Emily
11
Warwick Valley
3:22.34
0
58
Bloomberg, Lily
12
Syosset
3:22.79
4
59
Tirado, Camryn
10
Deptford Townshi
3:23.82
2
60
Mensah, Natasha
10
Evander Childs
3:24.65
4
61
Blount, Bryanna
11
Millville Senior
3:24.92
5
62
Keegan, Macy
10
Emma Willard
3:25.15
4
63
Baird, Madison
9
Williamsville No
3:25.35
5
64
Denoon, Arianah
11
Midwood
3:25.40
6
65
Baptiste, Terri Tamara
11
Medgar Evers Col
3:25.46
4
66
Poon, Carmen
11
Francis Lewis
3:25.83
6
67
Weber, Alexa
9
Ocean City
3:26.19
5
68
Zych, Jessica
10
Francis Lewis
3:26.46
5
69
Monaghan, Jenna
11
Ocean City
3:26.84
5
70
Wright, Dominique
10
Clara Barton
3:27.42
6
71
Santos, Isabella
12
Bayside
3:27.53
5
72
Tighe, Emily
11
Pope John XXIII
3:27.95
3
73
Jones, Jacqueline
12
C.H. Flowers
3:28.42
6
74
Slater, Shannon
9
Haddon Heights
3:28.79
4
75
Pinsonault, Sara
11
Pope John XXIII
3:29.11
3
76
Ryan, Lucia
12
Trinity School
3:29.63
5
77
Kerner, Catherine
11
Trinity School
3:33.51
6
78
Turk, Hayden
9
Danbury
3:33.52
5
8
Hangartner, Eva
11
Bronx Of Science
3:33.52
0
79
Wise, Kyya
-
Clara Barton
3:34.57
6
80
Cohen, Lianna
11
Susan Wagner
3:34.92
5
81
Palermo, Carly
10
Farmingdale
3:35.34
6
82
Wiaters, Natalia
11
Midwood
3:35.61
6
83
Miller, Keesa
12
Boys & Girls
3:36.12
3
84
Lopez, Karen
-
Young Women's Le
3:36.51
7
85
Gibbons, Tess
10
Archbishop Carro
3:36.52
6
86
Brady, Madeline
11
Ocean City
3:36.76
5
87
Shellenberger, Megan
11
Delaware Militar
3:36.87
6
88
Hicks, Erykah
12
Christopher Colu
3:37.30
6
89
Skugor, Millena
11
New Hyde Park Me
3:37.35
7
90
Zegel, Hannah
9
Millville Senior
3:37.51
5
91
Oakes, Leeanna
11
Susan Wagner
3:37.66
5
92
Labidou, Deborah
12
C.H. Flowers
3:37.94
6
93
Jenkofsky, Brittany
10
Island Trees
3:38.64
6
94
Townsend, Serena
9
Millville Senior
3:38.80
5
95
Williams, Kim-Alexis
-
Young Women's Le
3:38.83
7
96
Sibblies, Keturah
-
Christopher Colu
3:39.00
6
97
Brocco, Angela
12
Island Trees
3:39.43
6
98
Daniel, Aziza
10
Midwood
3:40.09
6
99
Foran, Kim
12
Delaware Militar
3:40.53
6
100
Davis, Alison
10
Hudson Falls
3:42.29
7
101
Maher, Julia
12
Farmingdale
3:42.95
7
102
Nicholson, Emily
10
Susan Wagner
3:43.27
6
103
McCombe, Giorgie
8
Nightingale-Bamf
3:43.44
7
104
Linendoll, Megan
9
Hudson Falls
3:43.66
7
105
Rozell, Mary
9
Hudson Falls
3:43.74
7
106
Slater, Kristen
9
Haddon Heights
3:44.07
6
107
Tsei, Vivian
-
Susan Wagner
3:48.69
6
108
Fon, Mary
10
Lakeland/Panas
3:49.81
7
109
James, Sherelle
12
Health Professio
3:50.40
7
110
Williams, Jordan
11
New Hyde Park Me
3:50.63
7
111
Frick, Morgan
11
Pope John XXIII
3:53.82
7
112
Eziako, Doris
-
Christopher Colu
3:54.40
7
113
Islam, Humira
12
Health Professio
3:54.65
7
114
Cathcart, Alyson
10
Haddon Heights
3:55.18
7
115
Vargas, Cassandra
11
Farmingdale
3:56.25
7
116
Brewster, An'dia
11
Health Professio
3:56.97
7
117
Larkin, Annie
11
Friends Seminary
3:57.56
7
118
Gaffney, Elena
12
New Rochelle
3:58.69
6
119
Swary, Malia
-
Boys & Girls
3:59.26
7
120
Mucci, Alexandra
9
Williamsville No
3:59.38
7
121
Salmeron, Andrea
11
New Hyde Park Me
3:59.84
7
122
Drew, Anna
10
Haddon Heights
4:02.46
7
123
Soravilla, Caitlin
10
Lakeland/Panas
4:03.45
7
Womens 1500 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sargent, Olivia
11
Pennsbury
4:35.99
0
2
Duca, Paige
12
Friends Academy
4:38.92
0
3
Warner, Marin
12
Holmdel
4:43.61
0
4
Beroutsos, Carolina
10
Nightingale-Bamf
4:46.28
0
5
Lang, Brit
11
Oakland Mills
4:47.38
0
6
Fajardo, Lisa
12
Bishop Kearney
4:47.97
0
7
Mahoney, Amelia
10
Saratoga Springs
4:48.91
0
8
Grisbaum, Epiphany
12
Ocean City
4:49.18
0
9
Kaplan, Emily
12
Georgetown Visit
4:50.55
0
10
Bacher, Katie
11
Emmaus
4:51.40
0
11
Jeffers, Carleen
12
Ridgewood
4:52.05
0
12
Kirkpatrick, Shaniqua
12
Benjamin Cardozo
4:56.68
0
13
Wistner, Naomi
8
Williamsville No
5:07.05
0
Womens 1500m Racewalk Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Podlaski, Meaghan
12
Colonie Central
6:47.24
0
10
2
Mandel, Tara
10
Farmingdale
7:35.88
0
8
3
Cervantes, Dulce
10
Townsend Harris
7:46.05
0
6
4
Wu, Jane
11
Brooklyn Technic
7:48.62
0
5
5
Sanabria, Shantall
11
New Rochelle
7:50.02
0
4
6
Mathews, Kiera
11
Pearl River
7:52.36
0
3
7
Fox, Audrey
9
New Rochelle
7:58.40
0
2
8
Hasan Hafez, Liela
11
Brooklyn Technic
8:10.92
0
1
9
Gonzalez, Victoria
12
Bayside
8:14.00
0
10
Liu, Wendy
11
Townsend Harris
8:17.08
0
11
Wang, Wennie
11
Brooklyn Technic
8:22.23
0
12
SU, Karen
12
Townsend Harris
8:25.71
0
13
McGhean, Shannon
11
General Douglas
8:56.93
0
--
Covley, Margaret
12
West Seneca West
DQ
0
--
Jones, Taylor
12
New Rochelle
DQ
0
Womens 1 Mile Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sargent, Olivia
11
Pennsbury
4:55.17
0
10
2
Duca, Paige
12
Friends Academy
4:58.95
0
8
3
Beroutsos, Carolina
10
Nightingale-Bamf
5:05.62
0
6
4
Warner, Marin
12
Holmdel
5:07.15
0
5
5
Lang, Brit
11
Oakland Mills
5:08.15
0
4
6
Fajardo, Lisa
12
Bishop Kearney
5:09.06
0
3
7
Mahoney, Amelia
10
Saratoga Springs
5:09.53
0
2
8
Grisbaum, Epiphany
12
Ocean City
5:10.63
0
1
9
Jeffers, Carleen
12
Ridgewood
5:12.53
0
10
Kaplan, Emily
12
Georgetown Visit
5:13.31
0
11
Bacher, Katie
11
Emmaus
5:14.07
0
12
Kirkpatrick, Shaniqua
12
Benjamin Cardozo
5:21.77
0
13
Wistner, Naomi
8
Williamsville No
5:27.75
0
Womens 2 Miles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayes, Spencer
12
Saratoga Springs
11:10.00
2
10
2
Perez-Bossut, Elizabeth
11
Benjamin Cardozo
11:14.04
2
8
3
Marra, Natalie
11
East Syracuse Mi
11:16.47
2
6
4
Robens, Gabrielle
11
Saratoga Springs
11:20.99
2
5
5
Regg-Wajid, Aaliyah
11
Dewitt Clinton
11:21.99
2
4
6
Molloy, Hannah
11
Pennsbury
11:24.61
2
3
7
Foley, Caroline
10
Tatnall
11:32.11
2
2
8
Engborg, Peyton
9
Saratoga Springs
11:35.22
2
1
9
Fenoff, Paris
8
Saratoga Springs
11:35.71
2
10
Noall, Lucie
12
Clarksburg
11:38.35
2
11
Vetter, Samantha
9
Saratoga Springs
11:41.99
2
12
Durcan, Ailish
10
Pearl River
11:49.06
2
13
Joyce, Michelle
10
Stroudsburg
11:51.03
1
14
Abramezyk, Raley
12
Tower Hill
11:51.79
1
15
Drennan, MaryKate
10
Mckee Voc & Tech
12:06.26
2
16
Mancini, Eleanor
9
Cardinal O'Hara
12:11.87
2
17
Doran, Gabrielle
12
Poly Prep Countr
12:23.39
1
18
Teklits, Quinn
10
Tatnall
12:27.03
2
19
Springsteadah, McKenzie
11
Millville Senior
12:31.70
1
20
Olmedo Young, Otilia
-
Little Red Schoo
12:34.89
1
21
Parello, Nicole
10
Susan Wagner
12:37.81
2
22
Ryan, Lucia
12
Trinity School
12:38.02
1
23
McDermott, Jessica
-
Pearl River
12:38.72
1
24
Hardin, Olivia
8
Tatnall
12:44.18
1
25
Boswell, Kayla
11
Tatnall
12:44.24
1
26
Jones, Kylie
11
Delaware Militar
12:51.59
1
27
Miller, Gina
10
Delaware Militar
13:05.47
1
28
Melian, Amanda
11
Susan Wagner
13:10.91
1
29
Williams, Casey
10
Nansemond River
13:16.65
1
30
Hilbert, Jacqueline
9
Farmingdale
13:26.58
1
31
Valez, Margaret
-
Farmingdale
13:26.88
1
32
Zegel, Hannah
9
Millville Senior
13:45.44
1
33
Hagemann, Jane
11
Susan Wagner
13:47.25
1
34
Leonard-Rose, Isabel
-
Midwood
13:50.80
1
35
Pawlowski, Sarah
11
Williamsville No
13:55.30
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Broughton, Shayla
11
Medgar Evers Col
8.09
nwi
0
10
2
Sandy, Alyssa
11
Paul Robeson for
8.14
nwi
0
8
3
Pyles, Alexus
11
Clarksburg
8.18
nwi
0
6
4
Gaita, Aspen
12
Stroudsburg
8.26
nwi
0
5
5
Pyles, Cierra
9
Clarksburg
8.47
nwi
0
4
6
Myers, Sophia
10
The Queens HS of
8.55
nwi
0
3
7
Rashid, Zakiya
12
Nansemond River
8.61
nwi
0
2
8
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
12.33
nwi
0
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Sandy, Alyssa
11
Paul Robeson for
8.12
nwi
3
2
Broughton, Shayla
11
Medgar Evers Col
8.13
nwi
4
3
Gaita, Aspen
12
Stroudsburg
8.33
nwi
2
4
Pyles, Alexus
11
Clarksburg
8.33
nwi
1
5
Myers, Sophia
10
The Queens HS of
8.46
nwi
2
6
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
8.55
nwi
2
7
Pyles, Cierra
9
Clarksburg
8.56
nwi
3
8
Rashid, Zakiya
12
Nansemond River
8.65
nwi
1
9
Liebers, Mimi
10
Saratoga Springs
8.67
nwi
3
10
Birch, Eboni
12
Campus Magnet
8.73
nwi
1
11
Bailey, Ashley
-
Middletown (NY)
8.96
nwi
1
12
Thompson, Kelsea
12
Farmingdale
8.99
nwi
4
13
Douglas, Tatiana
11
Paul Robeson for
9.23
nwi
2
14
Carr, Namara
-
Benjamin Cardozo
9.25
nwi
1
15
James, Courtney
12
Nansemond River
9.36
nwi
4
16
Harris, Emma
11
West Seneca West
9.45
nwi
3
17
Scarlett, Zaria
10
Westbury
9.49
nwi
1
18
Henery, Jasmine
11
James Madison
9.55
nwi
1
19
Welch, Isis
11
Frederick Dougla
9.62
nwi
5
20
Kola, Folasade
-
Susan Wagner
9.62
nwi
4
21
Ospedale, Ginamarie
11
Farmingdale
9.73
nwi
2
22
Lee, Gillian
12
Syosset
9.75
nwi
3
23
McAdam, Naja
12
Clarksburg
9.95
nwi
3
24
Lee, Daizha
11
New Rochelle
10.04
nwi
2
25
Riley, Kendra
12
Tatnall
10.05
nwi
3
26
White, Juliana
12
Pinelands Region
10.07
nwi
5
27
Watson, Camellia
10
Westbury
10.13
nwi
1
28
Miller, Cameryn
11
Freeport
10.17
nwi
4
29
Mcglashan, Abigail
11
Clara Barton
10.28
nwi
4
30
Gumbs, Damahya
-
James Madison
10.35
nwi
5
31
Chevere, Milagro
-
Millville Senior
10.44
nwi
3
32
Brown, Shannel
-
Evander Childs
10.87
nwi
2
33
Greer, Monique
11
Freeport
11.03
nwi
5
34
Mahon, Monica
10
Pinelands Region
11.27
nwi
5
35
Watson, Diann
-
Jamaica
11.86
nwi
4
Womens 1 Mile Steeplechase Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Yaminah
12
Weequahic
5:29.76
0
10
2
Marvin, Sarah
12
Pawling
5:32.61
0
8
3
Nohilly, Brooke
10
John Jay (Cross
5:33.32
0
6
4
Starace, Caroline
9
Saratoga Springs
5:34.39
0
5
5
Penzer, Mariellen
10
Saratoga Springs
5:37.96
0
4
6
Tobias, Lili
12
Bronx Of Science
5:39.95
0
3
7
Fisher, Laurel
12
Garden City
5:48.28
0
2
8
Nohilly, Kathryn
10
John Jay (Cross
5:50.19
0
1
9
Gaither, Erena
12
John Bowne
5:52.34
0
10
Alvarez, Katie
-
Springfield Gard
5:54.23
0
11
Lazarov, Victoria
12
Williamsville No
6:10.79
0
12
Weisberg, Lily
10
Friends Seminary
6:56.83
0
Womens 4x200 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newburgh Free
1:47.71
1
2
Relay Team
Uniondale
1:47.72
1
3
Relay Team
Nansemond River
1:54.07
5
4
Relay Team
C.H. Flowers
1:54.86
6
5
Relay Team
Uniondale
1:55.44
2
6
Relay Team
Woodlands
1:56.56
2
7
Relay Team
Paul Robeson for
1:56.83
1
8
Relay Team
Bronx Of Science
1:57.31
3
9
Relay Team
Friends Seminary
1:57.91
2
10
Relay Team
Hendrick Hudson
1:58.19
2
11
Relay Team
United Nations I
1:58.25
1
12
Relay Team
Yonkers Public S
1:58.71
2
13
Relay Team
West Seneca West
1:59.16
3
14
Relay Team
Benjamin Cardozo
1:59.48
1
15
Relay Team
Uniondale
2:00.49
3
16
Relay Team
Warwick Valley
2:00.59
3
17
Relay Team
New Rochelle
2:01.84
6
18
Relay Team
Erasmus Hall
2:02.03
2
19
Relay Team
Sheepshead Bay (
2:03.42
1
20
Relay Team
Yonkers Public S
2:03.68
4
21
Relay Team
Mt Vernon
2:03.82
3
22
Relay Team
Yonkers Public S
2:04.85
3
23
Relay Team
Warwick Valley
2:07.07
4
24
Relay Team
West Morris Cent
2:07.77
5
25
Relay Team
Roslyn
2:09.26
4
26
Relay Team
West Morris Cent
2:10.97
6
27
Relay Team
Nansemond River
2:12.96
6
28
Relay Team
Uniondale
2:14.98
5
29
Relay Team
Mt Vernon
2:18.38
4
30
Relay Team
Hendrick Hudson
2:19.56
4
31
Relay Team
Uniondale
2:23.98
6
32
Relay Team
Eldred Central
2:24.57
5
33
Relay Team
Somers
2:25.62
5
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Medgar Evers Col
1:37.96
0
10
2
Relay Team
Nansemond River
1:39.23
0
8
3
Relay Team
Pennsbury
1:40.96
0
6
4
Relay Team
Deptford Townshi
1:43.41
0
5
5
Relay Team
Penncrest
1:44.19
0
4
6
Relay Team
Overbrook
1:48.26
0
3
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Relay Team
Medgar Evers Col
1:39.82
7
2
Relay Team
Nansemond River
1:42.13
1
3
Relay Team
Pennsbury
1:42.82
2
4
Relay Team
Overbrook
1:43.07
3
5
Relay Team
Deptford Townshi
1:43.41
7
6
Relay Team
Penncrest
1:44.08
4
7
Relay Team
C.H. Flowers
1:44.12
11
8
Relay Team
New Rochelle
1:44.54
4
9
Relay Team
Elmont Memorial
1:45.04
5
10
Relay Team
Neptune
1:45.68
5
11
Relay Team
Philadelphia HS
1:45.96
7
12
Relay Team
Christopher Colu
1:46.05
6
13
Relay Team
Midwood
1:46.61
1
14
Relay Team
Nansemond River
1:46.80
2
15
Relay Team
Medgar Evers Col
1:46.81
8
16
Relay Team
Cardinal O'Hara
1:47.13
4
17
Relay Team
Laurel
1:47.30
6
18
Relay Team
Freeport
1:47.38
3
19
Relay Team
Glasgow
1:47.52
7
20
Relay Team
Imhotep Charter
1:47.64
1
21
Relay Team
C.H. Flowers
1:47.91
9
22
Relay Team
Springfield Gard
1:47.93
3
23
Relay Team
Holmdel
1:48.09
7
24
Relay Team
Frederick Dougla
1:48.63
11
25
Relay Team
Upper Darby Seni
1:48.67
2
26
Relay Team
Harry S Truman
1:48.72
10
27
Relay Team
Clara Barton
1:48.81
2
28
Relay Team
Scarsdale
1:49.06
11
29
Relay Team
Roosevelt (LI)
1:49.29
5
30
Relay Team
Monsignor Bonner
1:49.33
6
31
Relay Team
Weston
1:49.91
10
32
Relay Team
Farmingdale
1:50.63
4
33
Relay Team
Delaware Valley
1:51.03
4
34
Relay Team
The Queens HS of
1:51.99
6
35
Relay Team
Midwood
1:52.37
5
36
Relay Team
South Shore
1:52.57
1
37
Relay Team
Haddon Heights
1:53.17
11
38
Relay Team
Young Women's Le
1:53.28
3
39
Relay Team
C.H. Flowers
1:53.44
10
40
Relay Team
Clara Barton
1:53.88
3
41
Relay Team
James Madison
1:55.34
2
42
Relay Team
Newark
1:55.72
11
43
Relay Team
Pleasantville (N
1:56.32
7
44
HS for Health Pr
1:57.22
5
45
Relay Team
Neptune
1:57.34
4
46
Relay Team
New Rochelle
1:57.53
8
47
Relay Team
Hudson Falls
1:58.16
9
48
Relay Team
Freeport
1:59.30
2
49
Relay Team
Paul D Schreiber
1:59.76
1
50
Relay Team
South Shore
1:59.83
6
51
Relay Team
Westbury
1:59.86
8
52
Relay Team
Midwood
1:59.96
8
53
Relay Team
Midwood
2:00.15
6
54
Relay Team
Jamaica
2:00.32
3
55
Relay Team
Williamsville No
2:00.68
8
56
Relay Team
Fort Hamilton
2:00.79
8
57
Relay Team
New Hyde Park Me
2:01.48
1
58
Relay Team
Williamsville No
2:04.07
9
59
Relay Team
William C Bryant
2:04.23
10
60
Relay Team
Beacon School (N
2:04.68
9
61
Relay Team
Mineola
2:08.76
9
62
Relay Team
William C Bryant
2:09.79
11
63
Relay Team
Jamaica
2:40.08
10
--
Relay Team
Westbury
DNF
5
--
Relay Team
Cumberland Regio
DQ
9
--
Relay Team
Fort Hamilton
DNF
10
Womens 4x400 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Uniondale
4:15.73
1
2
Relay Team
West Seneca West
4:25.67
1
3
Relay Team
West Morris Cent
4:28.02
1
4
Relay Team
C.H. Flowers
4:30.38
2
5
Relay Team
Uniondale
4:34.71
1
6
Relay Team
Warwick Valley
4:35.56
1
7
Relay Team
Mount Vernon
4:35.63
1
8
Relay Team
Somers
4:40.82
2
9
Relay Team
Nansemond River
4:52.94
2
10
Relay Team
West Seneca West
4:54.14
2
11
Relay Team
Wallkill Valley
5:04.41
2
12
Relay Team
Uniondale
5:09.29
2
13
Relay Team
Uniondale
5:24.76
2
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Paul Robeson for
3:51.81
1
10
2
Relay Team
C.H. Flowers
3:59.51
1
8
3
Relay Team
Penn Wood
4:05.36
1
6
4
Relay Team
Port Richmond
4:06.47
1
5
5
Relay Team
Upper Dublin
4:09.08
1
4
6
Relay Team
Francis Lewis
4:09.32
1
3
7
Relay Team
C.H. Flowers
4:10.56
2
2
8
Relay Team
Nightingale-Bamf
4:12.80
2
1
9
Relay Team
Curtis
4:15.00
2
10
Relay Team
Deptford Townshi
4:15.36
2
11
Relay Team
Glasgow
4:16.25
3
12
Relay Team
Trinity School
4:25.10
2
13
Relay Team
Newark
4:25.88
3
14
Relay Team
Upper Darby Seni
4:27.38
2
15
Relay Team
Mckee Voc & Tech
4:30.00
3
16
Relay Team
Curtis
4:38.00
3
17
Relay Team
Curtis
4:43.04
3
18
Relay Team
Mineola
4:51.62
3
19
Relay Team
Mckee Voc & Tech
5:04.18
3
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Pennsbury
9:32.06
1
10
2
Relay Team
Fox Lane
9:42.34
1
8
3
Relay Team
Northern Valley-
9:42.48
1
6
4
Relay Team
Syosset
9:51.22
1
5
5
Relay Team
Upper Dublin
9:51.25
1
4
6
Relay Team
Lakeland/Panas
9:52.57
1
3
7
Relay Team
General Douglas
9:53.42
1
2
8
Relay Team
Massapequa
9:53.64
1
1
9
Relay Team
Curtis
9:58.96
1
10
Relay Team
Briarcliff
10:01.14
1
11
Relay Team
Pope John XXIII
10:01.33
2
12
Relay Team
West Seneca West
10:01.67
1
13
Relay Team
New Rochelle
10:12.87
2
14
Relay Team
Paul D Schreiber
10:14.02
1
15
Relay Team
Young Women's Le
10:18.39
2
16
Relay Team
C.H. Flowers
10:34.18
2
17
Relay Team
Nansemond River
10:38.02
2
18
Relay Team
Newark
10:38.75
2
19
Relay Team
Farmingdale
10:47.90
2
20
Relay Team
Curtis
11:03.24
2
21
Relay Team
Mckee Voc & Tech
11:14.87
2
22
Relay Team
Lakeland/Panas
11:31.84
2
23
Relay Team
Samuel J Tilden
12:04.93
2
24
Relay Team
Mineola
12:24.66
2
Womens SMR 200-200-400-800m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Central Bucks We
4:08.94
1
10
2
Relay Team
Colonie Central
4:13.86
1
8
3
Relay Team
Danbury
4:15.81
1
6
4
Relay Team
Rancocas Valley
4:19.23
1
5
5
Relay Team
St John Vianney
4:19.32
2
4
6
Relay Team
Philadelphia HS
4:19.96
2
3
7
Relay Team
Paul Robeson for
4:26.16
1
2
8
Relay Team
Colonie Central
4:27.36
3
1
9
Relay Team
Benjamin Banneke
4:27.61
2
10
Relay Team
Mckee Voc & Tech
4:28.34
3
11
Relay Team
Ocean City
4:28.78
3
12
Relay Team
Elmont Memorial
4:30.46
2
13
Relay Team
Colonie Central
4:31.17
3
14
Relay Team
Pearl River
4:31.80
3
15
Relay Team
Springfield Gard
4:34.60
2
16
Relay Team
Massapequa
4:34.85
2
17
Relay Team
Ocean City
4:39.73
3
18
Relay Team
Deptford Townshi
4:39.78
4
19
Relay Team
Colonie Central
4:41.22
3
20
Relay Team
Binghamton
4:41.53
4
21
Relay Team
Nansemond River
4:43.72
4
22
Relay Team
Elmont Memorial
4:46.05
1
23
Relay Team
Paul D Schreiber
4:47.28
3
24
Relay Team
Hudson Falls
4:49.33
3
25
Relay Team
General Douglas
4:49.68
3
26
Relay Team
Mckee Voc & Tech
4:50.92
4
27
Relay Team
Pope John XXIII
4:54.90
4
28
Relay Team
Newark
4:55.96
4
29
Relay Team
Nightingale-Bamf
4:59.80
4
30
Relay Team
Boys & Girls
5:00.14
4
31
Relay Team
Pope John XXIII
5:14.54
4
32
Relay Team
Mckee Voc & Tech
5:20.86
4
Womens DMR 1200-400-800-1600m Invitational Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Mamaroneck
12:13.92
0
10
2
Relay Team
The Ursuline
12:18.63
0
8
3
Relay Team
Cardinal O'Hara
12:21.99
0
6
4
Poly Prep Countr
12:41.69
0
5
5
Relay Team
Garnet Valley
12:42.99
0
4
6
Relay Team
Paul D Schreiber
13:09.92
0
3
Womens Shot Put Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Umrani-Sanders, Nadirah
9
Susan Wagner
26-11.50
(508.00m)
0
2
Alagor, Amy
9
Christopher Colu
26-04.00
(508.00m)
0
3
Lenz, Alexandra
9
Hendrick Hudson
25-04.00
(508.00m)
0
4
Washington, Ariana
8
New Rochelle
25-01.00
(508.00m)
0
5
O'Rourke, Erin
9
Susan Wagner
24-01.75
(508.00m)
0
6
Spencer, Elizabeth
9
Somers
22-11.50
(508.00m)
0
7
Flemmig, Olivia
-
John Jay (East F
22-10.00
(508.00m)
0
8
Gillespie, Lynsey
9
Hendrick Hudson
22-09.75
(508.00m)
0
9
Sheppard, Mackenzie
9
Nansemond River
22-07.25
(508.00m)
0
10
Natalo, Kayla
9
Somers
22-03.25
(508.00m)
0
11
Woods, Sienna
-
Nansemond River
22-02.00
(508.00m)
0
12
Wayne, Victoria
9
Nanuet
20-00.50
(508.00m)
0
13
Riccardi, Oliva
-
Pinelands Region
19-07.75
(508.00m)
0
14
Mandelkow, Stephanie
9
Hendrick Hudson
19-02.75
(508.00m)
0
15
Brower, Alyndira
9
Yonkers Public S
19-01.75
(508.00m)
0
16
Balko, Rachel
9
Pinelands Region
17-11.00
(508.00m)
0
17
Campos, Ludith
9
Mt Vernon
17-10.25
(508.00m)
0
18
Geroge, Gina
-
Uniondale
17-08.00
(508.00m)
0
19
Slezak, Sophia
-
Somers
16-09.25
(508.00m)
0
Womens Shot Put Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fox-Mina, Pasqualina
10
Manhasset
30-02.50
(508.00m)
0
2
Sundberg, Eileen
10
West Morris Cent
29-04.00
(508.00m)
0
3
Rosenblum, Ella
10
Trinity School
28-04.00
(508.00m)
0
4
Cole, Jakira
10
New Rochelle
28-03.00
(508.00m)
0
5
Gebbie, Danielle
10
West Morris Cent
28-01.75
(508.00m)
0
6
Day, Leneva
10
Teaneck
27-11.25
(508.00m)
0
7
Maria, Colleen
10
New Rochelle
26-07.75
(508.00m)
0
8
Sang, Chynna
10
Uniondale
25-07.00
(508.00m)
0
9
Ward, Laura
10
Hendrick Hudson
25-03.00
(508.00m)
0
10
DeMaria, Callie
10
Pinelands Region
24-02.25
(508.00m)
0
11
Hyacinthe, Christella
-
Boys & Girls
23-11.00
(508.00m)
0
12
Carrington-Ricketts, Tiy
-
New Rochelle
23-09.00
(508.00m)
0
12
Minassian, Jacqueline
-
Clarkstown South
23-09.00
(508.00m)
0
14
Quinlivan, Rebekah
10
West Seneca West
23-07.00
(508.00m)
0
15
Mungroo, Andrea
10
Nanuet
21-09.50
(508.00m)
0
16
Debraux, Kelovey
-
Woodlands
21-07.00
(508.00m)
0
17
Martini, Katie
10
Nanuet
21-02.50
(508.00m)
0
18
Mazariego, Raquel
10
Nanuet
20-11.00
(508.00m)
0
19
Jackson, Alyssa
10
Teaneck
20-07.00
(508.00m)
0
20
Diallo, Mariam
-
Boys & Girls
19-01.00
(508.00m)
0
21
Borg, Angela
10
West Morris Cent
18-07.75
(508.00m)
0
22
Camara, Kandiatou
-
John Bowne
15-02.50
(508.00m)
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Molina, Jessica
11
Westwood Regiona
46-11.25
(508.00m)
0
10
2
Daniels, Alexis
11
Binghamton
45-04.50
(508.00m)
0
8
3
Stauffer, Emily
11
Cocalico
44-03.00
(508.00m)
0
6
4
French, Grayce
11
Saratoga Springs
41-09.00
(508.00m)
0
5
5
Cooper, Monae
11
New Rochelle
40-02.50
(508.00m)
0
4
6
Rashid, Zakiya
12
Nansemond River
39-08.25
(508.00m)
0
3
7
Egypt Parker
CL -eclipse Trac
38-08.50
(508.00m)
0
2
8
Bishop, Sochima
12
New Rochelle
37-01.25
(508.00m)
0
1
9
Brady, Madeline
11
Ocean City
35-06.00
(508.00m)
0
10
Hamilton, Shanice
12
C.H. Flowers
35-01.75
(508.00m)
0
11
Hunt, Alanna
11
C.H. Flowers
33-10.50
(508.00m)
0
12
Cooper, Maya
12
New Rochelle
33-02.50
(508.00m)
0
13
Ababio, Justina
11
Clarksburg
33-02.00
(508.00m)
0
14
Perez, Victoria
12
Pope John XXIII
33-00.50
(508.00m)
0
15
Williams, Jaclyn
12
New Hyde Park Me
33-00.00
(508.00m)
0
16
Williams, Chynalle
11
Christopher Colu
32-06.50
(508.00m)
0
17
Mi-ah Watkins
CL -eclipse Trac
32-05.50
(508.00m)
0
18
Jeffrey, Jessica
11
New Rochelle
32-03.00
(508.00m)
0
19
Murray, Alise
12
West Seneca West
32-01.00
(508.00m)
0
20
Amazon, Allie
11
New Rochelle
31-08.75
(508.00m)
0
21
Line, Danielle
10
Pope John XXIII
31-05.00
(508.00m)
0
22
Newby, Alanna
10
C.H. Flowers
31-04.25
(508.00m)
0
23
Whritenour, Franki
12
Pope John XXIII
31-01.00
(508.00m)
0
24
Animashaun, Lola
9
Westbury
30-11.25
(508.00m)
0
25
Robinson, Jordan
12
Neptune
30-08.50
(508.00m)
0
26
Toure, Aissa
12
Clarksburg
30-08.00
(508.00m)
0
27
Strong, Karlee
10
Hudson Falls
30-07.00
(508.00m)
0
28
Billow, Stephanie
12
Emma Willard
30-06.50
(508.00m)
0
29
Vilburn, Christna
12
New Rochelle
30-03.50
(508.00m)
0
30
Townsend, Marseille
-
Pleasantville (N
30-01.25
(508.00m)
0
31
Adebanjo, Victoria
-
Health Professio
30-00.00
(508.00m)
0
32
Martin, Eileen
11
C.H. Flowers
29-04.25
(508.00m)
0
33
Butler, Jordan
12
Freeport
28-06.00
(508.00m)
0
34
Shirshikova, Elizabeth
12
Bayside
28-03.75
(508.00m)
0
35
Rubenacker, Nina
10
Farmingdale
28-00.25
(508.00m)
0
36
Lederer, Cecilia
9
Pope John XXIII
27-09.00
(508.00m)
0
36
Zarych, Bridget
12
Pinelands Region
27-09.00
(508.00m)
0
38
Gilbert, Evelin
10
Westbury
27-04.50
(508.00m)
0
39
Germain, Yanisha
-
Clara Barton
27-03.25
(508.00m)
0
40
Bolan, Rainelle
11
Farmingdale
26-11.00
(508.00m)
0
41
Wilson, Jillian
10
Young Women's Le
26-06.00
(508.00m)
0
42
Seaton, Nia
-
Young Women's Le
26-04.50
(508.00m)
0
43
Janvier, Mageline
10
Westbury
25-09.00
(508.00m)
0
44
Lederer, Magdalene
11
Pope John XXIII
24-10.50
(508.00m)
0
45
DeMaria, Kylie
12
Pinelands Region
24-09.75
(508.00m)
0
46
Watson, Ka La Pierce
-
Boys & Girls
24-07.25
(508.00m)
0
47
Howard, Kiara
10
Nansemond River
24-06.00
(508.00m)
0
48
Tirado, Selena
-
Boys & Girls
23-08.75
(508.00m)
0
49
Souffrant, Tanisha
11
Uniondale
22-08.00
(508.00m)
0
50
York, Emani
12
Uniondale
22-01.50
(508.00m)
0
51
Mezzina, Tori
11
Pinelands Region
21-08.00
(508.00m)
0
52
Diri, Tamunoinin
10
Clara Barton
20-07.25
(508.00m)
0
53
Collins, Shara
-
Uniondale
20-01.50
(508.00m)
0
54
Danella, Megan
-
Archbishop Carro
19-09.00
(508.00m)
0
55
Chappelle, Thierry
-
Uniondale
16-07.75
(508.00m)
0
56
Bhopal, Teresa
-
Jamaica
15-02.00
(508.00m)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Samantha
11
Weston
5-04.00
(508.00m)
0
10
2
Jenkins, Khadia
11
Farmingdale
5-04.00
(508.00m)
0
8
3
Devine, Neve
12
Paul D Schreiber
5-02.00
(508.00m)
0
6
4
McAdam, Naja
12
Clarksburg
5-02.00
(508.00m)
0
5
5
Parcells, Taylor
12
Northern Valley-
5-02.00
(508.00m)
0
4
6
Salmon, Paula
10
Clara Barton
5-02.00
(508.00m)
0
3
7
Pyles, Alexus
11
Clarksburg
5-02.00
(508.00m)
0
2
8
Carroll, Megan
12
Brooklyn Technic
5-02.00
(508.00m)
0
0.5
8
Wilson, Sandra
12
Pearl River
5-02.00
(508.00m)
0
0.5
10
Burnsmoore, Saida
12
Christopher Colu
5-00.00
(508.00m)
0
11
Fuller, Zaria
8
Uniondale
5-00.00
(508.00m)
0
12
Maloney, Megan
11
Cumberland Regio
5-00.00
(508.00m)
0
13
Valiante, Emma
9
Pope John XXIII
4-10.00
(508.00m)
0
13
Scarlett, Zaria
10
Westbury
4-10.00
(508.00m)
0
13
Biscone, Tiana
11
Garden City
4-10.00
(508.00m)
0
13
Thompson, Chrisann
10
Uniondale
4-10.00
(508.00m)
0
17
MacDonald, Tirzah
11
New Rochelle
4-08.00
(508.00m)
0
17
Fritschi, Sarah
10
West Seneca West
4-08.00
(508.00m)
0
--
Clark, Niyelle
-
Jamaica
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scarola, Theresa
9
North Shore
6-00.00
(508.00m)
0
--
Azzari, Emily
9
Somers
NH
(--)
0
--
Varunok, Anna
9
Somers
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Qualter, Kerry
10
Clarkstown South
8-00.00
(508.00m)
0
2
Bensche, Kendall
10
Scarsdale
8-00.00
(508.00m)
0
2
Melly, Katie
10
Somers
8-00.00
(508.00m)
0
4
Watt, Maya
10
Somers
7-00.00
(508.00m)
0
5
Wenzel, Lauren
10
Hendrick Hudson
7-00.00
(508.00m)
0
6
Guan, Olivia
10
Bronx Of Science
6-00.00
(508.00m)
0
7
Nicholson, Cat
10
Eldred Central
6-00.00
(508.00m)
0
7
Siwy, Cassandra
10
West Seneca West
6-00.00
(508.00m)
0
--
Laput, Bailey
-
Eldred Central
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bailey, Ashley
-
Middletown (NY)
11-06.00
(508.00m)
0
10
2
Leahey, Erin
12
Warwick Valley
11-00.00
(508.00m)
0
8
3
Bilali, Lauren
12
Northern Valley-
11-00.00
(508.00m)
0
5.5
3
Manly, Kalli
11
Burnt Hills-Ball
11-00.00
(508.00m)
0
5.5
5
Rymarzow, Katlyn
12
Pope John XXIII
11-00.00
(508.00m)
0
3.5
5
Bennett, Ellie
12
Crestwood
11-00.00
(508.00m)
0
3.5
7
DeMaria, Tedi
11
Bethlehem Centra
9-06.00
(508.00m)
0
2
8
Clare Toole
Club - Una
9-00.00
(508.00m)
0
1
13
Moroney, Allison
11
Pearl River
8-00.00
(508.00m)
0
13
Bradfield, Angelina
12
General Douglas
8-00.00
(508.00m)
0
15
Hayes, Takira
12
Jamaica
8-00.00
(508.00m)
0
15
Iverson, Chloe
12
Pinelands Region
8-00.00
(508.00m)
0
9
Zestanakis, Kellie
11
Townsend Harris
8-00.00
(508.00m)
0
9
Maloney, Megan
11
Cumberland Regio
8-00.00
(508.00m)
0
9
Ospedale, Ginamarie
11
Farmingdale
8-00.00
(508.00m)
0
9
Feuer, Devon
11
New Rochelle
8-00.00
(508.00m)
0
--
Nash, Madison
12
Williamsville No
NH
(--)
0
--
Wistner, Meadow
8
Williamsville No
NH
(--)
0
--
Johnson, Angela
12
West Seneca West
NH
(--)
0
--
Brennan, Claire
11
Pearl River
NH
(--)
0
Womens Long Jump Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Zsiros, Alexis
8
West Seneca West
15-09.50
(508.00m)
nwi
0
2
Elliott, Imani
9
Prospect Heights
14-09.50
(508.00m)
nwi
0
3
Ramson, Joelle
9
Trinity School
14-02.00
(508.00m)
nwi
0
4
Barnswell, Jessica
9
Benjamin Banneke
13-10.00
(508.00m)
nwi
0
5
Johnson, Tara
9
Medgar Evers Col
13-06.25
(508.00m)
nwi
0
6
Alagor, Amy
9
Christopher Colu
13-04.25
(508.00m)
nwi
0
7
Chase, Ebony
-
Paul Robeson for
13-03.00
(508.00m)
nwi
0
8
Broderick, Brittani
-
Fashion Industri
12-06.50
(508.00m)
nwi
0
9
Woods, Sienna
-
Nansemond River
12-06.00
(508.00m)
nwi
0
10
Junior, Mercedes
-
John Jay (East F
11-03.00
(508.00m)
nwi
0
11
Bertolino, Charley
9
Eldred Central
10-10.25
(508.00m)
nwi
0
Womens Long Jump Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Marchitte, Emily
10
West Seneca West
16-08.50
(508.00m)
nwi
0
2
Frishman, Dana
10
Hunter College
15-04.00
(508.00m)
nwi
0
3
Logan, Sydney
10
Teaneck
15-01.25
(508.00m)
nwi
0
4
Weppler, Sarah
10
Manhasset
14-05.50
(508.00m)
nwi
0
5
Mbaye, Fatoumata
10
Friends Seminary
14-02.00
(508.00m)
nwi
0
6
Norowitz, Hannah
10
Somers
14-00.00
(508.00m)
nwi
0
7
Ernest, Feitha
10
C.H. Flowers
13-10.75
(508.00m)
nwi
0
8
Rosenblum, Michelle
10
Somers
13-07.00
(508.00m)
nwi
0
9
Curd, Jillian
10
Manhasset
13-05.00
(508.00m)
nwi
0
10
Pelton, Reed
10
Manhasset
13-04.00
(508.00m)
nwi
0
11
Shadan, Raquel
10
Roslyn
13-03.25
(508.00m)
nwi
0
12
Cody, Myasia
-
Fashion Industri
13-02.50
(508.00m)
nwi
0
13
Yu, Sharon
10
Bronx Of Science
12-01.75
(508.00m)
nwi
0
14
Kachuro, Ariel
-
Scarsdale
11-06.50
(508.00m)
nwi
0
15
Nicholson, Cat
10
Eldred Central
11-00.50
(508.00m)
nwi
0
16
Ravenell, Johne
10
Yonkers Public S
10-10.25
(508.00m)
nwi
0
--
Sherwood, Helen
10
Eldred Central
FOUL
(--)
nwi
0
--
Cornely, Tiffany
10
Hendrick Hudson
FOUL
(--)
nwi
0
--
Ravenell, Hope
10
Yonkers Public S
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lyles, Kara
12
Nansemond River
18-07.00
(508.00m)
nwi
0
10
2
Freeman, Sara Kaye
12
Taft Educational
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
Staten, Aliyah
12
Philadelphia HS
17-04.50
(508.00m)
nwi
0
6
4
Mosley, Lindzey
10
Cumberland Regio
17-02.00
(508.00m)
nwi
0
5
5
Mustafa, Alyssa
12
Island Trees
16-11.25
(508.00m)
nwi
0
4
6
Cannon, Kaila
12
Haverford Twp.
16-11.00
(508.00m)
nwi
0
3
7
Lee, Hannah
11
Holmdel
16-10.50
(508.00m)
nwi
0
2
8
Ewa, Njaure
10
Farmingdale
16-09.50
(508.00m)
nwi
0
1
9
Onuoha, Uchechi
12
Pennsbury
16-09.25
(508.00m)
nwi
0
10
Bynum, Monae
10
Nansemond River
16-08.75
(508.00m)
nwi
0
11
Gaita, Aspen
12
Stroudsburg
16-08.25
(508.00m)
nwi
0
12
Moore, Maya
11
Taft Educational
16-08.00
(508.00m)
nwi
0
13
Broadus, Asia
11
Philadelphia HS
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
14
Patrick, Alex
12
Cardinal O'Hara
16-02.00
(508.00m)
nwi
0
15
Lyons, Janai
9
Medgar Evers Col
16-01.00
(508.00m)
nwi
0
16
Crocker, Asia
9
Nansemond River
16-00.00
(508.00m)
nwi
0
17
Anderson, Annika
11
Poly Prep Countr
15-11.00
(508.00m)
nwi
0
18
Jelenik, Eliza
12
Saratoga Springs
15-07.75
(508.00m)
nwi
0
19
Bauman, Joie
12
Holmdel
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
20
Thompson, Alia
11
Weston
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
21
Pareti, Jenna
12
Mineola
15-03.00
(508.00m)
nwi
0
22
Susko, Rebecca
11
Pennsbury
15-02.75
(508.00m)
nwi
0
23
Parker, Hadley
12
Weston
15-01.50
(508.00m)
nwi
0
24
Pepe, Samantha
11
Farmingdale
15-01.00
(508.00m)
nwi
0
25
Bradley, Tamia
11
Taft Educational
15-01.00
(508.00m)
nwi
0
26
Clark, Niyelle
-
Jamaica
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
27
Chester, Sharae
12
Jamaica
14-11.50
(508.00m)
nwi
0
28
Price, Kiara
11
Nansemond River
14-09.50
(508.00m)
nwi
0
29
Jean Louis, Rose
12
Westbury
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
30
Moran, Diane
12
Millville Senior
14-06.50
(508.00m)
nwi
0
31
Hackman, Madison
9
Pennsbury
14-05.50
(508.00m)
nwi
0
32
Lowe, Tyson
11
Neptune
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
33
Hayes, Takira
12
Jamaica
14-03.50
(508.00m)
nwi
0
34
Ding, Tiffany
10
Emma Willard
14-03.00
(508.00m)
nwi
0
35
Innis, Astia
11
Taft Educational
13-11.50
(508.00m)
nwi
0
36
McDonald, Briana
10
Young Women's Le
13-08.50
(508.00m)
nwi
0
37
Greer, Monique
11
Freeport
13-04.00
(508.00m)
nwi
0
38
Lee, Daizha
11
New Rochelle
13-02.00
(508.00m)
nwi
0
39
Chiu, Nicole
9
Mineola
12-10.00
(508.00m)
nwi
0
40
Mayo, Jada
11
Millville Senior
12-10.00
(508.00m)
nwi
0
41
McDonald, Kayla
12
C.H. Flowers
12-06.00
(508.00m)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Panton, Dominique
12
Freehold Townshi
40-04.00
(508.00m)
nwi
0
10
2
O'keefe, Maggie
12
Scarsdale
37-00.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
Mason, Joanne
12
Upper Darby Seni
36-07.00
(508.00m)
nwi
0
6
4
Onuoha, Uchechi
12
Pennsbury
36-05.50
(508.00m)
nwi
0
5
5
Freeman, Sara Kaye
12
Taft Educational
36-03.00
(508.00m)
nwi
0
4
6
Burnsmoore, Saida
12
Christopher Colu
36-00.00
(508.00m)
nwi
0
3
7
Mustafa, Alyssa
12
Island Trees
35-09.75
(508.00m)
nwi
0
2
8
Sexton, Hannah
10
Central Bucks We
35-06.50
(508.00m)
nwi
0
1
9
Chester, Sharae
12
Jamaica
35-06.00
(508.00m)
nwi
0
10
Frombach, Kristen
12
Rancocas Valley
34-07.25
(508.00m)
nwi
0
11
Oranchak, Madeeah
11
Binghamton
34-05.00
(508.00m)
nwi
0
12
Marchitte, Emily
10
West Seneca West
34-05.00
(508.00m)
nwi
0
13
Staten, Aliyah
12
Philadelphia HS
34-00.00
(508.00m)
nwi
0
14
Thompson, Kelsea
12
Farmingdale
33-11.00
(508.00m)
nwi
0
15
Williams, Chynalle
11
Christopher Colu
33-10.50
(508.00m)
nwi
0
16
Vassel, Nyoka
12
Mt Vernon
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
17
Jelenik, Eliza
12
Saratoga Springs
32-09.00
(508.00m)
nwi
0
18
Hallahan, Alanna
10
General Douglas
32-05.50
(508.00m)
nwi
0
19
McMahon, Rachel
12
Trinity School
32-05.25
(508.00m)
nwi
0
20
Broadus, Asia
11
Philadelphia HS
32-05.25
(508.00m)
nwi
0
21
Bauman, Joie
12
Holmdel
32-04.00
(508.00m)
nwi
0
22
Perna, Grace
10
Binghamton
32-03.00
(508.00m)
nwi
0
23
Haynes, India
11
Health Professio
31-08.00
(508.00m)
nwi
0
24
Anderson, Annika
11
Poly Prep Countr
31-06.50
(508.00m)
nwi
0
25
Rymarzow, Katlyn
12
Pope John XXIII
31-06.00
(508.00m)
nwi
0
26
Moran, Diane
12
Millville Senior
31-04.25
(508.00m)
nwi
0
27
Pinnero, Isabella
10
Holmdel
31-04.25
(508.00m)
nwi
0
28
Fritschi, Sarah
10
West Seneca West
31-00.00
(508.00m)
nwi
0
29
Pepe, Samantha
11
Farmingdale
30-10.25
(508.00m)
nwi
0
30
Watson, Moesha
-
Harry S Truman
30-10.00
(508.00m)
nwi
0
31
Ding, Tiffany
10
Emma Willard
30-09.50
(508.00m)
nwi
0
32
Brizan, Cheyenne
10
Pearl River
30-09.00
(508.00m)
nwi
0
33
Kimble, Cassie
11
Pope John XXIII
30-09.00
(508.00m)
nwi
0
34
Gay-Hall, Neysa
12
Rancocas Valley
30-08.00
(508.00m)
nwi
0
35
Kossove, Ashley
11
Pope John XXIII
30-04.00
(508.00m)
nwi
0
36
Pagan, Lily
11
Farmingdale
29-05.50
(508.00m)
nwi
0
37
Fertitta, Jennifer
12
Williamsville No
29-04.00
(508.00m)
nwi
0
38
Mayo, Jada
11
Millville Senior
28-09.50
(508.00m)
nwi
0
39
Fahsbender, Katherine
10
Pope John XXIII
28-09.00
(508.00m)
nwi
0
40
Brennan, Claire
11
Pearl River
28-06.00
(508.00m)
nwi
0
41
James, Sherelle
12
Health Professio
28-00.00
(508.00m)
nwi
0
42
Olivo, Julia
10
Pope John XXIII
27-08.00
(508.00m)
nwi
0
43
Kramer, Sam
11
Farmingdale
27-07.00
(508.00m)
nwi
0
44
Wistner, Meadow
8
Williamsville No
27-04.50
(508.00m)
nwi
0
--
Fanas, Dilacy
11
Farmingdale
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Weight Throw Invitational Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cooper, Monae
11
New Rochelle
49-07.25
(508.00m)
0
10
2
Molina, Jessica
11
Westwood Regiona
46-06.50
(508.00m)
0
8
3
Jeffrey, Jessica
11
New Rochelle
46-01.50
(508.00m)
0
6
4
Bishop, Sochima
12
New Rochelle
42-09.50
(508.00m)
0
5
5
Daniels, Alexis
11
Binghamton
41-06.75
(508.00m)
0
4
6
Jenkins, Khadia
11
Farmingdale
40-00.00
(508.00m)
0
3
7
Cuadra, Amanda
12
Mt Vernon
39-03.00
(508.00m)
0
2
8
Amazon, Allie
11
New Rochelle
39-02.75
(508.00m)
0
1
9
Egypt Parker
CL -eclipse Trac
37-02.25
(508.00m)
0
10
Cooper, Maya
12
New Rochelle
36-11.50
(508.00m)
0
11
Murray, Alise
12
West Seneca West
36-02.00
(508.00m)
0
12
Vilburn, Christna
12
New Rochelle
36-01.75
(508.00m)
0
13
Smithwick, Olivia
11
Massapequa
30-02.00
(508.00m)
0
14
Mistretta, Sophia
12
Massapequa
22-03.50
(508.00m)
0
--
Mi-ah Watkins
CL -eclipse Trac
FOUL
(--)
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Varsity - Men
1
Farmingdale
(38)
2
Saratoga Springs
(24.33)
3
Mt Vernon
(23)
4
Cheltenham
(22)
5
Amsterdam
(21)
5
Barrington
(21)
5
Shenendehowa Central
(21)
8
Charter School of Wilmington
(18)
8
Clara Barton
(18)
10
Thomas Jefferson
(17.33)
11
C.H. Flowers
(16)
11
Medgar Evers College Prep
(16)
13
Pennsbury
(14)
14
Massapequa
(13)
14
Upper Darby Senior
(13)
16
James Madison
(12)
16
Paul Robeson for Bus & Tech
(12)
16
Rancocas Valley Reg
(12)
19
Baldwin
(11)
20
Arlington
(10)
20
Chapel Field Christian
(10)
20
Church Farm
(10)
20
Collegiate
(10)
20
Lynbrook
(10)
20
Medgar Evers College Prep
(10)
20
Nansemond River
(10)
20
Neptune
(10)
20
Penn Wood
(10)
20
Trinity School
(10)
20
Uniondale
(10)
20
Wilton
(10)
32
Boys & Girls
(9)
32
Pleasantville (NJ)
(9)
34
Dewitt Clinton
(8)
34
Lafayette Ed. Center
(8)
34
Randolph
(8)
34
Saint Joseph's Prep
(8)
34
Seton Hall Prep
(8)
34
Tappan Zee
(8)
40
Egg Harbor Township
(7)
40
Mckee Voc & Tech
(7)
40
Penncrest
(7)
40
Susan Wagner
(7)
40
West Seneca West
(7)
45
Bayside
(6)
45
Bethlehem Central
(6)
45
Danbury
(6)
45
Potomac (McLean VA)
(6)
45
Syosset
(6)
45
Wallkill Valley Reg
(6)
45
Ward Melville
(6)
45
Weequahic
(6)
53
Binghamton
(5)
53
Clarksburg
(5)
53
East Meadow
(5)
53
Holmdel
(5)
53
Imhotep Charter
(5)
53
Lakeland/Panas
(5)
53
Mcquaid Jesuit
(5)
53
Northern Valley-Old Tappan
(5)
53
Ocean City
(5)
53
Pascack Valley
(5)
53
Pearl River
(5)
53
Pope John XXIII
(5)
53
South Shore
(5)
53
West Morris Mendham
(5)
67
Benjamin Banneker Academy
(4.5)
67
Midwood
(4.5)
67
Millville Senior
(4.5)
67
Salesianum
(4.5)
71
Abington
(4)
71
Deptford Township
(4)
71
Eastchester
(4)
71
Pleasantville (NY)
(4)
71
Regis
(4)
71
St Josephs Collegiate Inst
(4)
71
Townsend Harris
(4)
78
Archbishop Carroll
(3)
78
Christ The King
(3)
78
Elmont Memorial
(3)
78
Freeport
(3)
78
Jackson Memorial
(3)
78
Mamaroneck
(3)
78
Mott Haven
(3)
78
Rye
(3)
78
Thomas S Wootton
(3)
87
Avon Grove
(2)
87 John F. Kennedy (2)
87
Williamsville North
(2)
90
General Douglas Macarthur
(1.33)
91
Cardinal O'Hara
(1)
91
Colonie Central
(1)
91
Delaware Valley Charter (Closed 2017)
(1)
91
High Point Regional
(1)
91
Hudson Falls
(1)
91
Pawling
(1)
91
Radnor
(1)
91
Ridgefield
(1)
Varsity - Women
1
New Rochelle
(43)
2
Pennsbury
(42)
3
Benjamin Cardozo
(37)
3
Nansemond River
(37)
5
Saratoga Springs
(35)
6
Medgar Evers College Prep
(26)
7
Farmingdale
(20)
7
Paul Robeson for Bus & Tech
(20)
7
Weston
(20)
10
Colonie Central
(19)
11
Taft Educational Campus
(18)
11
Westwood Regional Sr
(18)
13
Clarksburg
(17)
14
Weequahic
(16)
15
Northern Valley-Old Tappan
(15.5)
16
Freehold Township
(13)
16
Scarsdale
(13)
18
Binghamton
(12)
18
Deptford Township
(12)
20
Central Bucks West
(11)
21
Avon Grove
(10)
21
C.H. Flowers
(10)
21
General Douglas Macarthur
(10)
21
Mamaroneck
(10)
21
Medgar Evers College Prep
(10)
21
Middletown (NY)
(10)
21
Penn Wood
(10)
28
Paul D Schreiber
(9)
28
Philadelphia HS For Girls
(9)
30
Emma Willard
(8)
30
Fox Lane
(8)
30
Friends Academy
(8)
30
Nightingale-Bamford
(8)
30
Pawling
(8)
30
South Shore
(8)
30
The Ursuline
(8)
30
Upper Dublin
(8)
30
Warwick Valley
(8)
39
Holmdel
(7)
39
John Jay (Cross River)
(7)
41
Brooklyn Technical
(6.5)
42
Cardinal O'Hara
(6)
42
Cocalico
(6)
42
Danbury
(6)
42
East Syracuse Minoa
(6)
42
Island Trees
(6)
42
Marist
(6)
42
Townsend Harris
(6)
42
Upper Darby Senior
(6)
50
Burnt Hills-Ballston Lake
(5.5)
51
Academy of Notre Dame de Namur
(5)
51
Cumberland Regional
(5)
51
Freeport
(5)
51 Poly Prep Country Day (5)
51
Port Richmond
(5)
51
Rancocas Valley Reg
(5)
51
Stroudsburg
(5)
51
Syosset
(5)
51
Washington Township
(5)
60
Dewitt Clinton
(4)
60
Garnet Valley
(4)
60
Oakland Mills
(4)
60
Overbrook
(4)
60
Penncrest
(4)
60
St John Vianney
(4)
60
West Seneca West
(4)
67
Crestwood
(3.5)
67
Pearl River
(3.5)
67
Pope John XXIII
(3.5)
70
Bishop Kearney
(3)
70
Bronx Of Science
(3)
70
Christopher Columbus (CIMS/Astor/GE/Pelham)
(3)
70
Clara Barton
(3)
70
Francis Lewis
(3)
70
Haverford Twp.
(3)
70
Lakeland/Panas
(3)
70
The Queens HS of Teaching
(3)
70
Williamsville North
(3)
79
Bethlehem Central
(2)
79 CL ECLIPSE Track & Field, (2)
79
Friends Seminary
(2)
79
Garden City
(2)
79
Hudson Catholic
(2)
79
Mt Vernon
(2)
79
Tatnall
(2)
79
Thomas Jefferson
(2)
87
Massapequa
(1)
87
Millville Senior
(1)
87
Ocean City
(1)
Hashtags
#armory
#armory-track
#new-balance-games
#nbg
More news
2015 Results - New York Relays
2015 Results - NYRR Millrose Games Trials
0 shares:
Officials Hall of Fame Invitational
,
Abington High School Track & Field and Cross Country - Abington, Pennsylvania
,
Abraham Lincoln High School Track & Field and Cross Country - Brooklyn, New York
,
Academy-notre Dame De Namur Track & Field and Cross Country - Villanova, Pennsylvania
view all
0
likes:
1
comment(s)
Seaverfan
When's the next update?
0
·
Like
·
Reply
·
Jan 25th 2015, 12:34am
History for Elmont Memorial High School Track & Field and Cross Country - Elmont, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
24
10
2014
42
10
2013
11
2012
5
8
2011
2
2010
4
Show 3 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#new-balance-games
#nbg
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!